Pēdējās četrās minūtēs zaudēta spēle 0

Latvijas U-18 juniores Eiropas čempionāta B divīzijas pirmā posma pēdējā spēlē ar 53:57 zaudēja mājiniecēm ungārietēm, šo zaudējumu ņemot līdzi uz labāko astotnieka cīņām.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Pēc neveiksmīgās pirmās ceturtdaļas (tā zaudēta ar 8:18…) Latvijas izlasei izdevās apturēt mājinieču ātro basketbolu un pārņemt spēles grožus savās rokās. Otrajā ceturtdaļā ungārietes tika panāktas, trešajā un ceturtajā – liektas, liektas un tomēr nesaliektas. Kad piecu pēc kārtas neiemestu trejaču melnai sērijai galu pielika Anna Buša un 36. minūtē panāca 51:45, šķita, ka spēle būs mūsējā. Nekā. Galotne tika zaudēta ar 2:12, abi spēles gali sanāca pavisam melni un bēdīgs arī iznākums. Tobrīd pēc minūtes pārtraukuma latvietes pieļāva divas kļūdas (visā spēlē 22 pret mājinieču 18), ungārietes aizskrēja divos ātrajos uzbrukumos un atguva ticību uzvarai. Pēdējā pusminūtē iespējas izglābties nedeva pie sava groza neizcīnīta bumba, lai gan šajā rādītājā latvietes kopumā bija pārākas. Pie zaudējuma iemesliem jāmin arī nedaudz zemāka precizitāte metienos no spēles un pēc kļūdām zaudētie 21 punkti.

“Ungārijas komanda bija labi mūs izpētījusi un dažās situācijās pārsteidza mūsu līderes. Sākumā nevarējām trāpīt brīvus metienus. Tā kā mājinieces pie mazākās izdevības skrēja ātrajos uzbrukumos, pirmajā ceturtdaļā nevarējām izmantot mūsu aktīvās aizsardzības formas. Kad sākām labāk trāpīt, pamazām iestrādājās mūsu aizsardzība. Trešajā ceturtdaļā panācām septiņu punktu pārsvaru. Tas arī bija lūzuma brīdis. Ja būtu vēl divas trīs reizes noturējuši aizsardzību, pretinieces, iespējams, būtu salūzušas. Taču lūzumu nenostiprinājām un spēle izlīdzinājās. Pēdējā ceturtdaļā lielākoties bijām vadībā, diemžēl nokaitētajā gaisotnē – pilnas tribīnes, liels troksnis – izšķirošajos brīžos pietrūka aukstasinības. Turklāt katra kļūda izraisīja pārdzīvojumus un jaunas kļūdas. Daži sīkumi izšķīra spēles iznākumu Ungārijas izlases labā. Koncentrēsimies nākamajai spēlei ar Beļģijas komandu. Manuprāt, tā ir labākā komanda šajā turnīrā – ļoti ātra, labi organizēta. Centīsimies bremzēt pretinieču ātrumu. Izpētīsim video un sagatavosimies. Nekādas nolemtības nav, izšķirošās cīņas vēl priekšā,” basket.lv spēli konentēja Latvijas izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis..

Otrajā posmā  trešdien un ceturtdien Latvijas izlases pretinieces būs D grupas divas labākās komandas Beļģija un Bosnija. Ceturtdaļfinālā iekļūs tikai pirmo divu vietu ieguvējas, tādēļ šodiens zaudējumam var izrādīties milzīga nozīme cīņā par vienu no trīs ceļazīmēm uz elites divīziju.

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS JUNIORĒM B DIVĪZIJĀ MIŠKOLCĀ (UNGĀRIJA)

Latvija – Ungārija 53:57 (8:18, 25:27, 41:41). Bīriņa 18+12AB, Laksa 14, Krēsliņa 7, Buša 6, Lūķe 5, Džarcāne 2+10AB, Bērziņa 1.

C grupā: 1. Ungārija 3-0, 2. Latvija 2-1, 3. Rumānija 1-2, 4. Skotija 0-3.