Pasaulē
Eiropa

PEGIDA aicina turpināt protestus pēc vīrieša noduršanas Vācijā0

Foto – LETA/AFP

Vācijas labējā kustība “Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju” (PEGIDA) pirmdien aicināja otro dienu pēc kārtas Vācijas austrumdaļā rīkot protestus, šādi reaģējot uz to, ka atbilstoši vietējo mediju liecībām kāds ārzemnieks Kemnicā, Saksijas federālajā zemē, nodūris 35 gadus vecu vācu vīrieti.

“Rodiet drosmi dusmās un bēdās! Tikai kopā mēs varam panākt, ka viņa nāve nav velta,” teikts paziņojumā PEGIDA Kemnicas un Rietumsaksijas nodaļas vietnē sociālajā tīklā “Facebook”.

PEGIDA aicina pulcēties demonstrācijā plkst.18.30, mudinot panākt “lielāku drošību pārmaiņu ceļā”.

Parādoties ziņām par vīrieša noduršanu, Kemnicā jau svētdien notika protesti.

Pēc Vācijas plašsaziņas līdzekļu vēstītā, konflikts starp divām vīriešu grupām Kemnicā izcēlies naktī uz svētdienu apmēram pulksten trijos, kad izplatījušās ziņas, ka pēc pilsētas svētku pirmās dienas notikusi uzmākšanās kādai sievietei. Sadurti trīs vīrieši 33, 35 un 38 gadu vecumā, no kuriem 35 gadus vecais vīrietis vēlāk slimnīcā miris. Abi pārējie ar smagiem savainojumiem hospitalizēti.

Mediji vēsta, ka sadurtie ir vācieši, bet avots policijā teicis, ka konfliktā bijuši iesaistīti dažādu tautību pārstāvji. Sīkākas ziņas par konfliktu policija nesniedz.

Pirmajā protesta akcijā, kas Kemnicā notika svētdien, iesaistījušies aptuveni 100 cilvēki, un tā noritējusi bez starpgadījumiem.

Otrajā demonstrācijā piedalījušies jau 800 cilvēki, un tās kontrolēšanai ar sākotnējo policistu skaitu nav bijis pietiekami.

Demonstranti “nav izrādījuši vēlmi sadarboties”, un daži pat svieduši likumsargiem ar pudelēm.

Daži demonstranti saukuši “Mēs esam tauta!”, bet cilvēku virzienā, kas izskatījušies pēc sveštautiešiem, kliegts “Pazūdiet!”, vēsta laikraksts “Bild”.

Lai izklīdinātu protestētājus, policijai bijuši nepieciešami papildspēki no Leipcigas un Drēzdenes.

Saistītie raksti

Pilsētas svētku otrās dienas pasākumi, kas bija paredzēti līdz astoņiem vakarā, nekārtību dēļ pārtraukti jau četros pēcpusdienā.

Protesti organizēti sociālajos tīklos, un organizēšanā iesaistījusies arī partija “Alternatīva Vācijai” (AfD).

LA.lv