Mobilā versija
Brīdinājums -6.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Trešdiena, 24. janvāris, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Cik bieži jātaisa pedikīrs sunim (1)

Foto - Valērijs MiņkovsFoto - Valērijs Miņkovs

“Cik bieži sunim jāgriež nagi? Tie ir stipri ieauguši un līki.” 
IEVA ZARIŅA VECUMNIEKOS

Jana Irbe no veterinārās klīnikas “Biovet” vispirms iesaka nagu griešanai izraudzīties atbilstīgus instrumentus. Zoopreču veikalos to klāsts ir plašs. Kaķiem un citiem mazajiem mājdzīvniekiem, piemēram, pundurtrušiem un jūras cūciņām, izvēlas giljotīnveida griežamos instrumentus, bet suņiem – knaibles, jo nagiem ir cieta struktūra. Vēl jāraugās, lai instrumentam būtu piemērots izmērs. Attēlā redzamajai vācu aitu suņu šķirnes sunenītei Xaijai (Solo Rigoletto) visus nagus apgrieza ar palielām knaiblēm, bet kucēniem vai dekoratīvo šķirņu suņiem izmanto mazās.

Mūsu četrkājainajiem draugiem kaķiem un suņiem nagu struktūra ir dažāda. Kaķiem tā ir caurspīdīga, ar labi redzamu dzīvnagu dzīslojumu. Tādi paši balti nagi ir arī suņiem ar baltu ādu un apmatojumu, bet pārējiem tie ir melni, necaurredzami. Nagus ieteicams griezt pa mazam gabaliņam – būs mazāks risks ievainot dzīvnagu. Vieniem nagi aug ātrāk, citiem – lēnāk. Reizēm uz klīniku atved mājdzīvniekus ar ļoti pāraugušiem, līkiem nagiem, kas bojā tiem gaitu un var radīt sāpes.

Saimnieki mājas apstākļos baidās iegriezt dzīvnagā… Jana stāsta, ka tas ne vienmēr izaug proporcionāli nagam, tāpēc arī pāraugušus nagus griež pa daļām. Ja tomēr gadās iegriezt, brūci apstrādā ar kālija permanganāta kristāliņos samērcētu vates kociņu. Problēmas rada pirmais (parasti to dēvē par piekto) pirksts. Tas mēdz izaugt visgarākais un biežāk var ieaugt ādā.

Paši nagus nodeldē pārsvarā ārā dzīvojošie suņi, jo tur ir blīva, cieta zeme vai bruģis un asfalts. Suņiem, kuri mīt privātmājā ar zaļu mauriņu, tomēr vajadzētu veikt pedikīru. Jana Irbe iesaka: ja saimnieks nav pieredzējis un nejūtas drošs, šo procedūru labāk uzticēt veterinārārstam. Un vēl – suņi un citi mājdzīvnieki pie nagu griešanas jāpieradina jau mazotnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neradu atbildi uz raksta galveno tēmas jautājumu – CIK tad BIEŽI ir jāgriež nagi….

Draugiem Facebook Twitter Google+