×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. maijs, 2013
Drukāt

Pedvāle aicina piedalīties „Ziedoņa akmens” radīšanā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs aicina uz jaunās radošās sezonas „Akmens. Zīme” atklāšanu 25. maijā plkst. 17.00.

Šogad sezonas atklāšanas pasākums tiks veltīts dzejniekam Imantam Ziedonim, kura radošajā domā īpaša nozīme ir Latvijas laukakmenim. Piemēram, dzejolī „Akmeni satikt” Imants Ziedonis īpašā veidā apcerējis akmens stādīšanas un augšanas filozofiskos aspektus. Savukārt Pedvāles muzejā Ojārs Feldbergs pirms septiņiem gadiem uzsāka akmeņu stādīšanu un audzēšanu, aicinot cilvēkus stādīt akmeņus kā sēklas zemē, pirms tam nododot tiem kādu vēstījumu, lai tas augtu, briestu un nestu augļus.
18. februārī, Ojāram Feldbergam tiekoties ar Imantu Ziedoni, dzejnieks nodeva savu vēstījumu akmens sēklai, kuru tēlnieks bija atvedis no dzejnieka dzimtās vietas – Ragaciema. Akmeni ar vēstījumu bija paredzēts iestādīt Pedvālē par godu dzejnieka astoņdesmitajai dzimšanas dienai. Pēc Imanta Ziedoņa aiziešanas mūžībā akmens sēkla palikusi kā piemiņas zīme, kurā iečukstēta kāda doma, vēlējums, ideja. Lai dotu spēku un telpu šai domai augt, mazā akmens sēkla tiks iestādīta lielākā laukakmenī Pedvāles parka ainavā. Stādīšana kā radošs rituāls notiks Pedvālē pavasara sēšanas un stādīšanas laikā, un ar šo notikumu tiks uzsākta jaunā sezona „Akmens. Zīme”. Laukakmens ar iestādīto sēklu turpmāk būs apskatāms parkā kā vides mākslas objekts „Ziedoņa akmens”.
Sezonas „Akmens. Zīme” atklāšanas pasākums sāksies ar Gunāra Janaiša fotogrāfiju izstādes „Akmens. Doma” atklāšanu. Izstādē desmit fotogrāfijās būs atspoguļota Ojāra Feldberga un Imanta Ziedoņa tikšanās un vēstījuma nodošana akmenim.
Pasākuma turpinājumā Ojārs Feldbergs aicinās klātesošos doties ceļā cauri Pedvāles mākslas parkam uz vietu, kur Latvijas laukakmenī tiks iestādīta Imanta Ziedoņa akmens sēkla. Stādīšana notiks kā dzejas, kustību un mūzikas performance, kurā piedalīsies aktieris Andris Bērziņš, starpdisciplināro mākslu studija „Idea Gnosis” Simonas Orinskas vadībā, mūziķi Raimonds Tiguls un Ilga Reizniece.
Sezonas atklāšanas pasākuma izskaņā notiks pavasara akmens sēklu stādīšana Pedvāles  eksperimentālajā stādījumu laukā, kurā visi klātesošie varēs iedēstīt savu akmens sēklu, tai līdzi dodot kādu ideju, vēlmi, vēstījumu, novēlējumu vai pateicību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+