×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Pedofilijas upuru atbalsta grupa publisko kardinālu “melno sarakstu”

Foto - AFPFoto - AFP

ASV izveidota pedofilijas upuru atbalsta grupa SNAP publiskojusi kardinālu “melno sarakstu”, kurā minētajiem 12 garīdzniekiem pārmesta pedofilijas skandālu piesegšana un vainīgo priesteru aizsargāšana.

Organizācija aicinājusi baznīcu kļūt nopietnai attiecībā uz bērnu aizsardzību, palīdzēt upuriem, atmaskot korupciju un beigt izlikties, ka viss ļaunākais jau ir aiz muguras. “Mēs vēlamies mudināt katoļu prelātus pārstāt izlikties, ka ļaunākais jau ir garām attiecībā uz garīdznieku seksuālajiem noziegumiem un pārstāt piesegt krīzi,” norādīja SNAP direktors Deivids Kloesijs. “Traģiski, ļaunākais gandrīz noteikti vēl ir priekšā.”

Organizācija iekļāvusi melnajā sarakstā kardinālus no ASV, Meksikas, Hondurasas, Itālijas, Austrālijas, Čehijas, Kanādas, Argentīnas un Ganas. Viņi visi piedalīsies konklāvā, kur no 115 kardināliem tiks izvēlēts nākamais Romas katoļu baznīcas galva. SNAP nevēlas redzēt nevienu no viņiem pāvesta amatā, nedz arī kādu no Romas kūrijas, jo uzskata, ka līdzšinējā Vatikāna administrācija nav spējīga risināt šīs problēmas. “Kūrijas locekļa paaugstināšana atņemtu drosmi upuriem, lieciniekiem, atmaskotājiem un advokātiem ziņot par pārkāpumiem,” norādīja Kloesijs.

“Melnajā sarakstā” iekļauts Ganas kardināls Pīters Kodvo Apija Tarksons, Ņujorkas arhibīskaps Timotijs Dolans, kardināls Šons O’Melijs no Bostonas, Itālijas kardināls Andželo Skola, Kanādas kardināls Marks Ullē, Itālijas kardināls Tarčīzio Bertone, Čehijas kardināls Dominiks Duka, Meksikas kardināls Norberto Rivera Karera, Hondurasas kardināls Oskars Rodrigess Maradjaga, kardināls Donalds Vuerls no ASV, Argentīnas kardināls Leonardo Sandri un kardināls Džordžs Pells no Austrālijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+