×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Pedagogu atalgojuma modelis paredzēs minimālo skolēnu skaitu no 7. līdz 9.klasei (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Pedagogu atalgojuma jaunajā modelī būs noteikts minimālais skolēnu skaits no 7. līdz 9.klasei skolotāja pilnai slodzei, intervijā Latvijas Televīzijā trešdienas rītā pastāstīja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Jaunais pedagogu atalgojuma modelis tiks publiskots tuvākajā laikā.

“Skolas no 1. līdz 6.klasei mums ir jāsaglabā bērniem maksimāli tuvu dzīvesvietai, līdz ar to tur būs vajadzīgas papildus investīcijas. No 7. līdz 9.klasei Izglītības un zinātnes ministrija piedāvās minimālo skolu piepildījumu modeli jeb skolēnu skaitu. Ja skolas atbildīs modelim, tādā gadījumā pilnā apmērā iestāsies jaunais pedagogu palielinātā finansējuma modelis,” stāstīja ministrs.

Attiecībā uz vidusskolu ar 1.septembri stāsies spēkā jaunie noteikumi par minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai, atgādināja Šadurskis.

Reformai pilna gada griezumā būs nepieciešami papildus 27 miljoni eiro. Šobrīd grūtākās sarunas ir par bērnudārzu audzinātāju algām, atzina ministrs.

Jau ziņots, ka trešdien Šadurskis un premjers Māris Kučinskis piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kā var skolotājs 45 minūtēs paspēt pārbaudīt bērnu sagatavotību uzdotajai vielai!
  Klasē 20-25 bērni, tas nav normāli. Viens vienīgs troksnis un tas ir viss. Tāpēc jāliek no rīta 8.00 papildstundas, kamēr bērns vēl nav pat īsti modies. Agrāk bija 10-15, tad vēl pēc stundām turēja.

 2. Slēptā veidā iet uz 6 klašu izglītību…..

 3. Izglītības ministrijā jāsāk ar minimāli pieļaujamā intelektuālā koeficienta noteikšanu darbiniekiem!

 4. Jāsāk ar IZM ierēdņu skaita samazināšanu.
  Kad Rainis bija izglītības ministrs, pietika ar 22 ierēdņiem.
  Šobrīd ministrijā, izglītības pārvaldes un departamentos dažādu līmeņu “speciālistu”, “vadītāju”, “ekspertu” u.tml. un viņu vietnieku un asistentu skaits praktiski tuvojas klasēs strādājošo skolotāju skaitam!
  Ja skolā katrai direktorei ir nepieciešams vismaz pusducis vietnieču, lai steidzamības kārtā varētu sagatavot izglītības pārvaldes vai departamenta kārtējo pieprasīto “dokumentu” no vienotās elektroniskās datu bāzes, tad ar 27 milj. nepietiks.
  Un cik ilgi skolotājiem vēl būs jāpazemo sevi ar “ģeniālajām” KVALITĀTES PAKĀPĒM? Pirmklasnieki mērās ar “krāniņiem”, skolotāji – ar portfolio mapju biezumiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+