×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. decembris, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Kāpēc vilku (lasi – Islāma valsti) vairs nesauc vārdā? (12)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sena teika vēsta par ciema ļaudīm un vilku. Zemnieki bērniem mācījuši, ka vilku saukt par vilku nedrīkst, jo tad plēsoņa izskries no meža un neuzmanīgo runātāju saplosīs. Tāpēc gadījumos, kad laidarā nokoda aitu, ļaudis stāstīja – naktī esot atnācis pelēcis vai spalvainais mežkungs un blējēju aizstiepis. Interesanti vērot, kā sendienu māņticība jeb pārliecība, ka, nesaucot ļaunumu vārdā, tas paies secen, iekļaujas mūsdienu modernajā pasaulē.

Vēl nesen plašsaziņas līdzekļos lietoja apzīmējumu “Islāma valsts”. Te pēkšņi šo nosaukumu aizmirsa un tā vietā žurnālisti sāka teikt – “Daesh”. Pamatoja to visai īpatnēji – “islāma” nevajag lietot, lai ļaudis šo teroristisko organizāciju nesaistītu ar islāma reliģiju, kura esot miera reliģija, un lai lieki neaizvainotu Eiropā jau mītošos un tagad vēl klāt nākošos islāmticīgos. “Valsts” nevajag teikt, jo tad rodas asociācijas, ka tā patiešām ir valsts, tāda pati kā Vācija vai Francija. Te nu sastopamies ar senās teikas par vilku lietošanu mūsdienās.

Profesors Leons Taivāns teic, ka “Daesh” ir abreviatūra no “Islāma valsts” nosaukuma arābu valodā. Ja lietojam abreviatūru, tad latviešu valodā būtu jāraksta IV (vai teroristiskās organizācijas pilnais nosaukums “Islāma valsts Irākā un Levantē” – IVIL). Tāpat kā latviešu valodā rakstām ASV, nevis USA.

“Islāma valsts” vistiešākā veidā ir saistīta ar islāmu. Šīs valsts piekritēji atsaucas uz agrīno islāmu, vienmēr un visur citē Korānu un precīzi atveido islāma viduslaiku tradīcijas, cenšoties tās ienest mūsdienās. “Islāma valsts” kaujinieki tic, ka viņu pienākums ir atjaunot tradīcijas, kas bija aizmirstas simtiem gadu. Verdzība, krustā sišana un galvas nociršana iekļaujas viduslaiku islāmā noteiktajos kara likumos.

Kalifāts ir viena no valsts pārvaldes formām. Pēdējais kalifāts bija Osmaņu impērija, un “Islāma valsts” kaujinieki uzskata, ka kalifāta atjaunošana ir musulmaņu pienākums, kas atstāts novārtā vairākus gadsimtus.

Mūsdienu teikā par vilku labi iekļaujas arī informācija par Parīzes slaktiņa organizētājiem. Parīzes policija viņus ir identificējusi, un atklājies, ka lielākā daļa teroristu ir Eiropā ilgi dzīvojoši vai pat dzimuši. Vienīgi pāris gadus pabijuši Sīrijā un nule kā atgriezušies. Fakti ir neapgāžami, bet zemteksts skaidrs – nesauksim vārdā “Islāma valsti”, mūsu pašu vidū šie nekrietneļi izauguši! Diemžēl tas pierāda, ka dāsno pabalstu un integrācijas programmas Eiropā pieklibo un viņu etniskajās dzimtenēs paustās radikālās idejas jaunajiem cilvēkiem izrādījušās daudz pievilcīgākas par Eiropas liberālisma un kosmopolītisma idejām. Līdz ar to viņus viegli savervēt.

Latvijāmūsu valsts iedzīvotāju sastāva dēļ pret šo informāciju jāizturas divtik nopietni. Runa nav par pagaidām skaitliski nelielo musulmaņu kopienu, kaut nākotnē sakarā ar bēgļu uzņemšanu stāvoklis var būtiski mainīties. Mūsu valstī mīt liels sveštautiešu skaits, kuri te apmetās padomju okupācijas laikā. Proporcionāli pret pamattautu latviešiem tas ir daudz lielāks nekā jebkurā citā Eiropas valstī, un trīssimt kilometru tālāk ir migrantu pēcteču etniskā dzimtene. Krievijas informatīvās telpas ietekme mūsu valstī ir nenoliedzama, tāpat kā nenoliedzama ir krievu jauniešu vervēšana dalībai dažādās Krievijas patriotiskās audzināšanas un Krievijā valdošā režīma slavinošās nometnēs. Mums nav īstas skaidrības par sveštautiešu patieso lojalitāti, kaut daudzi no viņiem ir apguvuši valsts valodu un veiksmīgi iekļāvušies darba tirgū. Tomēr pietika ar Nila Ušakova aicinājumu iet parakstīties par krievu valodu kā otro valsts valodu, lai ļoti daudzi, arī tie, kuri brīvi pārvalda valsts valodu, aizmirstu par Latvijas valsts pamatvērtībām un dotos parakstīties. Skarbā patiesība bija tik nomācoša, ka Latvijas valsts pamatvērtības nācās ierakstīt satversmes preambulā – valsts pamatdokumenta negrozāmajā daļā, kas nav apspriežama.

Mums jābūt vērīgiem un lietas jāsauc īstajos ­vārdos.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Saucam lietas īstajos vārdos Atbildēt

  Amerikas ārpolitiku pilnībā diktē lobijgrupas, kuras ir izteikti draudzīgas Izraēlai. Amerikāņu karamašīna vienmēr darbojas pret Izraēlas ienaidniekiem. Šī fakta pieminēšana vienmēr tiek tratēta kā antisemītisms, rasisms un fašisma atdzimšana, vienvārdsakot apsaukāšanās, ar mērķi apklusināt JEBKURU kritiku ebreju virzienā.
  Ja tā nebūtu patiesība, Eiropā neliktu cietumos cilvēkus, kuri uzdod jautājumus, vai vērš uzmanību faktiem, par ebreju lomu dažādos konfliktos (komunisms, finanšu krīzes, valstu apvērsumi).
  P.S. Skaļākās pro-imigrācijas organizācijas Eiropā, dīvainā kārtā, vada izredzētās rases pārstāvji. Ja nemaldos, arī Latvijas minoritāšu aizstāvji (PCTVL) bija Pliners un Ždanoka, ar izredzētās rases asinīm iekš. Tas ir fakts, nevis mans viedoklis.

 2. Ja lietas jāsauc īstajos vārdos, tad Latvijā dzīvojošos PSRS iedzīvotājus nepilsoņus un viņu pēctečus pareizi sauksim par okupantiem un kolonistiem

  • Lielākā daļa no viņiem tomēr ir ekonomisko bēgļu pēcteči okupanti ir armijnieki ,tie jau apmiruši ,kolonisti kurus metropole organizēti pārceļ uz koloniju ,tādi mums būtu tie kurus nosūtīja darbā kā speciālistus ,pamatmasa paši atbrauca labāku dzīves apstākļus meklējot. Mūsējie arī bariem brauc uz Īriju ,ne viņi okupanti ,ne kolonisti ,bet ekonomiskie bēgļi.

 3. Tika skaidri un gaiši paskaidrots – nelietosim vārdkopu Islāma valsts, lai tie teroristi neiedomājas, ka mēs esam atzinuši, ka viņiem ir VALSTS.

 4. Liepiņš kļūdās un maldās trijās priedēs. “Islāma valsts” ir hibrīdkara un propagandas spilgts piemērs, lai tādiem kā Liepiņš jauktu galvu un iestāstītu lētticigajiem , ka kaut kur ir īpaša “Islāma valsts” ar īpašiem likumiem u.t.t. Lai kaut ko tādu apgalvotu, kaut nedaudz ir jāsaprot jēdziens “valsts”. Izejot no tā, nav tādas īpašas “Islāma valsts”, nav teritorijas, nav iedzīvotāju, nav īpašu, kaut vai viduslaicisku valsts institūciju. Ir reliģiska militarizēta struktūra “Daesh”, kas plosās teritorijā, kuras platība nepārtraukti mainās, ir naftas bizness, ir ambīcijas uz vispasaules kundzību( kā komunistiem), ir naids un trulums un naudas kāre. Laiks parādīs, kas viņus radījis un kas vada? Liepiņš kļudās, tā nav valsts. Pie. Gambijas islāma valsts ir valsts.

 5. Un nevis krievs, bet krievu tautības cilvēks! Un nevis čukča, bet čukču tautības cilvēks!Un nevis pašreiz, bet DOTAJĀ brīdī! Un nevis vācu aitu suns, bet suņu tautības aitu suns! u.t.t.

 6. drīz jau neko nedrīkstēs saukt īstajos vārdos- zilirozā varnešu kompānijai nepieciešama “totālā tolerance”- absolūtā nespēja pretoties visdažādākajām infekcijām tiešā un pārnestā nozīmē!

 7. Pasaule ņem piemēru no latviešiem . Mēs taču ari patēriņa budžeta samazināšanu saucam par KONSOLIDĀCIJU.

 8. Liepiņa kungs, ar šo lekciju aizejiet uz Saeimu!! Paldies par skaidrojumu, tieši tā arī ir.

 9. Ja saki īsāk – pabalsti rada dīgdienību un galvās jau citas domas – bumbot…

 10. Nosauksi liberastus vārdā, būs jāsauc vārdā reģions, no kura
  ieklīduši…
  To nu nekādā gadījumā nēēē !!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+