Kultūra
Kultūrpolitika

Pēdējā iespēja! Vēl gaida apmēram simts brīvprātīgo Dziesmu svētkiem0


Diriģents Ints Teterovskis ar brīvprātīgajiem pirms pasaules koru olimpiādes Rīgā 2014. gadā.
Diriģents Ints Teterovskis ar brīvprātīgajiem pirms pasaules koru olimpiādes Rīgā 2014. gadā.
Foto: LETA

30. aprīlī noslēgsies pieteikšanās brīvprātīgo darbam XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, kas norit sadarbībā ar Labklājības ministriju. Pieteikties Dziesmu un deju svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu interneta platformā brivpratigie.lv.Svētku laikā plānots nodarbināt vairāk kā 1000 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās.

Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskos procesos Svētku nedēļas laikā.

Deju lielzuveduma “Māras zeme” virsvadītājs Agris Daņiļevičs uzskata – pārliecība, ka kopīgajā tautas plūsmā, tautas tradīcijā ielikta sava artava ir neatsverama, un viņam piekrīt arī iepriekšējo Dziesmu un deju svētku brīvprātīgais Mārtiņš Lācis. “Pat tad, ja tu esi dejotājs, Daugavas stadionu redzi tikai no viena aspekta, un tas ir viss. Bet tad, kad kļūsti par brīvprātīgo, redzi pilnīgi citas puses, pilnīgi citus cilvēkus. Galvenais iemesls, lai kļūtu par Svētku brīvprātīgo, ir iespēja šo pasākumu izbaudīt ne tikai no skatītāju viedokļa, bet zināmā mērā iejusties arī dalībnieka un organizatora ādā, un redzēt, kā šis pasākums tiek rīkots,” tā Mārtiņš Lācis.

2013. gada Dziesmu un deju svētku brīvprātīgā Māra Zukule teic, ka svētkos ieguvusi draugus uz mūžu, un uzskata – ikvienam jaunietim, kurš vēlas studēt kādu no kultūras jomām, nav labāka veida, kā iemācīties, apgūt un saprast.

“Man liekas, tā ir tāda goda lieta – būt Svētku dalībniekam. Ja neesi ne dejotājs, ne dziedātājs, bet kā brīvprātīgais, tu vari piedalīties un dot savu artavu, lai šie svētki izdodas lieliski. Mana mazā brīvprātīgo definīcija ir – tā saturīga laika pavadīšana sabiedrības labā,” stāsta virsdiriģents un brīvprātīgo idejas nesējs Ints Teterovskis.

Dziesmu un deju svētku komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva stāsta, – svētkiem nepieciešami apmēram 1200 brvprātīgo, bet pieteikušies jau 1093, tādējādi šī ir iespēja vēl aptuveni simtam interesentu.

Saistītie raksti

Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt gatavam veltīt vismaz 20 stundas brīvprātīgā darba veikšanai, kas pakārtotas Svētku rīkotāju sastādītajam grafikam. Tiek aicinātas pieteikties personas vecumā no 16 gadiem (vecumā līdz 18 gadiem būs nepieciešama vecāku atļauja) ar labām latviešu valodas zināšanām, bet atsevišķiem papildus darbiem – arī ar angļu, krievu un citu svešvalodu zināšanām.

Katram brīvprātīgajam Svētkos tiks nodrošināta ēdināšana, ja tiks veikts darbs ilgāk nekā 4 – 5 stundas, iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu, tiks izsniegta Svētku ID karte un darba atribūtika.

LA.lv