×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. jūlijs, 2013
Drukāt

Pēdējos gados krietni pieaudzis aļņu skaits

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēdējos gados Latvijas mežos pieaudzis aļņu skaits, jaunākie uzskaites dati liecina, ka aļņu skaits Latvijā jau ir aptuveni 19 tūkstoši, liecina Valsts meža dienesta (VMD) informācija par 2012./2013.gadu.

“Neviens ar medībām saistīts cilvēks nenoliegs, ka aļņu pamazām kļūst arvien vairāk, tas izskaidrojams ar veco mežu ciršanu, jaunaudžu platību palielināšanos. Šis process ir visai Ziemeļeiropai līdzīgs. To veicina arī lauksaimniecības zemju aizaugšana ar lapu un skuju kokiem,” aģentūrai BNS pastāstīja VMD medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.

Pēc Ozoliņa teiktā, aļņu skaits pieaudzis pēdējos piecos gados. 2010./2011.gada uzskaites dati liecina, ka aļņu skaits bija 16,4 tūkstoši, savukārt 2011./2012.gadā – 17,5.

Saistībā ar aļņu skaita augšupeju mežsaimnieki bažījas par mežu atjaunošanu. “Īpaši, ja stādu izaudzēšanā ieguldīti līdzekļi, tiem nepatīk, ka aļņi tos apgrauž,” sacīja Ozoliņš.

Aļņi ziemā apgrauž vairāk skujkoku, vasarā – lapu koku. Ozoliņš atzina, ka aļņiem arī labvēlīgi ir tas, ka daudz koku mētājas zemē pēc elektrolīniju trašu attīrīšanas – nozāģētos kokus turpat atstāj.

“Īpaši, ja tās ir apses, aļņiem ļoti patīk tādās vietās baroties. Ja elektrolīniju trases ir ceļu tuvumā, protams, ir risks, ka aļņi iznāks uz ceļiem,” norādīja VMD pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+