×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Pēdējo reizi rādīs aizkustinošo bērnu izrādi “Jokdara Bustera pasaule”

Foto: Aija MelbārdeFoto: Aija Melbārde

Svētdien, 1. novembrī plkst. 13 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā “Zirgu pasts”, Dzirnavu ielā 46, vienīgo reizi iespējams noskatīties LKA Dramatiskā teātra aktieru kursa 2015. gada absolventu diplomdarba izrādi “Jokdara Bustera pasaule”, kura nominēta šī gada “Spēlmaņu nakts” balvai kā labākā izrāde bērniem un jauniešiem, LA.lv pavēstīja Jaunā teātra institūta pārstāve Zane Kreicberga.

Ziņu par nomināciju jaunie aktieri saņēma savā izlaiduma dienā – kā dāvanu un ceļamaizi turpmākai karjerai. Šobrīd daži no viņiem pievienojušies Latvijas Nacionālā teātra, Dailes, Valmieras un Liepājas teātra trupām, citi aktīvi strādā neatkarīgajos teātros un projektos.

Izrādes režisore ir Zane Kreicberga, kas dāņu rakstnieka Bjārnes Roitera stāstu bērniem “Jokdara Bustera pasaule” pirmoreiz iestudēja 1998. gadā teātrī “Skatuve” ar Egonu Dombrovski titullomā. Toreiz izrāde saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kā gada labākā izrāde bērniem.

“Šajā iestudējumā, kas tapis 2014. gada nogalē, ir daudz vairāk cirka elementu, kurus topošie aktieri apguvuši docentes Ritas Lūriņas vadībā, bet kā tilts no iepriekšējā iestudējuma izrādē skan Valda Zilvera mūzika un Larsena kundzes lomu spēlē aktrise un LKA lektore Anita Sproģe,” stāsta režisore.

Scenogrāfiju un kostīmus veidojusi Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas studente Austra Hauks, bet gaismu mākslinieks ir Egils Kupčs. Kursa vadītāja profesore Anna Eižvertiņa lielā mērā ir šīs izrādes krustmāte, jo tieši viņai radās ideja atgriezties pie šī sirsnības pilnā materiāla un jauniem spēkiem izstāstīt to jaunai auditorijai.

“Jokdara Bustera pasaule” ir izrāde bērniem pēc dāņu rakstnieka Bjārnes Roitera tāda paša nosaukuma grāmatas, kas sarakstīta septiņdesmitajos, bet Latvijā izdota 20. gadsimta 90. gados Mudītes Treimanes tulkojumā. Tas ir jautrs un aizkustinošs stāsts par zēnu Busteru, kura tēvs ir darbu zaudējis cirka mākslinieks. Arī Busters pieprot dažus burvju trikus, kas palīdz viņam gan iekulties nepatikšanās, nonākot Direktora kabinetā, gan dabūt darbu Piena veikalā, gan pārmācīt ļaundari Larsu no vecākās klases, gan… iemīlēties.

Lomās: Kārlis Tols, Ance Strazda, Kārlis Derums, Ance Kukule, Jānis Kronis, Samira Adgezalova, Klāvs Mellis, Dace Šteinerte, Armands Ikalis, Anita Sproģe un Āris Matesovičs.

Biļešu cena 6 eiro; skolēniem studentiem un pensionāriem – 3 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+