×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Pēdējā laikā mirst ar iebrukumu Ukrainā saistītas Krievijas amatpersonas (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Krievijas militārā izlūkdienesta priekšnieks Igors Serguns.

58 gadu vecumā no dzīves aizgājis Krievijas militārā izlūkdienesta priekšnieks Igors Serguns, pavēstīja Kremlis. Kas izraisījis viņa nāvi, netiek atklāts. Serguns ir jau otra ar Krievijas agresiju Ukrainā cieši saistītā augstā Maskavas amatpersona, kas aizgājusi no dzīves pēdējo dienu laikā.

Serguns vadīja Krievijas Galveno izlūkošanas pārvaldi (GRU) kopš 2011.gada. ASV un Eiropas Savienība (ES), nosakot sankcijas Krievijai par Ukrainai piederošās Krimas okupāciju un aneksiju, “melnajā sarakstā” bija iekļāvušas arī Sergunu.

Prezidents Vladimirs Putins otrdien izplatītajā paziņojumā norādīja, ka Serguns bijis “īsts virsnieks, pieredzējis un kompetents komandieris, lielas drosmes cilvēks un patiess patriots”.

Serguns no dzīves aizgājis pirmdien, pavēstīja Aizsardzības ministrija, viņa nāves iemeslus neatklājot.

ES savulaik norādīja, ka Serguns ir “atbildīgs par GRU pārstāvju aktivitātēm Ukrainas austrumos”.

Savukārt 29.decembrī kļuva zināms, ka nomiris Krievijas Kara desanta spēku štāba priekšnieka vietnieks 52 gadus vecais ģenerālmajors Aleksandrs Šušukins, kurš 2014.gadā piedalījās Krimas sagrābšanā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lielo liecinieku nav vairs vajadzīgi un vairs nav ; papīri kamīnā…

  2. Vienalga, Krievijas profašitiem neizdosies noslēpt patiesās zvērības Ukrainā, Krimā ar šo minēto cilvēku noslēpumaino nāvi. Ne jau viņi bija tie darītāji – neizkaus visus darītājus, gan jau sāks runāt ne viens vien no viņiem, vismaz, kad šis krievu cars Putlers būs jau projām no amata un būs no;līdis pagrabos, kur skaitīs naudu, ko sagrābis.

Draugiem Facebook Twitter Google+