×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Peipuss plaisā, pavasaris gaisā

Foto - Aldis SāvičsFoto - Aldis Sāvičs

Ja nebrauc uz Igauniju, var doties tepat pie jūras un vilkt tīri labus bušu lomus.

Vēl pirms desmit dienām sēdējām uz ledus un vilkām raudas, līdakas, kādu asarpuiku un breksēnu, bet šodien uz droša ledus var tikt vairs tikai Peipusā, tur vēl sestdien veda iekšā makšķerniekus. Taisnības labad gan jāteic, ka, iestājoties siltajam laikam, arī Peipusa ledus sācis nopietni plaisāt un gandrīz gar visu Igaunijas piekrasti stiepjas plaisa, kuras platums mainās atkarībā no vēja virziena.

Karakats ar ragavām piebrauc pie plaisas, copmaņi raušas ārā un bīstamo vietu šķērso kājām, tad kāpj atpakaļ ragavās un vēl pēc neilga brīža jau velk labus raudu un asaru lomus. Lomi tiešām labi un cope intensīva, kilogramus piecpadsmit pa dienu var salasīt. Asaru izmēru gan varētu vēlēties prāvāku. Pirms došanās Igaunijas virzienā gan silti iesaku sazināties ar igauņu robežsargiem un noskaidrot par copes iespējām. Informāciju var iegūt pa tālruni +372 3331690.

Ko darīt tiem, kas tik tālu ceļu mērot nevēlas? Te nu iespējas paveras gana plašas. Var doties pie jūras un vilkt tīri labus bušu lomus. Ja apnīk cilāt gruntenes kātu, var pievērsties kādai sportiskākai nodarbei, ar brienamtērpu iebrist tā patālu jūrā un censties ar spiningu izvilināt kādu lasi vai taimiņu. Lielāka šo zivju koncentrācija varētu būt pie upju ietekām, bet šeit vērība jāpievērš Makšķerēšanas noteikumiem, kas nosaka, ka vienu lasi vai taimiņu lomā drīkst paturēt jūras ūdeņos, Buļļupē, Daugavā un Sausajā Daugavā posmā no ietekas jūrā līdz Rīgas HES, bet pārējos iekšējos ūdeņos jārīkojas saskaņā ar licencētās makšķerēšanas noteikumiem.

Kāds mans paziņa, makšķerējot jūrā butes netālu no Irbes ietekas, sadomāja vienu grunteni iemest upē. Drīz vien pieteicās prāvs taimiņš. Alkatības mudināts, čoms zivi nozūmēja un iebāza maisā. Netālu stāvošajiem makšķerniekiem uzradās Valsts vides dienesta inspektoru apliecības, šmuce pa visu ģīmi un krietns sods piedevām. Atgādināšu, ka pie lašiem un taimiņiem likumīgā ceļā var tikt Salacā un Ventā, iegādājoties atbilstošu licenci.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.4
Alūksne +6.6
Daugavpils +9
Saldus +8.2
Liepāja +5.7
Jelgava +11.6
Ventspils +6.5
Limbaži +7
Madona +8.3
Rēzekne +8.2
Draugiem Facebook Twitter Google+