×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. septembris, 2013
Drukāt

Pēdējos gados palielinājusies interese par dzīvokļu īrēšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Klientu interese par dzīvokļu īrēšanu palielinājusies tieši pēdējos gados, norāda nekustamo īpašumu uzņēmuma SIA “Realia Property” pārstāve Ingrīda Lindenberga.

“Aptuveni pirms desmit gadiem man piedāvājumā bija vismaz 60 brīvi dažādi dzīvokļi, bet šodien labi, ja tie ir pieci vai seši,” norāda Lindenberga, piebilstot, ka tas nozīmēja, ka dienā ar klientu kopīgi varēja aplūkot trīs vai vairāk dzīvokļu, ja neviens no tiem neapmierināja, nākamo objektu apskati varēja turpināt nākamajās dienās, līdz tika atrasts piemērotākais variants.

Klientu vidū lielākoties bija ārvalstu pilsoņi – vēstniecību darbinieki, starptautisko kompāniju darbinieki, informē speciāliste. Mazāku, bet arī nozīmīgu klientu loku veidoja vietējie iedzīvotāji, kuru pastāvīgā dzīvesvieta bija tālu no Rīgas, darbs galvaspilsētā un darbavieta apmaksāja īres dzīvokli. Sākoties ekonomiskās krīzes laikam, palielinājās tādu klientu loks, kas, nevēloties ņemt hipotekāro kredītu īpašuma iegādei, izvēlējās par labu dzīvokļa īrēšanai.

“Interesanti, ka šī tendence saglabājusies arī tagad, jo, ņemot vērā, krīzes gūtās mācības, cilvēki nelabprāt vēlas saistīties ar ilgtermiņa finanšu aizdevumiem. Tāpat īres dzīvokļus izvēlas arī tie, kas, nespējot maksāt kredītu par pirmskrīzes laikā iegādāto īpašumu, spiesti no tā aiziet un meklēt citu dzīvesvietu. Īres mājoklis šādā gadījumā ir piemērots risinājums,” skaidro Lindenberga.

Raksturojot pašreizējo klientu loku, Lindenberga min, ka papildu iepriekšminētajam klientu lokam pēdējos pāris gados klāt nākuši ārzemju studenti, kas ir aktīvi īres dzīvokļu lietotāji. Bieži vien tiek noīrēts divu-trīs istabu dzīvoklis par summu aptuveni 500 līdz 600 latiem mēnesī, kur īres maksa tiek sadalīta proporcionāli īrētāju skaitam.

Analizējot tendences dzīvokļu īres tirgū pēdējo desmit gadu laikā, Lindenberga uzsver, ka vismaz viena līdzība ir saglabājusies – vēlme īrēt nelielus dzīvokļus ar vienu līdz trīs istabām 30 līdz 90 kvadrātmetru platībā. Dzīvokļiem jābūt izremontētiem, lielākoties ar visām ērtībām, iebūvētu sadzīves tehniku un vēlams mēbelētiem.

Ja pirms krīzes lielajiem – 100 līdz 200 kvadrātmetru platībā – dzīvokļiem īrniekus atrast bija daudz sarežģītāk, tad tagad arī šie plašie dzīvokļi tiek izīrēti īsā laikā. Tiesa, pie nosacījuma, ka īres cena ir adekvāta tirgum un nav mākslīgi “uzpūsta”, norāda Lindenberga.

“Vēl kāda nianse – visi nekustamo īpašumu darījumi patlaban pārsvarā notiek tikai eiro valūtā, savukārt pirms ekonomiskās krīzes cenas tika norādītas ASV dolāros,” piebilst Lindenberga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+