×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Pēdējo 15 gadu laikā par 10% samazinājies ģimeņu skaits

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Pēc Labklājības ministrijas (LM) rīcībā esošiem statistikas datiem Latvijā samazinās ne tikai iedzīvotāju skaits, bet pēdējo 15 gadu laikā par 10% samazinājies arī ģimeņu skaits.

Lai gan pieaug arī dzimstība, tā tomēr nesasniedz ekonomiski attīstītajās valstīs nepieciešamo apmēru vienkāršai paaudžu nomaiņai. Salīdzinājumā ar Eiropas Savienību (ES), Latvijā mātes ir vienas no jaunākajām, bet to vidējais vecums pieaudzis par 10% straujāk kā ES. Pieaudzis arī tēvu vecums.

Izmaiņas skārušas arī ģimeņu struktūru un bērnu skaitu ģimenēs. Piemēram, kopš 2000.gada pieaudzis viena bērna ģimeņu īpatsvars, tāpat nemainīgi augsts nepilno ģimeņu īpatsvars, sasniedzot 1/3 no visām ģimenēm.

Piektdien ministrijas pārstāvji piedalīsies Eiropas Daudzbērnu ģimeņu konferencē “No ģimenei draudzīgas pašvaldības uz ģimenei draudzīgu valsti”, lai informētu par ģimenes valsts politikas mērķiem un izaicinājumiem. LM pārstāve klātesošos iepazīstinās ar ģimenes valsts politikas galvenajām iezīmēm, kā arī sniegs nelielu ieskatu ģimeņu un bērnu skaita izmaiņās pēdējos gados, dzimstības tendencēm un ģimeņu struktūru.

Konferencē ar ziņojumiem uzstāsies nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valdību eksperti no Portugāles, Spānijas, Ungārijas, Itālijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+