Pelēcība arī laukumā 0

Latvijas basketbola čempionvienība “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas šosezon pirmajā spēlē savā laukumā ar 83:89 zaudēja Minskas komandai “Cmoki”, kas pērn bija viena no vājākajām šajā līgā.

Uzvar savu skolotāju

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Uzsākot sava kluba 55., jubilejas, sezonu, vefieši laukumā devās pelēkās retro formās, kādas iepriekšējā gadsimtā tika izmantotas PSRS čempionātā. Diemžēl pelēcība dominēja arī “VEF Rīgas” spēlē. Ar vienu veiksmīgu ceturtdaļu bija par maz, jo pārējā laikā spilgti iezīmējās robi centra spēlētāju pozīcijā un nesaliedēta aizsardzība, arī uzbrukums atgādināja fabulu par līdaku, gulbi un vēzi. Tā nu iznāca, ka Lietuvas treneru divcīņā “Cmoki” vadītājs Donalds Kairis pārspēja rīdzinieku galveno treneri Ramūnu Butautu – savu skolotāju šajā arodā.

Kairim laukumā bija komanda, kas zināja, kā uzvarēt Rīgā – labi amerikāņi ar Kītu Bensonu centra pozīcijā, kopīgi paveikts darbs pirmssezonas periodā. Viesi pirmajās minūtēs veica spiedienu groza apakšā – lai kāds talants ir mūsu Anžejs Pasečniks, tāda izmēra vīriem viņam pretī stāties vēl grūti. Kad rīdzinieki kopējām pūlēm nodrošināja groza apakšu un brīvāku vaļu deva pretinieku ārējās līnijas spēlētājiem, tie mūsu grozu piebēra trejačiem. Pirmajā puslaikā – bez katastrofālām sekām, bet astoņi trāpījumi pēc pārtraukuma minskiešiem ļāva pārņemt vadību un to arī nosargāt. Pēdējās sekundēs vefiešiem gandrīz izdevās glābšanās mēģinājums, taču nebija neviena, kas pēc pretinieku neprecīzajiem soda metieniem pievāc atlēkušo bumbu. Vietas “VEF Rīgas” centra uzbrucēja pozīcijā joprojām ir brīvas, par ko liecina arī atlēkušo bumbu statistika – 34:44. Savu rokrakstu meklēt rīdziniekiem nāksies turpmākajās spēlēs, turklāt katra nākamā būs arvien svarīgāka. Svētdien Maskavā nevajadzētu krist kaunā pret “CSKA”, otrdien Rīgā – pirmā Eiropas kausa izcīņas spēle pret Skopjes “MZT”. Vakar vefiešiem pievienojās spēka uzbrucējs bosnietis Kenans Bajramovičs (32, 2,06 m), kurš iepriekšējās divas sezonas aizvadījis Turcijas “Banvit”.

Atstāja jaņos

Baltijas basketbola līgas (BBL) sezonu mūsu komandas sākušas mainīgām sekmēm. BK “Ventspils” savā laukumā ar 71:47 sagrāva Atirau “Barsy” no Kazahstānas, BK “Jēkabpils” no Igaunijas pārveda minimālu zaudējumu pret Rakveres “Tarvas” (73:74).

BBL čempioni ventspilnieki tālajiem viesiem, kuri mūspusē cīnījās jau pērn, laukumā parādīja labu aizsardzību un teicamu komandas spēli. Zolītē šāda pretinieku sagraušana droši vien būtu saucama par atstāšanu jaņos, kas būtu vēl iespaidīgāka, ja ne ventiņu pieļautās 18 kļūdas. Kazahu basketbols tik un tā dabūja kārtīgu skolu, lai gan “Barsy” pamatsastāvu veido pa diviem amerikāņiem un lietuviešiem, kā arī latvietis Reinis Strupovičs, kurš šajā mačā ar deviņiem punktiem bija rezultatīvākais savā komandā. Ventspilniekiem tas jau trešajā spēlē pēc kārtas bija Ro­nalds Zaķis – 11 punkti un sešas bumbas zem groziem.

BK “Jēkabpils” BBL turnīru sāka debitantu statusā, taču par tādiem nevar uzskatīt lielāko daļu basketbolistu. Rakverē pret latviešu Māra Ļaksas un Jura Umbraško komandu “Tarvas” jēkabpilieši pirmajā puslaikā atstāja novārtā aizsardzību (46:47) un otrajā pēc solīda pārsvara iekrāšanas (64:54) – uzbrukumu. Pagalam neveiksmīgi nospēlētā pēdējā ceturtdaļa un cīņas galotne pārvērtās zaudējumā.

Basketbols

VTB VIENOTĀ LĪGA

* “VEF Rīga” – Minskas “Cmoki” 83:89 (24:26, 50:39, 63:66), Brauns 16+8 RP, Robinsons 14+9 AB, Janičenoks 14, A. Bērziņš un Delininkaitis pa 10, Jahovičs 8, Pasečniks 6, J. Bērziņš 5, Strēlnieks, Iļjins; Hanters un Trostiņeckis pa 17, Petijs 15.

BBL ČEMPIONĀTS

* BK “Ventspils” – Atirau “Barsy” 71:47 (22:17, 45:28, 60:38), Zaķis 11+6 AB, Valters un Vairogs pa 10; Strupovičs 9, Zeļonis 8+8 AB.

* Rakveres “Tarvas” – BK “Jēkabpils” 74:73 (24:24, 47:46, 58:64), Gusts un Kērless pa 17; Bārnijs 16, Sirsniņš 14, Randerss 11, Hlebovickis 10.

LBL ČEMPIONĀTS

* “Jūrmala/Fēnikss” – “BA Turība” 76:65 (21:14, 42:27, 51:44), Mediss un Šķēle pa 14, Dilevka 12+9 AB; Antrops 17, Sokolovs 13+6 AB.