×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Pēdējos mēnešos rekorddaudz ārzemnieku pieprasījuši uzturēšanās atļaujas

LETALETA

Šā gada jūlijā un augustā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) reģistrējusi rekordlielu no trešo valstu investoriem saņemto pieteikumu skaitu termiņuzturēšanās atļaujām Latvijā.

 

Kā informēja PMLP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Laiva, jūlijā tā dēvētajā uzturēšanās atļauju programmā saņemti 178 termiņuzturēšanās atļauju pieteikumi, bet augustā – 159. Iepriekš lielākā ārvalstu investoru aktivitāte bija fiksēta pērn novembrī, kad PMLP saņēma 139 šādus pieteikumus.

Šogad līdz 31.augustam vidējais no ārvalstu investoriem saņemto uzturēšanās atļauju pieteikumu skaits vienā mēnesī bijis 131. Pērn visa gada griezumā mēnesī vidēji saņemti 102 šādi pieteikumi, 2011.gadā – 70, bet 2010.gada otrajā pusgadā – 21, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, pamatojoties uz PMLP apkopotajiem datiem. Tādējādi visai skaidri redzams, ka no trešo valstu investoriem saņemto termiņuzturēšanās atļauju pieteikumu skaitam ir tendence pieaugt.

Kā ziņots, pēdējās nedēļās Saeimā un valdībā aktualizējies jautājums par to, vai un ar kādiem nosacījumiem turpināt piešķirt termiņuzturēšanās atļaujas trešo valstu pilsoņiem, kuri investē līdzekļus Latvijas tautsaimniecībā. Diskusijās par šo jautājumu iesaistījušies arī uzņēmēji un sabiedriskās organizācijas.

Jau ziņots, ka trīs gados jeb laikā no 2010.gada 1.jūlija līdz 2013.gada 30.jūnijam apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām ārzemnieki Latvijas tautsaimniecībā investējuši 419,16 miljonus latu.

Īstenojot investīciju programmas, trīs gados PMLP saņēmusi 2893 investoru un 3990 viņu ģimenes locekļu pieprasījumus termiņuzturēšanās atļaujām un pozitīvu lēmumu pieņēmusi 97,9% gadījumu, izsniedzot 6749 atļaujas. Savukārt kopš 2010.gada 1.jūlija anulēta 201 uzturēšanās atļauja.

Kā ziņots, 2010.gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, ja tie iegādājušies Latvijā nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, veikuši noguldījumu banku subordinētajā kapitālā vai ieguldījuši līdzekļus kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+