×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Pedagogu algām papildu naudu pagaidām neprasa


Foto - LETAFoto - LETA

Kaut arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pedagogiem bija solījusi izstrādāt algu palielināšanas sistēmu, pagaidām tā nolēmusi neprasīt papildu finansējumu pedagogu algām.


 

Noslēdzot sadarbības memorandu ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA), IZM apņēmās paaugstināt algas pedagogiem, kas ieguvuši trešo kvalifikācijas pakāpi, kuru ir visvairāk, kā arī sākt maksāt no valsts budžeta algas bērnudārzu pedagogiem. Tagad kļuvis zināms, ka izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis parakstījis vēstuli finanšu ministram A. Vilkam, kurā atzīst, ka IZM nepieprasa papildu finansējumu mērķdotācijai pedagogu algu bāzes izdevumiem. Tas izskaidro, kāpēc otrdienas valdības darba kārtībā bija pazudusi sadaļa, kurā vajadzēja spriest par finansējumu pedagogu algām.

Par to sašutusi LIZDA, kuras rīcībā nonākusi šī informācija un kura aicina ministru uz atklātu sarunu 27. martā.

Tikmēr Roberta Ķīļa padomniece Inita Blačforda skaidro: “Tas, ka finansējums netiek prasīts šobrīd, nenozīmē, ka to neprasīs arī turpmāk. Mēs nevaram prasīt naudu bez aprēķiniem, taču vēl līdz maija beigām rēķināsim, cik var izmaksāt skolotāju motivēšanas sistēmas un kvalifikācijas novēršanas sistēmas ieviešana.”

Kā jau iepriekš ziņots, plānots pedagogu algas diferencēt atbilstoši viņu kvalifikācijai un darba kvalitātei, kuras novērtēšanas sistēma vēl tiek izstrādāta.

Jāatgādina gan, ka piemaksas sadarbības memorandā solītas “budžeta iespēju robežās”. Ja naudu ministrs paprasīs pārāk vēlu, var rasties situācija, ka budžeta iespējas jau izsmeltas citiem mērķiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+