×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. oktobris, 2017
Drukāt

Pedagogi dusmīgi! Ir jau oktobris, taču daudzviet skolotāji vēl nav saņēmuši algu (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Mācību gads jau sen sācies, bet valdība tikai otrdien, 3. oktobrī, apstiprināja mērķdotācijas pašvaldībām, kas tām ļauj izmaksāt pedagogiem algu. Daudziem skolotājiem, kuriem algas diena ir mēneša beigās, tas nozīmē jaunā mācību gada pirmās algas aizkavēšanos, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Rīgas izglītības iestādēs skolotājiem algas tiek maksātas ap mēneša desmito datumu, tāpēc galvaspilsētās pedagogi savas algas par septembri vēl tikai gaida. Tomēr ir citas pašvaldības, kurās skolotāji atlīdzību par darbu pieraduši saņemt mēneša beigās, taču ir jau 3. oktobris, bet algas vēl nav ieskaitītas.

Neapmierināti ar darba samaksas kavēšanos ir Alsungas vidusskolas 18 pedagogi. Viņi pirmo šā mācību gada algu gaidīja jau pagājušā piektdienā, taču tā arī nesaņēma. Turklāt šis ir jau otrais gads, kad septembra algas kavējas.

Skaidrīte Nagliņa, Alsungas vidusskolas skolotāja: “Septembris ir tas laiks, kad skolotājiem ļoti to naudu vajag, jo ir bijis viss garais atvaļinājums. Augusta beigās ieskaita, cik nu kurš dažas nedēļas augustā darbā bijis. Tiem, kam ir bērni, tie iet uz skolu, sākās jauns mācību gads ar visām vajadzībām. Rēķini jāmaksā, ir cilvēki, kam ir kredīti paņemti, tas ir jāatmaksā, tur jau neviens negaida, par katru nākamo dienu soda procenti klāt.”

Savukārt Izglītības ministrija pārmetumus noraida, skaidrojot, ka tikai septembra sākumā no pašvaldībām ieguvusi datus par skolām, informācijas precizēšana aizņēmusi laiku un tikai otrdien, 3. oktobrī, valdība apstiprināja mērķdotācijas pašvaldību skolām, sadalot finansējumu izglītības iestādēm šā gada septembrim-decembrim.

Tas, vai skolotāji saņēmuši avansa maksājumus, kas veido trešdaļu algas, atkarīgs no tā, vai pašvaldības to pedagogiem izmaksājusi. Tomēr skolotāju arodbiedrība norāda, ka pēc būtības ir jāmaina prakse, ka valdība par mērķdotācijām lemj tik novēloti, vien oktobrī.

Kopējais finansējums pašvaldību izglītības iestādēm atlikušā gada četriem mēnešiem ir vairāk nekā 118 miljoni eiro. Šis ir jau otrais gads, kad finansējums pedagogu algām tiek aprēķināts saskaņā ar jauno pedagogu atalgojuma modeli.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nav jau pat runa par to, ka nav saņemta alga, bet gan tas, ka nostrādājot mēnesi, nezinu, cik tad tā alga būs, jo nav notikusi tarifikācija, nav sarēķināts kas un kā. Pienāca oktobris un beidzot saņēmu tarifikācijas aprēķinu – tadāā, pārsteigums, Tu saņemsi mazāk nekā iepriekšējā gāda par to pašu darbu.

  2. Nav runa par GRIBU saņemt algu septembra beigās, bet gan oktobra pirmās dienās! Skolotāji, neatkarīgi no sistēmas valstī, VIENMĒR TURĒTI BADĀ (arī padomju laikos par skolotāja darbu nemaksāja normālu algu, bet sabiedriskie pienākumi bija katram kaudzēm, par ko NEMAKSĀJA PILNĪGI NEKO!???) Uz pasākumiem bija jāierodas OBLIGĀTI!? Klasei priekšā bija jāstāv katru dienu, DOMĀJOT PAR APĢĒRBU MUGURĀ UN KURPĒM KĀJĀS…..Pievilkām jostas arī regulāri… Tagad NEKAS NAV MAINĪJIES, plus VĒL PAR VISU JĀMAKSĀ TIK, CIK MAKSĀ!? Kaut kā tikai” piemirsies” SAMAKSĀT PAR SKOLOTĀJA DARBU?????????? Nevienam ”nepiemirstas” maksāt ārstam par pakalpojumu, lai gan ar SKOLOTĀJU SĀKAS VISS?!?????????????????????????????

  3. Veiksmes stāsts

  4. Mani savukārt pārsteidz, ka algu par septembri grib, kamēr mēnesis vēl nav noslēdzies. Daudziem alga ir tikai nākamā mēneša vidū. Teiksim, ja 5, datumā ir alga par iepriekšējo mēnesi, tas jau ir labi. Bet skolotāji mums atkal tie visbadīgākie.

  5. NAV JAUNUMS, KA SKOLOTĀJIEM JĀGAIDA ALGA PAR SEPTEMBRI! MINISTRIJAS IERĒDŅI STRĀDĀ NESTEIDZOTIES, JO VIŅI NEZIN ŠO KAVĒŠANAS PRAKSI!?? TAS NEKAS, KA SKOLOTĀJIEM IR MAKSĀJUMI UN GRIBAS IEGĀDĀTIES PĀRTIKU PĒC VASARAS! TE NERUNĀSIM PAR PĀRĒJĀM NEPIECIEŠAMĪBĀM!!???? Sliktajā padomju laikā nebiju izbaudījusi kavēšanos, bet valsts atjaunotnes laikā tā gandrīz vai prakse aizkavēt algu par padarīto darbu septembrī vai stiept garumā citas ar skolu saistītas prasības…

Draugiem Facebook Twitter Google+