Praktiski
Mājas

Pelēkais šobrīd ir modē. Ciemos dekoratores Baibas Prindules-Rences pelēkajā dzīvoklītī0

Foto-Anda Krauze

BAIBA PRINDULE-RENCE ir vides stiliste un dekoratore, kura popularitāti iemantojusi, pateicoties mobilajai aplikācijai “Instagram”, kur viņas veikumu apbrīno tūkstošiem cilvēku. Ieejot telpā, viņa redz, kur kam ir vieta – tādā veidā iekārtojusi daudzus jo daudzus mājokļus, dekorējusi kāzas un citus pasākumus. Saprotams, ka arī savu un vīra Agra dzīvokli Baiba veidojusi pati. “Mājas Viesim” bija iespēja apskatīt visu skaistumu tuvplānā – šajā mājoklī veiksmīgais koptēls slēpjas detaļās.

Atzīšos – es nemāku visus sīkos knibucīšus istabās salikt kopā tā, lai tie veidotu harmonisku vidi – Baibai tas savukārt padodas ārkārtīgi labi. No lina gultasveļas līdz melnai tējkarotītei kafijas krūzē – viss ir saskaņots līdz pēdējam sīkumam. Mūsu gaumes pavisam noteikti sakrīt, jo, ieejot dzīvoklī, sajūsmā iesaucos – cik skaisti un vienkārši reizē! Kā tu tā māki?

Baiba un viņas vīrs Agris šajā divistabu dzīvoklītī mīt jau trīs gadus. Lai gan dzīvoklis nav liels, katrs stūrītis tajā ir īpašs, katram interjera priekšmetam ir savs stāsts: “Dzīvokli īrējam, tāpēc nekādas fundamentālas izmaiņas veikt nevaram, bet sīkumus gan es mainu ļoti bieži. Piemēram, violeto sienu, kura man tik ļoti nepatīk, bet kuru nedrīkstam pārkrāsot, mēģināju aizklāt ar dzīves bagāžu – fotogrāfijām. Man kā kāzu dekoratorei pieder 200 kvadrātmetrus liela noliktava, kurā glabājas viss dekorēšanai nepieciešamais, tāpēc arī mājās ik pa laikam kaut ko atļaujos pamainīt.”

Kā Baibai izdodas tik precīzi visu saskaņot, atrast katram priekšmetam īsto vietu? Viss parasti sākas ar vienu priekšmetu, piemēram, dīvānu, kam obligāti jābūt izvelkamam, jo bieži ciemos brauc radi vai draugi, un tad viss pārējais interjers jāpieskaņo šim vienam dīvānam. Baibas gadījumā tie bijuši virtuves skapīši, kuri konkrētajā dzīvokļu namā visos dzīvokļos esot vienādi – pelēcīgi brūni: “Lai gan skapīši ir brūni, tas tomēr ir brūnais tonis caur pelēko filtru. Tāpēc arī viss pārējais veidots līdzīgos toņos. Viss rodas no viena pavediena.” Šobrīd Baiba priekšroku dod pelēcīgajiem toņiem, taču atzīst, ka ir izmēģinājusi dažādas krāsu gammas: “Vidusskolā man bija brūni oranžīgo krāsu periods, jo man ir brūni mati un acis, pati saulē ātri nosauļojos, likās, ka man piestāv tikai un vienīgi brūnā krāsa. Tagad jau kādu laiku patīk pelēkie toņi, kas atspoguļojas arī dzīvokļa interjerā. Pelēkais šobrīd ir modē, tā ir tendence. Pirms trīs četriem gadiem Latviju sasniedza skandināvu bums, un, ja šo interjeru var kaut kā klasificēt, tad tas ir tīrs skandināvu stils.”

Baiba Latvijā kļuvusi atpazīstama tieši pēdējā laikā, viņa ir izcīnījusi savu vietu, piedalījusies arī LNT raidījumā “Jauna telpa” – iekārtojusi un mainījusi dzīves telpu raidījuma dalībniekiem – rezultāti bija fantastiski.

Galerijas nosaukums
LA.lv