×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Peldveste arī divgadniekam

Foto no www.fashy.comFoto no www.fashy.com

Dzirdot par gadījumiem, kad noslīkst mazi bērni, netop skaidrs – vai tad nav izgudrotas kādas peldvestes bērniem? Kā izvēlēties piemērotāko?
Annija

 

Gan lielākajos tirdzniecības centros, gan internetā ir nopērkamas peldvestes bērniem jau no divu gadu vecuma. Piemēram, bērniem no trīs līdz sešiem gadiem var iegādāties trīs kambaru peldvesti īpaši drošai peldēšanai. Pieejama arī veste, kas paredzēta bērniem, kas sver 18 – 30 kilogramus, un domāta intensīvai lietošanai akvaparkos un baseinos. Vestes priekšpusē ir aizdare ar rāvējslēdzēju. Apakšējā daļā veste nostiprinās ar platu sintētiska auduma lenti un sprādzi, kas notur vesti, neļaujot tai slīdēt uz augšu. Šī veste gan nevar tikt izmantota kā glābšanas veste.

Cenas peldvestēm ir dažādas, piemēram, 19 lati, kā arī 35 latus dārgās peldvestes ar apkakli, kas tur galvu virs ūdens, tā pastāstīja “Elkor plaza” pārstāvis. Virtuālajā vidē cenu amplitūda ir no diviem latiem un piecdesmit santīmiem līdz trīsdesmit četriem latiem (papildus jāmaksā par piegādi).

Bērni peldoties izmanto arī citus peldlīdzekļus, piemēram, riņķus vai uzmaucamos pūslīšus uz rokām. Māmiņa Guna no Rīgas, kuras meitiņai drīz būs trīs gadi, pastāstīja, ka peldoties izmanto speciālo riņķi, kas nevar apgriezties otrādi, vai piepūšamos uzročus. Peldvesti nelieto. Inese, kuras dēls Kristofers vēl nemāk peldēt, atklāj, ka mēģināta ir gan peldveste, gan piepūšamie uzroči, taču dēlam vislabāk patīk peldēt uz piepūšamā matrača. Lucavsalā sastaptā Indra pastāstīja, ka viņas krustmeita visbrīvāk jūtas ar peldriņķi, nevis peldvesti vai uzročiem. Tomēr Ķīpsalas sporta kompleksa vadītājs Vladimirs uzsver, ka, pērkot peldlīdzekļus, vissvarīgākie ir drošības parametri, piemēram, papildu aizdare. Līdzīgi kā velosipēda ritenim – katram tirgotājam drošības parametri ir savi. Pats galvenais – bērnus bez uzraudzības nedrīkst laist vienus peldēt arī ar palīglīdzekļiem, jo, brienot ūdenī vai jau peldoties, tie, uzduroties asumam, var sākt izlaist gaisu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+