×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. aprīlis, 2013
Drukāt

Pedofilam Miķelsonam Nīderlandē pagarina cietumsodu

LETA/AFPLETA/AFP

Pedofilam no Latvijas Robertam Miķelsonam, kurš, strādājot bērnudārzos, bija seksuāli izmantojis bērnus, Nīderlandes tiesa pagarinājusi cietumsodu no 18 līdz 19 gadiem.

Izskatot Miķelsona apelāciju, tiesa piektdien nolēmusi nevis sodu samazināt, bet gan pagarināt. Tiesnese Helma Tillemane spriedumu pamatojusi ar to, ka Miķelsons, kuram bija uzticēts rūpēties par bērniem, vecāku uzticību pievīlis “ļaunākajā iespējamajā veidā”.

Jau vēstīts, ka 2012.gada 21.maijā Amsterdamas apgabaltiesa  Miķelsonam  piesprieda 18 gadu cietumsodu un beztermiņa ārstēšanos psihiatriskajā slimnīcā par 67 bērnu seksuālu izmantošanu, bet viņš ir atzinies, ka seksuāli izmantojis vēl vairāk bērnu. Visjaunākie no tiem bija zīdaiņi dažu nedēļu vecumā. Prokuratūra bija pieprasījusi Miķelsonam piespriest maksimāli iespējamo sodu – divdesmit gadu ieslodzījumu.

Miķelsons bērnus seksuāli izmantojis no 2007. līdz 2009.gadam, kad viņš strādāja vairākās pirmsskolas audzināšanas iestādēs Nīderlandē. Viņš bija apsūdzēts arī par tūkstošiem nepiedienīgu fotogrāfiju un videomateriālu, kuros redzami bērni, izgatavošanu un izplatīšanu internetā.

Miķelsons  tika aizturēts 2010.gada 7.decembrī, bet dienu iepriekš tika aizturēts viņa homoseksuālais partneris, kas tiek identificēts kā Rihards van O. Pēc viņu aizturēšanas sākās plaša izmeklēšana gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā, kuras laikā tika atklāti un aizturēti citi pedofili.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+