×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Pekinā gaisa piesārņojums sasniedz bīstamu līmeni

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnas austrumu un centrālo daļu sestdien, 12.janvārī, apņēma bieza migla, piesārņojuma līmenim Pekinā jau otro dienu pēc kārtas sasniedzot cilvēkiem bīstamu līmeni, tādēļ Pekinas iedzīvotājiem ieteikts nepamest mājokļus, vēstīja valsts ziņu aģentūra “Sjiņhua”.

Pekinas pašvaldības vides brīdinājumu centrs izdevis brīdinājumu gados vecākiem cilvēkiem, bērniem un cilvēkiem ar elpošanas ceļu vai sirds un asinsvadu sistēmas traucējumiem izvairīties no došanās ārpus mājas vai arī veikt smagus darbus.

Cilvēki, kas tomēr devās ielās, Pekinā nēsāja sejas maskas, lai pasargātu sevi no piesārņojuma. Redzamība pilsētā bija slikta, debesis ietītas miglā un saule paslēpta aiz smoga mākoņiem.

Gaisa kvalitātes pārbaudes Pekinā liecina, ka piesārņojuma daļiņas, kas spējīgas iekļūt dziļi plaušās, ir sastopamas ar blīvumu 456 mikrogrami kubikmetrā. Gaisa kvalitāte par labu tiek uzskatīta tad, ja šis rādītājs ir zem 100.

Gaidāms, ka piesārņojuma līmenis Pekinā paaugstināts būs vēl trīs dienas, jo laikapstākļi kavē piesārņojuma daļiņu izklīšanu, informēja Pekinas vides brīdinājumu centrs.

Vairākās Ķīnas austrumu un centrālās daļas provincēs miglas dēļ slēgti autoceļi un kavējas lidmašīnas.

Gaisa kvalitāte Ķīnā ir viena no sliktākajām pasaulē, liecina starptautisko organizāciju sniegtie dati. Par lielākajiem gaisa piesārņojuma cēloņiem Ķīnā tiek uzskatīts lielais ogļu patēriņš un automašīnu pārpildītās ielas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+