×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Pedagogi iebilst pret IZM ieceri mazināt finansējumu par papildu pienākumiem (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kategoriski iebilst pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu samazināt mērķdotācijā iekļautā finansējuma apmēru pedagogu papildu pienākumu veikšanai no 40% uz 38,9142%, tādējādi par ierēdņu kļūdām liekot maksāt pedagogiem, pavēstīja arodbiedrības sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.

Arodbiedrība skaidro, ka šādu piedāvājumu sociālajiem partneriem IZM izteikusi, lai nosegtu vasarā konstatēto iztrūkumu mērķdotācijām pedagogu atalgojumam, kas radies IZM nekvalitatīvas budžeta plānošanas dēļ, kā arī novērstu Saldus novada pašvaldības pieļauto kļūdu kvalitātes pakāpi ieguvušo pedagogu likmju skaitā.

Pret šādu piedāvājumu kategoriski iebildusi ne tikai LIZDA, bet arī Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), norāda Grigorjevs.

Šonedēļ mērķdotāciju sadales uzraudzības komisija spriedusi par finansējuma sadali novadiem pedagogu atalgojumam 2014.gada janvārim-augustam. “Sanāksmē noskaidrojās, ka no šā gada jūlijā konstatētā sešu miljonu latu iztrūkuma mērķdotācijām pedagogu atalgojumam ministrijai joprojām pietrūkst aptuveni 1,5 miljonu latu. Ministrija plānoja šo situāciju risināt, samazinot piemaksu pedagogiem par papildus veicamajiem pienākumiem,” norāda Grigorjevs.

Patlaban par papildu pienākumiem un atbalstu skolēniem – konsultācijām, pagarinātās dienas grupām, skolēnu darbu labošanu un citiem – finansējums noteikts līdz 40% no mācību stundu plāna īstenošanai aprēķinātās mērķdotācijas.

Savukārt, lai 2014.gadā novērstu septembrī konstatēto Saldus novada pašvaldības pieļauto kļūdu aprēķinos par pedagogu likmju skaitu, kuri IZM Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta laikā ieguvuši 3., 4. un 5.kvalitātes pakāpi, ministrija komisijā rosināja vēl vairāk samazināt finansējuma apmēru pedagogu papildu pienākumu veikšanai – no 40% uz 38,9142%.

Pret šiem ministrijas priekšlikumiem iebilda gan LIZDA, gan Latvijas Izglītības vadītāju asociācija, gan Latvijas Pašvaldību savienība, komisijā nolemjot – IZM atkārtoti lūgs Finanšu ministrijai piešķirt papildu finansējumu, lai novērstu gan iztrūkumu mērķdotācijām pedagogu atalgojumam pilnā apmērā, gan risinātu Saldus novada pašvaldības pieļauto kļūdu. Arodbiedrība norāda, ka ministrija apņēmusies 40% piemaksas samazināšanas ieceri virzīt apstiprināšanai valdībā bez sociālo partneru saskaņojuma.

Jau savlaicīgi nojaušot par iespējamo problēmsituāciju, LIZDA padome pagājušajā nedēļā nolēma nepiekrist nekādam mērķdotācijas samazinājumam. “Tā būtu naudas atņemšana visiem pedagogiem, lai maksātu par ministrijas ierēdņu pieļautajām kļūdām aprēķinos,” uzsver LIZDA eksperte sociāli ekonomiskajos jautājumos Ilze Priževoite.

Tāpat arodbiedrībai neesot skaidrs, kur IZM plāno tuvākajā laikā rast papildus nepieciešamo finansējumu piemaksām pedagogiem, kuri 3., 4. un 5.kvalitātes pakāpi ieguvuši pēc ESF projekta. Lai gan komisijas priekšsēdētāja un IZM Izglītības departamenta direktore Evija Papule minēja, ka šādu pedagogu skaits nevarētu būt lielāks par 6000, viņa arī solīja, ka šo pakāpju piemaksu nodrošināšanai netiks skarta 40% piemaksa, situāciju klāsta LIZDA.

Arodbiedrība jau vairākkārt esot norādījusi gan ministrijas ierēdņiem, gan vadībai, ka joprojām Ministru kabinetā nav izskatīti noteikumi, kas reglamentētu pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas procesu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. izskataas, ka driiz nebuus, kas maaca muusu bernus 🙁

  2. Nu tad beidzot tiek runāta skaidra valoda – nav saprotams, kur ņemt naudu to absurdo pakāpju finansēšanai. Un Papuļiene nemaz nevar pateikt precīzu pakāju ieguvēju skaitu, kaut arī pati bija projekta vadītāja.

Draugiem Facebook Twitter Google+