×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. augusts, 2012
Drukāt

Pedagogiem paaugstinās algas

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Valdība piektdien ārkārtas sēdē atbalstījusi pedagogu zemāko algu paaugstināšanu no šā gada 1.septembra, tādā veidā izpildot vienošanos ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību un citām iesaistītajām pusēm. Pedagogu zemāko algu likmi paredzēts palielināt par 10%.

No 1.septembra par 12% iecerēts palielināt algas arī piektās jeb augstākās kvalifikācijas klases skolotājiem, un tas būs par 32 līdz 72 latiem vairāk nekā pašlaik. Savukārt ceturtās kvalifikācijas klases skolotājiem algas būs par 8% jeb 22 līdz 30 latiem lielākas.

Diferencējot pēc izglītības iestādes lieluma, algu pielikums paredzēts arī izglītības iestāžu vadītājiem. Skolās ar bērnu skaitu līdz 100 direktoriem algu palielinās no 447 latiem līdz 492, skolās ar bērnu skaitu no 100 līdz 1200 direktoriem alga būs 656 lati 596 latu vietā, bet skolās ar audzēkņu skaitu virs 2600 alga būs 966 lati līdzšinējo 624 latu vietā.

Šādu izglītības iestāžu gan esot ļoti maz, lielākoties tikai profesionālās izglītības kompetenču centri.

Jau vēstīts, ka pedagogu algu palielināšanai no šā gada 1.septembra līdz gada beigām būs vajadzīgi papildu 4,6 miljoni latu, taču tie netiks prasīti no valsts budžeta, bet gan ir atrasti Izglītības un zinātnes ministrijas iekšējos resursos.

Algas plānots palielināt arī pedagogiem ar trešās kvalifikācijas pakāpi, taču, ņemot vērā budžeta iespējas, to iecerēts darīt nākamā gada pirmajā pusē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+