Mobilā versija
+15.1°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
2. decembris, 2014
Drukāt

Eksperiments: kas mūsos mainās pēc peldes gonga skaņās (2)

Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale

Ne tikai vijoles vai klavieru radītās skaņas spēj sniegt prieku un labsajūtu. Arī gongam ir sava toņu un vibrāciju palete. Tomēr šis noslēpumainais metāla šķīvis rada ko vairāk par mūziku. Austrumu zemēs gonga vibrācijas izsenis izmantojuši dziedināšanai, šo instrumentu uzskatījuši pat par maģisku simbolu. Eksperimentā pārbaudām, kāda ir sajūta, peldoties gonga skaņās, ko tās var dot miesai un garam.

Gongus pamanu uzreiz, līdzko ienāku telpā, – īpašā statīvā iekarināti divi milzīgi, spoži šķīvji, tajos atspīd vakara saule.

Eksperimenta vadītāja Dace Straume ņem rokās speciālas vālītes ar mīksti notapsētiem galiem un vieglītēm uzsit pa vienu no varenajiem diskiem. Tas ieskanas un ievibrējas pārsteidzoši dobji un skaļi. Skaņa ir dziļa un silta, tā izplatās telpā un manī, piepilda līdz pašiem pirkstu galiņiem.

Dace turpina spēlēt. Viena skaņa satiekas ar nākamo, rodas vēl daudzas citas, līdz visa telpa piestrāvota vibrācijām. Gribas klausīties vēl un vēl.

Eksperimenta norise

* Eksperimenta dalībnieki

Biruta Pāvilsone un Oskars Bērziņš ierodas uz nodarbību pie eksperimenta vadītājas, gongu meistares Daces Straumes.

* Pusotru stundu viņi pavada gonga skaņu terapijas seansā – guļus, aizvērtām acīm, silti apsegušies. Maksimāli atslābina ķermeni un prātu. Koncentrējas uz elpu (elpo ar vēderu jeb diafgramu – izelpai jābūt garākai nekā ieelpai).

* Dalībnieki ieklausās sevī, lai saprastu, kas viņos mainījies eksperimenta laikā un kas notiek pēc tam.

* Pēc divām dienām ir vēl viens seanss. Kopā ar eksperimenta vadītāju tiek apkopoti rezultāti un izvērtēts iegūtais.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tie par murgiem?! Citēju: “….metāla šķīvis rada ko vairāk par mūziku.”. Varu uzreiz paskaidrot – troksni. Mēs aizmirstam to kas mūsu reģionā ir mūsu – senču dievības, kuras laika gaitā savijušās ar kristīgās baznīcas stāstiem… Kādi gongi, fenšuji?! Tā jau ir daudzdievība no rīta pielūg baalu, pusdienā meditēt pēc budistu tradīcijām, vakarā dziedāt hindu dziesmas un ziemassvētkos pielūgt Jēzu bērniņu….

    • Nu da labi ko?
      Jani? visp esi petijis vesturi nopietna limeni?
      Visam tradicijaam, baznicaam, VISAM apaksas ir viena un taa pati patiesiba. Nedaudz jasakocentrejas lai to spetu ieraudzit 😉

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+