×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Pedagogu atalgojuma reformas rezultātā lielāko pieaugumu prognozē Priekuļu novadā

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Pedagogu pikets 2014. gadā.

Pedagogu atalgojuma reformas rezultātā mērķdotācija pedagogu algām pieaugtu aptuveni 88% pašvaldību.

Kā liecina aprēķini, saskaņā ar pedagogu algu modelī iekļautajiem kritērijiem, 88% pašvaldību Latvijā reformas rezultātā saņemtu lielāku mērķdotāciju.

Mērķdotācijas apmēra izmaiņas Izglītības un zinātnes ministrija aprēķinājusi, balstoties uz skolēnu skaitu 2015./2016.mācību gada sākumā.

41% pašvaldībām mērķdotācija pieaugtu par vairāk nekā 15%, tostarp vislielākais pieaugums paredzēts Priekuļu novadā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas veiktie aprēķini. Balstoties uz reformā paredzētajiem koeficientiem, Priekuļu novadam paredzētā mērķdotācija pieaugtu par 20,9%, sasniedzot 974 712 eiro esošo 806 244 eiro vietā.

Mērķdotācijas pieaugumus aptuveni 20% robežās iespējams 10 pašvaldībām, savukārt vēl 21% pašvaldību mērķdotācijas apmērs pieaugtu robežās no 10% līdz 15%.

Aptuveni sestdaļai pašvaldību mērķdotācija pieaugtu par aptuveni 5% līdz 10%, savukārt vēl vidēji katrai desmitajai pašvaldībai mērķdotācija kāptu par 5%.

Ņemot vērā pašreizējos aprēķinus, mērķdotācijas apmērs samazinātos 12% pašvaldību. Daļa no šīm pašvaldībām ir Pierīgas pašvaldības. Tomēr, kā skaidroja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), ņemot vērā skolēnu skaita prognozes jaunajam mācību gadam, kur tiek lēsts skolēnu skaita pieaugums Pierīgas pašvaldībās, šīm pašvaldībām mērķdotācija varētu nesamazināties un palikt nemainīga.

Kā ziņots, koalīcija piekrita izskatīšanai valdībā virzīt pedagogu atalgojuma reformu. Ministru kabinetā to plānots izskatīt 5.jūlijā, dienu pirms tam to apspriežot Ministru kabineta komitejā. Plānots, ka reforma stāsies spēkā šī gada 1.septembrī.

Pēc sarunām ar Finanšu ministriju, kā arī pašvaldībām par reformai nepieciešamajiem papildu līdzekļiem un finansiālo slogu, ko reforma varētu radīt pašvaldībām, izskatīta iespēja pirmsskolas pedagogiem atalgojumu līdz paredzētajiem 680 eiro par vienu likmi kāpināt divu gadu laikā.

Tas nozīmētu, ka pirmajā reizē pirmsskolas pedagogiem likme kāptu līdz 620 eiro – tas notiktu jau no šī gada 1.septembra. Savukārt noteikto likmes apmēru 680 eiro vērtībā plānots sasniegt pēc gada – 2017.gada 1.septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+