×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Pēdējā brīdī sadala naudu skolotāju algām


LETALETA

Finansējums paredzēts skolotāju algu izmaksai par septembri, oktobri un novembri; tas sadalīts atbilstoši skolēnu skaitam un likmju skaitam 2013. gada 2. septembrī.

“Esmu pateicīgs kolēģiem, īpaši Finanšu ministrijai, par atbalstu, pieņemot lēmumu par mērķdotāciju sadali. Pedagogi var būt droši, ka saņems algas, tuvākajās dienās mērķdotācija tiks pārskaitīta pašvaldībām,” norāda izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (attēlā). “Protams, paliek neapmierinātība par to, ka mērķdotāciju aprēķini ir pieejami tik vēlu un pedagogi, sākot mācību gadu, nezina savas algas apmēru. Tāpēc esam vērsušies Latvijas Pašvaldību savienībā, Lielo pilsētu asociācijā un pie izglītības darbinieku arodbiedrībām, lai šīs organizācijas sniegtu savus priekšlikumus nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos, lai mērķdotācijas varētu aprēķināt 
savlaicīgi.”

“Ja arī 24. septembra valdības sēdē mērķdotācijas nebūtu sadalītas, algu izmaksas tiešām aizkavētos,” spriež Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško. Avansu pedagogi gan saņēmuši, to Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pārskaitījusi pašvaldībām iepriekšējā gada apjomā.

Šis gads pedagogu algu aprēķināšanā bijis īpašs ar to, ka parādījās nesaskaņas starp IZM un Finanšu ministriju, kas uzskatīja, ka IZM nemāk saskaitīt skolēnus un aprēķināt algām nepieciešamo finansējumu. Vakar valdības sēdē radās iespaids, ka nesaskaņas pamazām rimstas. Iepriekš IZM un FIM aprēķini atšķīrās par 1,6 miljoniem, bet nu strīds ir vairs tikai par 800 000 latu. Starp abām ministrijām panākta vienošanās, ka vēl tiks izvērtēta skolotāju algu aprēķināšanas sistēma un IZM tiks izveidots īpašs kontroles dienests, kas vētīs mērķdotāciju atbilstošu izlietojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+