Mobilā versija
+7.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Pēdējās šīssezonas “Kara piezīmes” – krievu valodā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 5. maijā plkst. 19 notiks projekta “Kara piezīmes” sestais un šīs sezonas pēdējais pasākums, kurā tiks izpildīts dramaturga Sergeja Timofejeva radītais teātra teksts par Ukrainas notikumiem un to ietekmi uz Latviju, LA.lv uzzināja teātrī.

Lasījumu iestudē režisors Viesturs Meikšāns. Lasījums notiks krievu valodā, pēc tā sekos publiska diskusija latviski.

“Divi stāsti. Dialogs un monologs. Izmisīgs un naivs mēģinājums apturēt tanku kauju. Un tiešā runa, ko pavēsta cilvēks, kurš sevi uzskata par Robinu-zondi, situācijā, kurā realitāte ir ārprātīgāka par visām viņa teorijām,” savas lugas “Divi vienā. Fjodorovs un Robins-zonde” intrigu atklāj dramaturgs Sergejs Timofejevs, kurš atpazīstamību iekarojis kā dzejnieks un tekstgrupas “Orbīta” dalībnieks.

Viņa lugas lasījumu režisē Viesturs Meikšāns, kurš jau iepriekš sadarbojies ar Timofejevu Latvijas Nacionālās operas iestudējumā “Mihails un Mihails spēlē šahu”.

Pēc lasījuma sekos diskusija, kurā piedalīsies juriste, cilvēktiesību praktiķe Elizabete Krivcova, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis, režisors Viesturs Meikšāns, kā arī skatītāji. Diskusiju vadīs labas pārvaldības un līderības eksperte Inese Voika.

Kā ziņots, projekta “Kara piezīmes” ietvaros katru mēnesi cits dramaturgs un režisors līdz pat augustam seko līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiek piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos, ko iespējams vērot arī internetā. Tiešraidi nodrošina nacionālā informācijas aģentūra LETA, un tā skatāma portālā www.delfi.lv. Teātra teksti tiek arī publicēti portālā www.satori.lv.

Projektā “Kara piezīmes” jau piedalījušies dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Matīss Gricmanis, Jānis Balodis un Justīne Kļava, režisori Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis un Dmitrijs Petrenko.

Ieeja “Kara piezīmju” lasījumos un diskusijās ir bez maksas, iepriekš “Biļešu paradīzes” kasēs piesakoties bezmaksas biļetei. Biļešu skaits ierobežots.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+