Dabā
Zaļā dzīvošana

Pedagogi veic pētījumus mežā0

Foto: mammadaba.lv

Mammadaba vēstniecības Ziemeļkurzemē – Lībagu sākumskolas skolotāju komanda – Ilze Krūmiņa, Irina Statņuka, Dita Gipsere, Vēsma Gaiziņa un Sandra Znotiņa piedalījās tālākizglītības kursos par jaunu starpdisciplināru tematu “Pētījums mežā 8. – 9. klasēm”, kas tapis projekta “Skola 2030” ietvaros, vēsta “mammadaba.lv”.

Kursus „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” organizēja AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru.

Agrais rīts iesākās LVM klientu centrā Rīgā, jauka sagaidīšana, rīta kafija, lektoru ievads, sadalīšanās komandās un darbu plānošana. Tas viss mums likās jauns un nepierasts, bet jutām pārējo kolēģu atbalstu.

Praktiskā darbošanās LVM Vecumnieku meža iecirknī bija aizraujoša un interesanta. Uzzinājām, kas ir krāja, Bormaņa kociņš, kā mērīt koka augstumu un apkārtmēru, temperatūru uz augsnes, noteikt augu tipu un blīvumu. Uzzinājām, kā izveidot parauglaukumu mežā.

Saulīte bija dāsna, diena silta un pavadītais laiks mežā jaunām zināšanām un prasmēm piepildīts. Kā čakli skolēni bijām nopelnījuši siltu tēju un gardu kāpostu zupu pie ugunskura.

Pēc atgriešanās Rīgā, grupās tika veikta ievākto datu apkopošana. Pēc garās darbošanās svaigā gaisā, tas gan nebija viegli, skaitļi pētījumos daudz, formulas garas, bet prezentācijas materiāls tapa ar radošu pieeju origami tehnikā.

Kursu noslēgumā noklausījāmies pētījuma rezultātu analīzi un pārējo grupu prezentācijas.

Bija prieks satikties klātienē ar dažādu skolu skolotājiem no visas Latvijas un doties kopā mežā! Gūtā iedvesma palīdzēs mums īstenot mācību procesu mežā kopā ar saviem skolēniem!

Mājas darba uzdevums – aprobēt kopā ar skolēniem kursos apgūtos materiālus, īstenojot pētījumu mežā. Bērnudārza audzēkņi jau veiksmīgi to izpildījuši kopā ar skolotāju Ilzi Krūmiņu. Malači! Skolas bērniem darbs vēl priekšā. Veiksmi!

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Pār Latviju virzīsies aukstā atmosfēras fronte. Prognoze otrdienai
2 dienas
IP
Inga Prūse
Dabā
VIDEO: Eksperti satraukti par polārlāci, kam uz sāniem uzkrāsota padomju tanka simbolika
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Krima atgriezīsies Ukrainas sastāvā, tas ir tikai laika jautājums. Saruna ar Dmitro Kulebu
11 stundas
LE
LETA
Dabā
Snigs vai līs. Laikapstākļu prognoze ceturtdienai
13 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Vrubļevskis par Krievijas diskvalifikāciju: Jābūt individuālai, ne kolektīvai atbildībai 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uz mediķu iecerēto deputātu testēšanu ierodas tikai viena politiķe
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tā mums ir liela nauda!” Auto pirkums pamatīgi pieviļ pensionāru pāri 2
10 stundas