Praktiski
Dārzs

Pelargonijas slikti zied: tām nepatīk liels mitrums0

Foto – Shutterstock.com

“Dārzā dekoratīvajos traukos iestādītās pelargonijas pērnvasar slikti ziedēja. Bojājās vēl neatvērušies ziedi. Ar ko tās vajag miglot, lai šogad būtu krāšņas?” 
ALDONA

Joslu pelargonijas slimo ar pelēko puvi. Ja puķes neaug zem nojumes un vasara ir nokrišņiem bagāta, ziedi tiek sadauzīti, saķep, neatveras, sapūst.

Pelargonijas var audzēt dārzā – gan dobēs, gan toveros, taču ziedi jāsargā no ilgstoša lietus. Slimību veicina pārlieku liels mitrums, un ūdens pārbagātība īpaši bīstama ir vēsās dienās. Jo lielāki un gaišāki pelargonijas ziedi, jo neglītāk tie izskatās lietainās vasarās. Šā iemesla dēļ šķirnes ar baltiem ziediem ieteicams audzēt uz balkoniem, kur tās neskar lietus. Latvijā nav tāds klimats kā Dienvideiropā, tāpēc ļoti pildīto ziedkopu šķirnes nezied tik grezni visās vasarās (tām īpaši nepatīk vēss, mitrs laiks), kā redzams katalogā, un tās apdraud sēņu slimības.

Selekcionāri radījuši daudz jaunu pelargoniju šķirņu, piemēram, ‘Americana’, ‘Classic’, ‘Compact Line’, ‘Tango’, kas piemērotas karstiem laika apstākļiem un ko var izstādīt puķu dobēs. Augšanas apstākļu ziņā šīs joslu pelargonijas nav izvēlīgas.

Saistītie raksti

Lai neizplatītos slimības un augi izskatītos labi, jāievēro tīrība – bojātās un atmirušās lapas regulāri jāizlauž, bet vecie ziedi laikus jāizplūc kopā ar visu kātiņu. Augi pret pelēko puvi jāmiglo.

Intensīvas augšanas periodā, no pavasara līdz vēlam rudenim, pelargonijas regulāri laista, bet nedrīkst pārspīlēt. Pelargoniju sakņu kamolam jābūt vienmērīgi mitram.

LA.lv