×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Pedagogu algu dēļ Druviete pieļauj iespēju demisionēt (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete piedalās Izglītības un zinātnes ministrijas daudzfunkcionālā Informācijas centra svinīgajā atklāšanas pasākumā.

Ja valdība un Finanšu ministrija (FM) solidāri neatradīs iespēju piešķirt skolotāju algām trūkstošu naudu, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) neizslēdz iespēju atkāpties no amata.

Ministre šādu iespēju intervijā Latvijas Radio raidījumam “Krustpunktā” pieļāva, atbildot uz jautājumu, kāda būs viņas rīcība, ja neizdosies atrast pedagogu algām trūkstošo finansējumu. “Šāds risinājums ir iespējams, jo par šiem trūkstošajiem līdzekļiem mēs nevaram uzņemties atbildību, tā ir valdības un Finanšu ministrijas solidāra atbildība,” sacīja ministre.

Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) neesot bijusi saruna ar Druvieti par iespēju demisionēt. Straujuma šodien medijus informēja, ka viņai Druvietes nodoms par demisiju algu nepalielināšanas gadījumā ir jaunums.

Tomēr pedagogiem, tāpat kā citu nozaru pārstāvjiem, ir jārēķinās ar ģeopolitiskās situācijas attīstību reģionā un jaunām prioritātēm valsts budžetā.

Pašlaik skolotāju algas minimālajai likmei 420 eiro apmērā trūkst 1,2 miljonu eiro, bet piemaksām par skolotāju kvalifikācijas pakāpēm – 3,2 miljonu eiro.

Minētās summas trūkst iepriekšējo ministru laikā pieļauto kļūdaino aprēķinu dēļ, un šis finansējums ir jāatrod, jo ministrijas budžetā naudas neesot. Tāpat gadījumā, ja nauda būs jāatrod ministrijas budžetā, ministre aicināja norādīt, kādai nozarei tad tā būs jāatņem – augstskolām, zinātnei vai sportam.

Jau ziņots, ka par spīti Druvietes aicinājumiem nogaidīt, pedagogi 12.maijā rīkos protestus. Akcijas mērķis nebūšot vērsties pret ministriju vai pašu Druvieti, bet gan paust atbalstu ministrijas centieniem iegūt nozarei papildu finansējumu.

Druviete aicināja skolotājus nerīkot protestus līdz maija beigām, jo šajā laikā ministrija vēl turpinās cīņu par skolotāju algām trūkstošajiem līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. skolotāja
    Vajag atcelt pērn vasarā,skolotājiem nezinot pieņemto MInistru kabineta lēmumu par B klases kursu apmeklēšanu obligātā kārtā skolu bibliotekāriem, skolotājiem. Iznāk pārāk bezkaunīgi.Algas tiek samazinātas,bet kursus taisa par pilnu klapi – 200 jevro.Kam tāda lieka nauda ir? Skolu vadība netaisās maksāt,skolotājs nevar aiziet uz veikalu un teikt,ziniet, man šodien neiznāk,jo jāiet kursos,iedodiet man tāpat.Bet IZM un kaut kādi augstskolu klerki,kas nespēj sev nodrošināt studējošo kontingentu, tā,acīm redezot,domā.Skolotājiem ir pienākumi pret savu ģimeni,jāmaksā bērniem augstskolu kredīti utt. Nedrīkst skolotājus tā depresēt! Lūdzu ministres loģisko iebildi šīs neloģiskās kursu kampaņas atcelšanā!

  2. Tik neilgi strādā un jau atkāpjas grūtību priekšā. Tas neliecina par to, ka ir idejas risinājumiem, tikai savas ādas glābšanai. Rezultāts, ko panāks – tie, kas gribēja demisiju citu iemeslu dēļ, piemēram, krievu skolu aizstāvji, savu būs panākuši. Nav jau svarīgs iemesls, jo rezultāts būs. Un jēga nekāda tam.

  3. A Skolotāju algas – Formāls iemesls demisionēšanai. Druviete nespēj pildīt ministres pienākumus, (Sastrēgumstundā izskanējusī premjeres Straujumas replika par ministrijas darbu).

  4. Ja vien krasais pagrieziens līdzšinējā kursā nav saistīts ar vēlēšanu tuvošanos! “Vienotība” taču nav vairs tā populārākā!

  5. kaapeec visu laiku jaademisjonee … Druviete labu kursu uznjeemusi, paraadas ceriiba … un atkal demisija !!! Varbuut jaalimitee demisioneeshana vienaa sasaukumaa …??? 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+