×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Pelnītās uzslavas un vēlējums – domāt kā šahistiem. “LA” lasītāji vērtē 2016. gadu

apsveikumi

“Kurš par šā gada veikumu pelnījis uzslavu un kurš – neapmierinošu atzīmi?” vaicājām lasītājiem. Atsūtītajās anketās politiķiem savas simpātijas aptaujātie pauduši tāpat kā vēlēšanās: viens licis klāt atzinīgu krustiņu, bet otrs tā paša politiķa darbus vērtējis ar “neapmierinoši”.

Šogad vairāk nekā pērn aptaujā minēti sportisti, režisori, sabiedriski darbinieki.

Valsts prezidentu Raimondu Vējoni cildina Juris Vītiņš Alojas novadā: “Viņš ir kopā ar tautu, piedalās pasākumos, pieņem pareizus lēmumus.” Sintija Lauska pauž simpātijas prezidentam “tāpēc, ka viņš nāk no vienkāršiem ļaudīm”. Alīna Ose un Evita Apīne pievienojas: “Sirsnīgs cilvēks.” Savukārt kritiski noskaņota ir Inta Dzelzkalēja. Viņasprāt, Raimondam Vējonim svarīga paštēla spodrināšana, bet nav stingra viedokļa.

Antra Jugāne no Vectilžas uzslavē Ministru prezidentu Māri Kučinski: “Viņš prot izlemt, atbilstīgi rīkoties un pastāv pie sava.”

Ausma Auziņa no Neretas, jūrmalnieks Pēteris Vīgants, Margareta Kazēka Mālpils novadā un Vija Akmene Lielvārdē uzslavē izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski: “Par to, ka iesāka izglītības reformu, pretojas tiem, kas negrib mainīt neko vairāk par algām, bet skolu un skolotāju ir par daudz, zināšanas “klibo”. Bet kandavniece Mirdza Kuģe uzskata, ka ar izglītības reformām muļļājas, tāpēc liktu ministram neapmierinošu atzīmi. Biruta Vārslavāne Bebrenē domā, ka pamatīgāk jāizsver, vai nepieciešams pagarināt mācību gadu un skolas gaitas visiem sākt sešu gadu vecumā. Viņa labus vārdus velta Solvitai Āboltiņai.

Mārtiņš Liepiņš Slampē un Mārtiņš Treimanis Limbažu novadā spriež, ka finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai pieticis drosmes ieviest kārtību Valsts ieņēmumu dienestā. “Kompetenta, labi māk izteikt savu domu, uzņemas atbildību,” ministri vērtē dobelniece Māra Prūse.

Ruta Grēviņa novēl valdībai “domāt kā šahistiem, kādi būs pieņemto lēmumu rezultāti, nevis domāt pēc tam”.

Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam kā ministram, kas labi veic savus uzdevumus, atzinību izsaka Inara Vītiņa Brīvzemnieku pagastā. Rīdziniece Helēna Luropa uzslavē kultūras ministri Daci Melbārdi, režisoru Viesturu Kairišu, mecenātus Ināru un Borisu Teterevus, kā arī “Latgales vēstniecības “Gors””, LTV1, Latvijas Radio1, LR3 darbiniekus.

Rīdziniece Ausma Šnore, Cesvaines novada iedzīvotāja Rasma Melbārde un grundzāliete Gunta Krūmiņa labus vārdus teic par tiesībsargu Juri Jansonu: “Laikā, kad pie varas esošā elite izliekas neredzam, ka nevienlīdzības plaisa kļūst arvien lielāka, tiesībsargs to regulāri atgādina.”

Kandavniece Ārija Freimane atzinību izsaka Raivim Dzintaram par 18. novembra lāpu gājiena rīkošanu un patriotisku stāju, novēlot visai Nacionālajai apvienībai cīnīties par Latvijas labklājību. Juristu Egilu Levitu un Nacionālo apvienību cildina Aleksandrs Caune. Latvijas politiķus Edvīnu Šnori, Ināru Mūrnieci, kā arī Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski ar labiem vārdiem piemin rīdziniece Valentīna Kalniņa. I. Mūrnieci cildina arī Ruta Grēviņa: “Viņa kā deputāte cenšas kontaktēties ar tautu”, un deputātu Imantu Parādnieku uzslavē, ka viņš “izprot, ka mūsu valsts pastāvēšana ir atkarīga no iedzīvotāju dzimstības”.

“Artuss Kaimiņš – lai arī deputāts švaks, tomēr neļauj citiem Saeimas viedajiem mierīgi krēslos zvilnēt,” spriež Ritvars Mālkalns Kalsnavas pagastā. Par to, ka Saeimai neļauj mierīgi gulēt, A. Kaimiņu novērtējuši vēl trīs lasītāji. Aija Upeniece raksta, ka politiķis Vilnis Ķirsis izrādījis drosmi sacensties ar Nilu Ušakovu.

“Uzslava – Dainim Dukuram, kurš iestājās pret dopingu sportā,” raksta Normunds Vītiņš Vecpiebalgā. Viņam pievienojas E. Zeipe Pļaviņu novadā, Ivars Bērziņš no Barkavas un Vilma Auziņa Talsos: “Dukuru dzimta, sportisti Palameika, Ikauniece-Admidiņa u. c. ir īsti Latvijas patrioti.” Par Rebekas Kohas sasniegumiem olimpiādē priecājas Saiva Ķuzule-Jansone Rudzātu pagastā.

Valdgales pagasta iedzīvotāja Dzidra Zabiņaka cildina Kristapu Porziņģi par Latvijas vārda nešanu pasaulē un tālajiem metieniem grozā. Aldis Teteris no Sējas novada spriež, ka LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers sekmīgi realizē olimpiskās kustības ideju – veselā miesā – vesels gars.

“”Latvijas Avīzi” par patiesību, vispusību, godīgumu, tautas domu paušanu uzslavē Venta Viļuma Salaspilī un avīzes kolektīvam novēl darba sparu, možu garu, stipru veselību. Tekla Bojāre priecājas, ka “Latvijas Avīze” un “Mājas Viesis” sniedz vispusīgu informāciju par vēsturi un personībām, kurām lieli nopelni cīņā par Latvijas pastāvēšanu. Dakteris Jānis Dimants izceļ žurnālistes Māras Libekas veikumu: “Viņa atspoguļo izsmeļoši un informatīvi kritiski veselības aprūpes stāvokli Latvijā.” Jānis Eniņš pateicas sabiedriskajam darbiniekam Vilim Vītolam par viņa grāmatām un darbu Latvijas labā un publicistei Andai Līcei par “latvju tikumu celšanu un populistu kritiku”.

Lasītāji uzslavējuši arī publicistu Otto Ozolu, LTV žurnālistu Gunti Bojāru, Latvijas Radio žurnālistu Aidi Tomsonu, Liu Guļevsku, Turaidas muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, komponistu Raimondu Paulu, kinorežisoru Jāni Streiču, režisoru Alvi Hermani: “Tāpēc ka runā, ko domā, neatsakās no saviem uzskatiem,” Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini un laika ziņu vēstītāju Māri Grigali.

Paldies visiem aptaujas dalībniekiem! Izlozējām “LA” balvas, un tā “Dzīvesziņas gadagrāmatu 2017” nosūtīšu Tijai Kārkliņai no Vānes, Aldim Teterim no Sējas novada un Anzelmam Tamanim no Valmieras; “Dārzkopja padomnieku” saņems Rasma Melbārde Cesvaines novadā un Gunta Krūmiņa Grundzālē.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+