Dabā
Zaļā dzīvošana

Pedagogi veic pētījumus mežā0

Foto: mammadaba.lv

Mammadaba vēstniecības Ziemeļkurzemē – Lībagu sākumskolas skolotāju komanda – Ilze Krūmiņa, Irina Statņuka, Dita Gipsere, Vēsma Gaiziņa un Sandra Znotiņa piedalījās tālākizglītības kursos par jaunu starpdisciplināru tematu “Pētījums mežā 8. – 9. klasēm”, kas tapis projekta “Skola 2030” ietvaros, vēsta “mammadaba.lv”.

Kursus „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” organizēja AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru.

Agrais rīts iesākās LVM klientu centrā Rīgā, jauka sagaidīšana, rīta kafija, lektoru ievads, sadalīšanās komandās un darbu plānošana. Tas viss mums likās jauns un nepierasts, bet jutām pārējo kolēģu atbalstu.

Praktiskā darbošanās LVM Vecumnieku meža iecirknī bija aizraujoša un interesanta. Uzzinājām, kas ir krāja, Bormaņa kociņš, kā mērīt koka augstumu un apkārtmēru, temperatūru uz augsnes, noteikt augu tipu un blīvumu. Uzzinājām, kā izveidot parauglaukumu mežā.

Saulīte bija dāsna, diena silta un pavadītais laiks mežā jaunām zināšanām un prasmēm piepildīts. Kā čakli skolēni bijām nopelnījuši siltu tēju un gardu kāpostu zupu pie ugunskura.

Pēc atgriešanās Rīgā, grupās tika veikta ievākto datu apkopošana. Pēc garās darbošanās svaigā gaisā, tas gan nebija viegli, skaitļi pētījumos daudz, formulas garas, bet prezentācijas materiāls tapa ar radošu pieeju origami tehnikā.

Kursu noslēgumā noklausījāmies pētījuma rezultātu analīzi un pārējo grupu prezentācijas.

Bija prieks satikties klātienē ar dažādu skolu skolotājiem no visas Latvijas un doties kopā mežā! Gūtā iedvesma palīdzēs mums īstenot mācību procesu mežā kopā ar saviem skolēniem!

Mājas darba uzdevums – aprobēt kopā ar skolēniem kursos apgūtos materiālus, īstenojot pētījumu mežā. Bērnudārza audzēkņi jau veiksmīgi to izpildījuši kopā ar skolotāju Ilzi Krūmiņu. Malači! Skolas bērniem darbs vēl priekšā. Veiksmi!

LA.lv
LA
LA.LV
Dabā
Ieplūdīs auksta gaisa masa: laika prognoze jaunajai nedēļai
2 dienas
IP
Ilze Pētersone
Dabā
Četri Rīgas restorāni neliks uz šķīvja mencas un zušus 4
2 dienas
LE
LETA
Dabā
Valsts svētkos gaidāms apmācies laiks, vietām smidzinās lietus
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Anglijā tādus stāstus nedzirdēsiet. SARUNA ar britu žurnālistu Vinsentu Hantu
Intervija 7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Es rokas nejūtu! Lūdzu, palīdziet…” Rīgā pēc svētku salūta Daugavā iekrituši divi pusaudži
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO, VIDEO: Tas ir noticis – Latvijas futbola izlase pārtrauc deviņu zaudējumu sēriju un uzvar Austriju
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gontarevs: “RNP” valdes atlaišana ir politisks un nepamatots lēmums
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdi Venēcijā nodarījuši nopietnu kaitējumu Svētā Marka bazilikai
4 stundas