×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Pedagogu algu palielināšanai nepieciešami vairāk nekā septiņi miljoni latu

skolotaja_klase1

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aprēķinājusi, ka prasības palielināt pedagogu darba algu pilnīgai izpildei šā gada pēdējos četros mēnešos nepieciešami aptuveni 7,02 miljoni latu, aģentūra BNS uzzināja arodbiedrībā.

Tas ļautu nodrošināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstinājumu par 10% un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

LIZDA arī norāda, ka pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšana ietekmēs jebkuru tālāku aprēķinu pedagogu darba samaksas sistēmas pilnveidē. Turklāt arodbiedrības prasības neizslēdz iespēju pakāpeniskai pārejai uz darba samaksu pēc pedagogu kvalifikācijas pakāpēm, aģentūru BNS informēja LIZDA pārstāvis Edgars Grigorjevs.

Tāpat arodbiedrība aicina izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli sniegt izsmeļošu atbildi uz visām pedagogu izvirzītajām prasībām, jo pašlaik ministrija publiski apliecinājusi gatavību no 1.septembra par 10% paaugstināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, bet par 10% palielinājumu valsts budžeta mērķdotācijām pašvaldībām neesot minējusi ne vārda.

LIZDA arī pauž neizpratni par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvju apgalvoto, ka, paaugstinot pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes par 10%, pedagogiem alga varētu paaugstināties vien aptuveni par deviņiem latiem.

“Nav izprotams IZM aprēķins, jo 10% paaugstinājums pie pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes bruto 245 latiem būtu 24,50 latu. Turklāt šī ir tikai daļēja ministrijas atbilde uz pedagogu prasībām, jo IZM nav paudusi piedāvājumu palielināt valsts budžeta mērķdotāciju apmēru,” norāda LIZDA.

Arodbiedrība apņēmusies turpināt sarunas ar ministriju par pedagogu atalgojuma paaugstināšanas iespējām. Jautājuma virzībā LIZDA apņēmusies arī iesaistīt Saeimas deputātus, pirmo diskusiju ar tautas priekšstāvjiem sākot 25.aprīļa Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē.

Jau vēstīts, ka arodbiedrība pieprasījusi valdībai no šā gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes un atbilstoši par 10% palielinot arī valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt no 2013.gada 1.janvāra arodbiedrības aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

Iepriekš Ķīlis konceptuāli paudis atbalstu šai prasībai, vienlaikus norādot, ka jāsāk diskusija par kvalitātes celšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+