×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Pedvālē top jauni mākslas darbi

foto - publicitātesfoto - publicitātes

2013. gada radošās sezonas „Akmens. Zīme” ietvaros šobrīd Pedvālē strādā divi amerikāņu mākslinieki – tēlnieks Karls Billingslejs un grafiķis Bendžamins Billingslejs.

Tēlnieku un profesoru Karlu Billingsleju Pedvāle iepzina jau 1999. gadā, kad Pedvāles muzejā notika pirmais čuguna kausēšanas un liešanas pasākums. Kopš tā laika mākslinieks Pedvāli apmeklē regulāri, lai veidotu skulptūras un vides mākslas objektus, kā arī vadītu nodarbības studentiem no Ziemeļkarolīnas universitātes, kurā viņš strādā kā tēlniecības nodaļas vadītājs.

2010. gadā, Ojārs Feldbergs  uzdāvināja Karlam Billingslejam īpašu dāvanu – 6 tonnu smagu kubveida granīta akmeni no Karēlijas. Šogad Karls Billingslejs ir ieradies, lai no šī dāvātā akmens radītu skulptūru Pedvāles parkam.

Līdz ar Karlu Billingsleju Pedvālē ir ieradies arī viņa dēls – grafiķis Bendžamins Billingslejs. Klausoties tēva stāstos par Latviju un Pedvāli, mākslinieks iedvesmojies un iedziļinājies latviešu folkloras tēlos. Jauno mākslinieku īpaši iedvesmojuši četri latviešu folklorā sastopamie tēli – Jānis, Jumis, Veļu māte un Laima.  Izstādei Pedvāles parkā mākslinieks veido kokgriezumu sēriju. Brīvi apvienojot dažādu kultūru un laikmetu zīmes, savos darbos mākslinieks līdzās latviešu dievībām rāda arī Amerikas indiāni un pat Pedvāles mākslinieku. Gatavās grafikas lapas tiks eksponētas brīvā dabā uz koka baļķiem, izveidojot vides objektu „Koku gari”.

Abu mākslinieku radītie darbi tiks atklāti 22. jūnija pēcpusdienā un turpmāk būs apskatāmi Pedvāles parkā. Apmeklētāji ir aicināti iepazīties ar jaunajiem darbiem ekspozīcijā līdz pat sezonas „Akmens. Zīme” noslēgumam 12. oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+