×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2016
Drukāt

Pelnām Anglijā, lai palīdzētu Latvijai (49)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēteris Pētersons

Uzņēmējs Pēteris Pētersons ir dzimis un audzis Anglijā, un viņa mērķis ir izdarīt visu, lai latviešu īpašumi pelnītu naudu, ar ko palīdzēt Latvijai. Pētersona kungs ilgus gadus strādājis informācijas tehnoloģiju jomā par projektu vadītāju un rūpējies par Anglijas “Daugavas vanagu” fonda īpašumiem, tajā skaitā “Straumēniem”, kas nupat nosvinēja 40 gadu jubileju, kopš latvieši iegādājušies šo muižu. Tā ir izremontēta un gaida līgotājus. Interesanti, ka latvieši nodarbina angļus, kas uzņem viesus, nevis otrādi.

 

– Vai atklāsiet savu nodomu, kā balsosiet referendumā – par vai pret Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā?

P. Pētersons: – Esmu simtprocentīgi par Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā, jo tas ir ļoti svarīgi, raugoties no ekonomiskā viedokļa. Par tiem, kas balsos pret palikšanu, priecāsies Krievijas prezidents Vladimirs Putins, jo viņš gribētu redzēt Lielbritāniju atdalāmies no Eiropas valstu kopienas – tad Eiropas Savienība kļūtu vājāka. Tāpēc vien ir svarīgi, lai Lielbritānija neizstātos.

– Arī Latvijai tas ir svarīgi, jo Lielbritānija gada laikā ES budžetā iemaksā vairāk nekā astoņus miljardus eiro, no kuriem Latvija saņem nozīmīgas naudas summas.

– Bagātajām valstīm ir jāziedo nabadzīgākajām valstīm, lai stiprinātu šo valstu ekonomiku. Kāpēc Anglijā ir ap 120 tūkstošiem imigrantu no Latvijas? Tāpēc, ka dzimtenē ir vāja ekonomika. Piemēram, ja Vācija palīdzēs uzlabot ekonomiku Igaunijā, tad vācieši tur varēs pārdot vairāk vieglo automašīnu “Volkswagen”, jo igauņi varēs atļauties tās iegādāties. Manuprāt, briti nesaprot to lielo bildi. Notiek strīdi, kāpēc Austrumanglijā vesela rinda pilsētiņu ir pilnas ar poļiem, latviešiem, lietuviešiem…

– Vai viņiem ir cerība izsisties no zemākajiem slāņiem?

– Šāda cerība ir viņu bērnu paaudzei, kura iegūs labu izglītību un runās labā angļu valodā. Manu vecāku paaudze ieceļoja Anglijā 1947. gadā bez augstākās izglītības, svešvalodas zināšanām, jo karš izpostīja daudzus plānus, un sāka strādāt tā sauktos melnos darbus ogļraktuvēs, uz laukiem, slimnīcās… Tikai nākamā paaudze, mana paaudze, ir tās emigrācijas pozitīvie mantinieki. Mums tagad ir skaistas mašīnas, mājas…

Pašreizējā imigrantu paaudze gaida kaut ko, kas ir nesagaidāms. Lielā bilde ir tā, ka viņi te strādā, savā ziņā vergo, bet ieguvēji būs viņu bērni, ja viņi šeit paliks.

– “Daugavas vanagu” fonda lauku īpašums “Straumēni” ir ieguvis jaunu elpu – muižas ēka izremontēta, te iekārtota lieliska viesnīca, tā sauktos melnos darbus strādā nevis latvieši, bet angļi… Kā tas izdevies?

– “Straumēnus” iegādājās, lai vecajiem ļaudīm būtu kur pavadīt mūža nogali – leģionāru paaudzei, tuvojoties vecumdienām, vajadzēja sabiedrisku centru. To meklēja ilgi un dikti, kamēr par 120 tūkstošiem mārciņu iegādājās Katorpes muižu. Šā īpašuma cena tagad ir vismaz desmitkāršojusies, un, lai uzturētu gan ēkas, gan zemes īpašumu, ir nepieciešami ienākumi. Tos iegūst, rīkojot dažādas konferences vietējiem angļiem. Arī latvieši piedalās, rīkojot savas ballītes, kāzas… Tomēr vairums ienākumu nāk no angļu sabiedrības. Mums ir jāpelna, lai palīdzētu Latvijai. Katru nedēļas nogali notiek kādas angļu vai latviešu kāzas, tā tas bijis ilgus gadus. Taču ļoti ilgi mums trūka investīciju un lielā muižas ēka bija nolaista. “Daugavas vanagu” fonds ņēma bankas kredītu un šajā īpašumā ieguldīja pusotru miljonu mārciņu. Bija laiks, kad te bija kādi četrdesmit aprūpējamie, bet patlaban te mitinās astoņi latvieši cienījamos gados, kuriem vajag minimālu aprūpi. Pensionāri tagad lielākoties dzīvo savās mājās. Tomēr “Daugavas vanagi” grib uzturēt veco ļaužu aprūpes daļu, jo tas ir viens no organizācijas mērķiem.

Jau tagad var teikt, ka ir notikusi paaudžu un filozofijas maiņa. “Straumēnos” veiksmīgi strādā menedžments, ko vada direktors anglis Deivids Džennings. Pārliecinoši papildinās tas piedāvājumu klāsts, ko mūsdienās pieprasa klienti.

– Jūs teicāt – “pelnīsim, lai palīdzētu Latvijai”. Kā konkrēti?

– Vispirmām kārtām – izglītībai, konkrēti – caur Vītola fondu un arī Anglijas Izglītības fondu. Vītolu fondā jau ir vairākas mūsu stipendijas, ko vēlamies turpināt un papildināt, jo uzskatām, ka tieši izglītība ir pats svarīgākais, kur Latvijā jāiegulda. Un vēl, ja iespējams, arī biznesā. Ceru, ka ar savu peļņu varēsim atbalstīt jauno uzņēmēju darbību Latvijā. Tas veicinās latviešu atgriešanos mājās un nostiprināšanos.

– “Straumēnu” atdzimšanai par godu notika liels sarīkojums, kur varēja vērot, kā jaunās paaudzes latviešu bērni no dažādām svētdienas skoliņām – starp viņiem netrūka arī melnas ādas krāsas latviešu – cenšas dejot tautas dejas, bija patīkami klausīties diriģentes Lilijas Zobens vadīto kori. Kā jūsu ģimene uztur latviskumu?

– Man ir divdesmit sešus gadus veca meita, kura dzied latviešu korī. Mana sieva ir igauniete, un mēs esam latviski igauniska angļu ģimene. Mūsu kopējā valoda ir angļu, bet ar meitu es runāju latviski, viņa pabeigusi latviešu svētdienas skolu Londonā.

Jaunā paaudze, tostarp jauniebraucēji, atraduši ceļu uz “Straumēniem”. Gribētos, lai tas turpinās. Bet gribētos arī, lai tautieši izprastu, ka mums jāattīsta tā sauktais vietējais bizness, “Straumēnos” jāievieš angļu sarīkojumi, konferences, kāzas utt. Jo, lai vairāk varētu ziedot, vairāk jāpelna.

Mēs Anglijā dzīvojam starptautiskā valstī, un man personīgi nav negatīva attieksme pret iebraucējiem. Latvieši, kuri mūsdienās ir ieceļojuši Anglijā un pirms tam nav sastapuši cittautiešus tik daudz, neuztver imigrantus pozitīvi.

– Kāds ir jūsu viedoklis par Latvijā pieņemto reemigrācijas programmu – vai tai ir kāda jēga?

– Ja valstī ir stipra ekonomika, tad cilvēki nebrauc projām. Valstij jāatbalsta mazie uzņēmēji, tostarp arī riskējot ar naudu. Ja reemigrācijas programma to spēj nodrošināt, tad tas ir pozitīvi.

– Latvijā ir sākta cīņa pret ēnu ekonomiku un tajā skaitā arī pret nelielajiem uzņēmumiem, kas nemaksā nodokļus pilnā apjomā. Bet to skaitā ir ne viens vien, kurš izputētu, ja visu nomaksātu.

– Bez šaubām, nodokļi ir jāmaksā visiem. Pirms dažiem gadiem “Daugavas vanagu” īpašumā viesnīcā “Radi un draugi” Vecrīgā veicām nelielu pētījumu, kur salīdzinājām mūsu finansiālo gada pārskatu ar konkurentiem. Kādā viesnīcā, es nesaukšu to vārdā, bija par 50% vairāk istabu nekā mums, domājam, ka darbinieku skaits būtu nedaudz lielāks kā mums, bet uzrādītā algu budžeta izpilde bija uz pusi mazāka nekā mums. Tas nozīmē, ka viņi maksā krietni mazāk nodokļus. Vai Valsts ieņēmumu dienests (VID) to neredz?

– Kur būs jūsu ugunskurs Līgo vakarā? Vai ielīgosiet “Straumēnos”?

– Jā, būšu “Straumēnos” kopā ar vairāk nekā divarpus tūkstošiem tautiešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Vai Petersons nebija tas pats ,kas mekleja darbiniekus -ces darbam Straumenos Latvija n tos gadus atpakal un par interviju ar darba mekletajiem pieprasija 100 dol?
  Aizdomigi lidzigs esat …ta ka ,jus ,Petrsons ,Latvija atceras.

 2. Latvija nav UK un ja “vajag”VID neko “neredz”,jo bez Latvijas korumpētajiem un ļooti daudzajiem ierēdņiem ,šādas lietas nenotiktu. Bet kāpēc UK mēģināt šmaukt šos nelielos nodokļus? Tas ir dārgi un bīstami.

 3. Tālis no Bristoles Atbildēt

  man viens “Daugavas vanags” Bitenieks, teica , ka pētersonam pulksteni kautiņa laikā gan nedotu paturēt…

 4. tas nav tas petersons kuru vajā tikumības policija Sropšīrā un Hārtfordšīrā?

 5. petersonu esot publiskajā skolā pēruši par to ka mazliet palaidis nagus..

 6. kas tas par briļļainu plenci bildē? Kārtējais UK diedelnieks???

 7. Peetersona vietaa paaraak daudz nerunaatu . IT projektu vadiitaajs… Dzennings kaut reizi dziivee ir bijis Latvijaa ? Kaapeec ? Un kaapeec Peetersonam tas liekas normaali ? Par shito brandzu vareetu graamatu sarakstiit , interesanti cilveeki .

 8. Kolēģijas Advokāts Atbildēt

  man liekas, ka pētersonels nezog tik daudz kā plukatas zaglīgie laventi, kargineļi, krasovickeļi..

 9. pētersons ir zaglīgāks par karginiem un laventiem?

 10. Straumenu Saimnieks Atbildēt

  Rotšildcūkas jāsoda, šos netīros plušķus, tad varbūt ASV tautele atspirgs..

 11. ja amksājat nodokļus, viss okei. Goves gan nemaksā, cer, ka kāds naivais vecumdienās baros un ne jau pašu tupie bērnni

 12. Diemžēl, tas Pētersona cēlais mērķis, izskatās, nepiepildīsies !
  Katra palīdzības naudiņa jauniem uzņēmējiem, ļaus tejienes blēžiem neizmaksāt no valsts pienākošos naudu pēc mērķa, bet veikli ieslidināt savās kabatās.
  “Melnā cauruma” efekts – jo vairāk dodi, jo vairāk pieprasa …
  Parazitē uz ES, parazitēs uz Straumēniem. 🙁

 13. Interesanti, kur palika tie miljardi, ko Dumbrovskis paņēma uz krīta, lai iedzītu Latviju parādos? Neredzu ne jaunas rūpnīcas, ne ceļus, ne arī vismaz normālas algas. Vienīgi jauni miljonāru bari un aizvien lielāks nodokļu slogs jau tā nabagajai tautai! Ap 5000 uz katru iedzīvotāju aizņēmās- manai ģimenei tas būtu 20000 eiro! Es tos pat sapņos redzējis neesmu, bet jāatdod būs man! Tāds lūk tas manas veiksmes stāsts!

 14. Pētersona kungs, stipri žēl, ka Jūs neredzat kopējo bildi. Anglijas labklājība ir balstīta uz Latvijas nabadzību un nekāda ES pēc būtības te ekonomiku neattīsta.

 15. vāja ekonomika ir tāpēc, ka zviedreļu , žīdeļu augļojošie salašņas izzog gan Latviju gan Baltiju, un dazādi Volstrītas mēsli, piemēram Rotšildmēsli iestāsta muļķie4m parādus ko teie nav ne ņēēmuši, ne tērējuši, ne acīs redzējuši…bet, tagad rotšildcūkām beigas, – mēs izglābsim arī asv tauteli no šā vēža.

  • Vāja ekonomika ir tāpēc, ka pirmais, ko tautieši izdarīja, tikuši pie brīvības ir – nolikvidēja visu ražošanu. Nevar, nu nevar valsts būt turīga, ja tā neko neražo!
   Karošu grebšana un pirtsslotu siešana NAV ražošana!

   • nolikvidēja latvijieši !

   • jā, zviedreļu un žīdeļu augļojošas žurkas skrubina nevien Latvijas , bet visas Baltijas agonējošo ķermeni, – strāāt produktīvi šie zīdēļu un zviedreļu augļojošie salašņas negrib un nespej, tāpēc zog !

 16. Jānis Streičs: «Šobrīd valda pusizglītoto cilvēciņu kopa, kas savus uzskatus pasludina par progresīviem. Pat gudri cilvēki sāk pakļauties, jo grib būt moderni.»
  “Es ticu latvieša mēra sajūtai” (NRA,28.01.2016.)
  ================================================================
  Vai tad tiešām tik ļoti vajag nemitīgi piedzīt pilnu Latviju ar automašīnām – uzturēt vājprātīgo patērēšanas māniju? Attopieties, Pēterson’ kung’ – netaisiet Straumēnus par Soho perversiju vietu!

 17. Angliem ir teiciens ‘to throw good money after bad’ t.i. ieguldit naudu bezcerīgā situācijā. Izliekas ka tas ir noticis Straumenos

  • Ir sekmīgs veiksmes piemērs. Dažiem kaut kas tāds derdzas jo tie latviešos grib veicināt bezcerību un neveiksmi. Uz tādiem nav ko klausīties.

 18. pēterson, nedariet muļķības Atbildēt

  īsāk sakot pētersons ir neko nejēdzoš liekēdis kas ir tik tālu nolaidies , ka cer kādu zivteli noķert uz plika āķa:)) Nekā mīlīt, maksā 500 paundus, tad izlasīšu tavu raksteli…

 19. Gudrinieki pa 25 gadiem. Atbildēt

  Taisat Latvijā tādu pašu nodokļu – fiskālo sistēmu kā UK, tad uzņēmējdarbība varēs atsākties!

 20. Paši esam atbildīgi par savu likteni un nākotni. Uz indīgiem vaimanātājiem un nespējniekiem nav ko klausīties. Tikai ar pozitīvu darīšanu katrs var sevi un citus glābt un celties. Ir tikai jāgrib un tas nemaksā neko.

 21. ja dziivo tikai pasauligo dziivi,protams,ka ir vienalga, kaa dziivo,kur dziivo,kads dzives veidz. Vai kalpo naiudai,varai seksam /lasi iekjilaa dveeseli velnam/ tadprotams varat turpinaat dziivot sava “letargiskaja miegaa”,bet ja nopietni,tad visa shi cilveces trakoshana zemes virsuu ne pie kaa laba nenovedis.Nevins vairs neko negrib dzirdeet par garigo pasauli,izskatas ka velns guust virsroku par cilveeku praatiem.Izveele ir dota par ko ciinities,vai labpratigi doties uz elli.

 22. Tukša gvelšana ! Strādā,lai palīdzētu Latvijai ???!! WTF ? Vai tiešām ir kāds,kurš tam notic ??! Tie ,kuri grib palīdzēt Latvijai-atgriežas šeit ,ar naudu-investē šeit un veicina Latvijas attīstību ! Bet tie ,,patrioti,, kuri pamet Latviju-strādā britiem,bauda tās privelēģijas,ko piedāvā šī valsts ! Tad uzvelk latvju tautastērpu,rokās paņem karodziņu-un tēlo patriotus ! Ja esi patriots,tad atgriezies un dari visu,lai tava Dzimtene zeļ un plaukst,nevis gudri vāvuļo !

  • Paši pūta – paši deva [ privilēģijas ] ! Pilnībā amerikanizētie tagad pilnībā izmanto tās privilēģijas, kuras auseklīši piešķīra pēc 1991.g.21.augusta:” Neskaitāmi nekustamie īpašumi un uzņēmumi tiek pārdoti Krievijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem (..) Īpašs sarūgtinājums ir uzzinot, ka māju un zemi, kas savulaik piederēja pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitām Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un Katrīnai Čakstei-Vilsonei, iegādājusies Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāres Nataļjas Timakovas ģimene.”
   Sociālantropoloģe [D.Beitnere-LaGalla] : Izpārdot savu zemi ir netālredzīgi (LA, 16.11.2015.)

   • izandelē LATVIJIEŠI !!!

    • Rotšildecūkām nē! Atbildēt

     netīrais zviedreļu un zīeļu augļojošo lopu pakaļlaiža vankšķ par šekeli uz Latviešiem kas esot ko izandelējuši:) kāp[ēc tad dažādi vanckareļi laventreļi, kargineļi , antonoveļi sazagušies aizmūk kamēr 99 % latviešu smagi strādā , tu, utaini netīrais?

  • Tieši tā, riebjas jau klausīties, kā aizbēdzēji tagad savas mutes virina pa palīdzēšanu Latvijai. Lai Latvijai palīdzētu ir jāpaliek te, jāizkopj un jāturpina mūsu tradīcijas, paradumi, pie velna, arī nodokļi te ir jāmaksā. Tikai esot uz vietas savā zemē mēs varam runāt par palīdzēšanu savai valstij. Un visi tie, kuri esat prom, pārstājat sevi lielīt ar to, ka palīdzat saviem Latvijā pamestajiem bērniem un vecākiem ar desas gabalu uz maizes. Jums vispār būtu jāatņem balsošanas tiesības. Kā jūs varat izlemt Latvijas likteni rijot svešu maizi un atbalstot svešu valsti

 23. Faktiski jau visi UK stradajosie stute majas palicejus .

 24. Neviens uzņēmējs nedomā par valsti,bet gan par savu kabatu,ja gribētu palīdzēt,tad veidotu uzņēmumus Latvijā,radītu jaunas darbavietas,tukša runāšana,vienkārši neticu tam,ko viņš saka.Un Anglijai nav jādomā par mūsu labklājību,bet gan par saviem pilsoņiem visu pirmāmkārt.Kur tad ir palikuši tie miljardi Latvijā,vai cilvēkiem pieaugusi pirktspēja?Murgs tas viss.kāpēc viņiem būtu jāpalīdz tiem,kas izsaimniekojuši un izzaguši savu valsti?

  • kuram te Latvijā ir vajadzīgi tie uznēmumi?Kurs te taisās un spēj izmantot to uznēmumu pakalpojumus vai pirkt to saražoto .Ja nu tie,kuri barojas no to pašu tikko garu velkošo samaksātajiem nodokļiem.Nav te nevienam vajadzīgi nekādi uzņēmumi,citādi valdošie pastāvīgi nenopūlētos ar mērķtiecīgu jau esošo iznīcināšanu.Ko tad pie mums saņem tie uzņēmumi-vienīgi aizvien jaunus un lielākus nodokļus,absolūtu kontroli,sodus un bezjēdzīgus aizliegumus.

 25. Tad kāda ekonomika ir Krievijā, ja turienes cilvēki tūkstošiem katru gadu pārceļas uz dzīvi Latvijā. Tad ar mūsu ekonomiku un darbavietām priekš krieviem viss ir kārtībā, jo viņi visi dabū darbu un strādā, pārsvarā Rīgā, Jūrmalā un Pierīgā. Cik tūkstošu krievu ir iebraukuši Latvijā pa šiem 26 neatkarības gadiem ? Manuprāt, kaut kas tur Krievijā nav tā kā vajag priekš savas tautas, citādi taču tāds vājprāts nenotiktu.

 26. Ak, latvieši Anglijā jau ir melnas ādas krāsas ? Tas, pateicoties latviešu kucītēm, kas pagūlās zem melnajiem, lai dabūtu tādus latviešus ar tumšu ādas krāsu.Tām jaunajām latvietēm nekas nav bijis svēts – ne senču tikumi, latviešu dzimtu likteņi, ne pat sirdsapziņa. Kā mucā augušas, ka tikai ar mellajiem dabūt seksu. Nožēlojamas tautietes, pretīgas.

 27. Šo cilvēku var saprast,vecās paaudzes ,apstākļu spiests nokļuva,kur nu kurais.Bet mūsdienu aizbraucēji,jāsaka godīgi – arī no izglītības ir atkarīgs šo aizbraucēju ceļš.No man pietuvinātiem,zinu knapi pamatskolu beiguši,un arī, kas tur dzīvo,lai tiktu pie angļu pabalstu sistēmas,jo,ko tur slēpt mūsējā tāda pašvaka.Tā ,kā to ,ka Anglija stājas ārā,labi,manuprāt no viedokļa ,ka viņu pabalstu sistēma noderēs pašiem,protams ir arī citi jaunieši,kas aizbrauc nopelnīt mašīnu,dzīvoklim,jā, tur algas lielākas,bet šiem ir izglītība un ,jā, viņi atgriežas atpakaļ,tie ,protams,priecē!

  • Jautaajums,kaapeec vinjiem ir jaabrauc prom,lai nopelniitu masiinai,dziivoklim?Kaapeec to nevar izdariit Latvijaa?Taatad kaut kas nav kaartiibaa?Vaacijaa,Anglijaa ir sakaartota sisteema kur cilveeks straadaajot ,nomaksaajot nodokljus,var normaali dziivot,bet kaa ir Latvijaa?Tas pats mazais uznjeemeejs nomaksaajot visus nodokljus?Kaapeec tik daudzi brauc prom?Jo vinji grib dziivot nevis eksisteet,dot labu izgliitiibu beerniem un normaalus dziives apstaakljus.Un nevienam nav tiesiibu nosodiit vinjus!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+