Kultūra
Kultūrpolitika

Pēdējā nodarbībā “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” paredzēs Latvijas nākotni 0

Publicitātes foto

Trešdien, 10. janvārī plkst. 10.30, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Burtnieku novada jauniešu centrā notiks projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” sestā, pēdējā darbnīca, vēsta Dance.lv.

Šoreiz pie Burtnieku novada Sociālā dienesta darbiniekiem, klientiem un citiem iedzīvotājiem viesosies dejas kritiķe, horeogrāfe Linda Krūmiņa, somu filozofs Makss Rīnanens un mākslas kritiķis Valts Miķelsons. Pēc tam projekta dalībnieki vēl reizi tiksies noslēguma festivālā, kas risināsies 27.–29. martā un kurā piedalīsies visu darbnīcu pasniedzēji.

Burtnieku gudrības darbnīcās dalībniekiem bijusi iespēja piedalīties dažādās dejas un rokdarbu nodarbībās, iepazīt kustību un ķermeņa terapijas prakses un redzēt laikmetīgās dejas izrādes. Daudz laika pavadīts arī sarunās ar māksliniekiem par sev un valstij svarīgām tēmām, par vēsturi un demokrātiju, vērtībām un mākslas nozīmi. Pēdējā tikšanās reizē pirms projekta noslēguma dalībnieki nodarbosies ar nopietni nenopietnu savas un Latvijas nākotnes paredzēšanu, kā arī mācīsies saskatīt, kā laikmetīgā māksla var palīdzēt ikdienā.

Turpinot prāta un ķermeņa savstarpējās saprašanās veicināšanu, Linda Krūmiņa savā nodarbībā “Kas dejai vēderā?” mudinās meklēt un apzināties dažādus dejas elementus, lielumus un īpašības.

Burtniekos viesosies arī filozofs un mākslas teorētiķis, biedrības “LAUKKU” tapšanas iniciators un tās valdes loceklis no Somijas Makss Rīnanens – viens no gana retajiem mūsdienu filozofiem, kurus interesē populārā kultūra, ikdienas dzīve, it īpaši tā, kas risinās masu uzmanības perifērijā – laukos, pilsētas, nomalēs, ārpus “pareizā” rāmja.

Makss Rīnanens piedāvās lekciju, kuru turpinās diskusiju par to, kā cilvēki veido pieņēmumus, balstoties uz to, ko viņi redz. Kā veidojas un cik pamatoti ir secinājumi, ko mēdzam izdarīt sekundes laikā, balstoties tikai uz vizuālo informāciju?

LA.lv