×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Pēdējai Holivudas “zelta laikmeta” zvaigznei Olīvijai de Hevilendai aprit simt

1. Desmit fakti par Olīviju de Hevilendu.

1no3
Foto: EPA/Acanpix/LETAFoto: EPA/Acanpix/LETA

Pat tie, kuri neatceras Olīvijas de Hevilendas vārdu, atceras kluso, daiļo tumšmati Melliju Vilksu leģendārajā un kontroversiālajā kinolentē “Vējiem līdzi” (1939).

De Hevilendas varone nomira jauna, bet pati aktrise palikusi dzīva. Viņa jau 50 gadus ir vienīgā dzīvā “Vējiem līdzi” zvaigzne, palikusi arī vienīgā no klasiskā laikmeta Holivudas un apņēmusies nodzīvot līdz 110 gadiem. Starp citu, ir pie vesela saprāta, labas veselības, un pēc izskata aktrisei simt gadu noteikti nevar dot.

Divas māsas – Oskara saņēmējas
Olīvija de Hevilenda piedzima britu vecākiem Tokijā, 1916. gada 1. jūlijā. Viņas jaunākā māsa Džoana Fonteina arī ir aktrise, turklāt šis vienīgais gadījums Holivudas vēsturē, kad divas māsas aktrises saņēmušas “Oskara” balvu.

Starp citu, Melānijas Vilksas lomu vispirms piedāvāja Fonteinai, taču viņa atsacījās, jo patiesībā būtu gribējusi tēlot Skārletu O’Hāru – lomu, kura tika Vivjenai Lī, – un savā vietā ieteica māsu.
(1947. gads, “To Each His Own”) un “Mantiniece” (1950. gads, “The Heiress”). Piedalījusies dučos filmu un arī televīzijas filmu līdz pat 1988. gadam.

Bērnība uz riteņiem
De Hevilendain un par viņu 15 mēnešus jaunākajai māsai bija vārga veselība, tādēļ viņu māte Liliana uzstāja, ka ģimenei uz laiku jāatgriežas dzimtajā Anglijā, bet, kad bija pienācis laiks doties atpakaļ uz Japānu, ar bērniem palika Kalifornijā (tēvs, Go spēles meistars, atgriezās Japānā). Liliana apprecējās ar lielveikala īpašnieku Džordžu Fonteinu un līdz ar jaunāko meitu pieņēma viņa uzvārdu, kamēr Olīvija paturēja tēva uzvārdu (un saglabāja to arī divās savās laulībās).

Māsas bērnībā esot nepārtraukti strīdējušās un Olīvija reiz pat nejauši pārsitusi Džeinai atslēgas kaulu, kad māsa centusies viņu ievilkt baseinā.

Foto: EPA/Acanpix/LETA
  1. Desmit fakti par Olīviju de Hevilendu.
  2. Skolotāja nesanāca
  3. Karš pret studijām

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+