Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Peldēšanas farss turpinās: kopsapulce divu minūšu garumā 0

No amata atstādinātajam Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidentam Kasparam Ponem palikšana minētajā amatā neesot svarīga, ja LPF biedri nenovērtē viņa līdzšinējo veikumu.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Kā šodien pēc īsās LPF biedru kopsapulces aģentūrai LETA sacīja Pone, patlaban radusies situācija starp viņu un jaunievēlēto valdi ar tās priekšsēdētāju bijušo LPF ģenerālsekretāru Aivaru Platonovu priekšgalā nav pieņemama. Pone uzsvēra, ka tieši Platonovs bija tas, kurš federācijā veica operatīvo darbību un faktiski bija informēts par visiem biedriem un tamlīdzīgiem jautājumiem.

“Biedru skaits mums ir atrodams mājaslapā, bet strīds nav par biedriem, bet varbūt par to, cik leģitīma vai neleģitīma bija sapulce 16.septembrī. Kopsapulces ir formāli pasākumi, kur jāievēro likumdošana un kārtība, kādā tā jāsasauc,” norādīja Pone.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz jautājumu par to, cik biedru šodien uz kopsapulci, lai tā būtu lemttiesīga, gaidīja Pone, viņš pauda, ka kopsapulces norisi esot iztraucējis tas, ka Platonovs no federācijas mājaslapas bija izņēmis paziņojumu par sasaukto kopsapulci. “Daudzi biedri tika maldināti, ka šī sapulce nenotiks vai tajā nav jāpiedalās, tāpēc nezinājām, cik gaidīt. Ņemot vērā visus melnā PR pasākumus, kas tika nodrošināti pret mani personīgi un federāciju kopumā, situācija ir tāda, kāda tā ir,” šodien īsti nenotikušo biedru kopsapulci komentēja Pone.

“Gan valdei, gan man nav problēmu būt atstādinātiem vai ievēlētiem, vai pārvēlētiem,” uzsvēra Pone, vienlaikus piebilstot, ka šiem procesiem jānotiek korektā veidā, atbilstoši pastāvošajai likumdošanai, kas patlaban, viņaprāt, neesot noticis.

“Man ir ļoti svarīgi, ņemot vērā ilgo laiku, kuru strādāju federācijā, kā arī personīgos resursus, ko esmu ieguldījis, lai būtu nodrošināta pēctecība, ņemot vērā starptautiskos panākumus dažādu pasākumu organizēšanā, – lai tas darbs, ko es esmu ieguldījis, turpinātos tajā pašā līmenī, kā tas bijis līdz šim. Svarīgi, lai tas, ko es esmu ieguldījis, nepazustu,” pauda Pone. Viņš uzsvēra, ka, ņemot vērā notikušo, viņam ir lielas šaubas, vai pēctecība tiks nodrošināta.

“Man un valdei nav svarīgi palikt savos amatos, ja biedri neredz un nenovērtē darbu, ko es esmu pirms tam darījis. Tad, protams, mums nav jēgas to visu turpināt,” atzina Pone.

Pone atteicās komentēt to, kā viņš pašlaik vērtē, kā var līdzpastāvēt Pones valde un 16.septembrī ievēlētā jaunā valde Platonova vadībā. Tomēr viņš uzsvēra, ka tuvākajā laikā gaidāms paziņojums par viņu turpmākajām darbībām.

Pone joprojām uzstāj, ka viņš kopā ar valdi darbojas “absolūti leģitīmi un korekti”. “Ar melno PR nenodarbojamies, un mēs visu darām peldēšanas sporta vārdā,” norādīja Pone.

Kā ziņots, Pones sasauktā biedru ārkārtas sapulce šodien beidzās divas minūtes pēc izsludinātā sākuma laika. Kopsapulces sākums bija paredzēts plkst.12, tomēr jau 12.02 tā tika slēgta. Pone klātesošajiem sacīja, ka kopsapulce kvoruma trūkuma dēļ nav lemttiesīga, līdz ar to tā tiek slēgta.

Reklāma
Reklāma

Tāpat ziņots, ka Pone Uzņēmumu reģistrā (UR) iesniedzis dokumentus, tajos norādot, ka LPF ir 60 biedri, šādā veidā apgalvojot, ka 16.septembra sapulcē nebija kvoruma. Tiesa, jaunā LPF valde uzsver, ka pašreizējais LPF kolektīvo biedru skaits ir 26 un pēdējos gados tas biedru sapulcēs allaž bijis aptuveni tāds. LPF norāda, ka līdz ar to būtu apšaubāma visu Pones vadībā notikušo kopsapulču leģitimitāte.

Piektdien notikušajā Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālajā asamblejā biedri nobalsoja nereģistrēt tajā LPF pilnvarotos pārstāvjus, jo, kā atzina LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, starp Poni un Platonovu ir radies konflikts, turklāt neskaidrības par to, kam būtu tiesības pārstāvēt federāciju, varētu radīt neskaidrības arī saistībā ar sekojošajiem LOK Ģenerālās asamblejas lēmumiem.