×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Pedagogu finansēšanas modeli IZM sola precizēt līdz augusta beigām

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tapuši divi iespējamie pedagogu finansēšanas modeļi, ministrija līdz augusta beigām apņēmies veikt aprēķinus, lai noskaidrotu līdzekļu apjomu, kāds būtu nepieciešams, ja modeļus ieviestu, aģentūrai BNS pastāstīja ministrijas parlamentārais sekretārs Andis Geižāns.

Viņš norādīja, ka viens no modeļiem ir balstīts uz 40 stundu darba nedēļu, savukārt otrs ir esošā pedagogu finansēšanas modeļa “nauda seko skolēnam” uzlabotā versija. Savukārt pēc aprēķinu veikšanas no šā gada septembra ir plānota abu modeļu aprobācija vairākās skolās, lai noskaidrotu, kurš ir labākais risinājums.

Paredzēts, ka jauna pedagogu finansēšanas sistēma varētu sākt darboties 2015.gada.1septembrī.

IZM ir izveidota darba grupa, kura strādā pie jaunā pedagogu finansēšanas modeļa izveides.

Jau ziņots, ka saskaņā ar iepriekšējā Ministru kabineta lēmumiem un šīs valdības deklarācijā noteikto uzdevumu līdz 2015.gada 1.septembrim ir jāizstrādā jauns pedagogu darba samaksas modelis, kas būs aprēķina metodikā caurskatāmāks un ļaus efektīvāk pārvaldīt finanšu resursus.

Darba grupā pārstāvēti IZM un citu nozaru ministriju speciālisti, IZM sociālie un sadarbības partneri, tostarp Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Pedagogu domes pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+