×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. augusts, 2017
Drukāt

Ienākumi, uzkrājumi, parādi: zināms pašvaldības vadītāju maka biezums (15)

Foto - LETA, kolāža - la.lvFoto - LETA, kolāža - la.lv

Pelnošākie Latvijas pilsētu mēri 2016.gadā bijuši Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) un jaunais Baldones novada domes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”), liecina aģentūras LETA apkopotā informācija par šogad amatā ievēlēto pašvaldību vadītāju 2016.gada ienākumiem atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtajām valsts amatpersonas deklarācijām.

Lemberga ienākumi pērn bijuši 553 411 eiro. Savukārt Sesks nopelnījis 205 406 eiro. Trešais pelnošākais bija Baldones pašvaldības vadītājs Požarnovs, kura ienākumi pērn sasnieguši 125 329 eiro. Ceturtajā pozīcijā ierindojies Ilūkstes novada vadītājs Stefans Rāzna (LZS) ar 105 970 eiro ienākumiem, bet topa piektajā vietā ir Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons (“Vaiņodes novada attīstībai”) ar nopelnītajiem 90 136 eiro.

Lielākās parādsaistības, atbilstoši valsts amatpersonas deklarācijā sniegtajām ziņām, 2016.gadā bija Ventspils mēram. Lemberga kopējo parādsaistību apjoms sasniedzis 15,29 miljonus eiro. Savulaik, komentējot ievērojamās parādsaistības, Lembergs gan uzsvēris: “Par savām parādsaistībām vēlos informēt, ka tie ir mani parādi nevis kādai bankai vai kredītiestādei, bet gan maniem bērniem.”

Otra lielākā parāda summa ir Ozolnieku novada domes priekšsēdētājam Dainim Liepiņam (LRA) –
viņa parādsaistības sasniegušas 391 000 eiro. Trešās lielākās parādsaistības – 304 534 eiro – ir Ādažu novada domes priekšsēdētājam Mārim Sprindžukam (LRA). Ceturtajā pozīcijā ierindojas Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (“Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK) ar 350 000 ASV dolāru (297 492 eiro) parādsaistībām, bet piektajā vietā ir Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (LZS), kura parādsaistību apmērs sasniedzis 178 000 eiro.

Lielākie uzkrājumi deklarēti Ventspils mēram Lembergam (373 932 eiro) eiro, Baldones pašvaldības vadītājam Požarnovam (263 795 eiro), no Latgales partijas ievēlētajam Zilupes novada domes priekšsēdētājam Oļegam Agafonovam (178 473 eiro), Liepājas mēram Seskam (157 645 eiro) un Dundagas novada domes priekšsēdētājam, saraksta “Mūsu cilvēkiem” pārstāvim Aldim Feltam (111 799 eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Tikai pēdējie nelieši to vat atļauties!

 2. mantkārībai nav robežu Atbildēt

  oficiālie laupītāji un tie būs pirmie bļāvēji,ka viņu pavalstnieki nav atdevuši pēdējo kreklu viņu mantkārībai

 3. Kā var šitā rakstīt “Trešais pelnošākais bija Baldones pašvaldības vadītājs Požarnovs, kura ienākumi pērn sasnieguši 125 329 eiro”, nepieminot, ka viņš domes priekšsēdētāja darbu sāk pildīt tikai šogad?! Tas ir neprofesionālisms! Dumjākam lasītājam rodas priekšstats, ka viņš to naudu nopelnījis mēra krēslā, bet viņš taču to nopelnījis 2016. gadā kādā citā amatā, un tas arī ir interesanti – kādā.

 4. Vai LA aizmirsusi, ka Lembergam ar prok.lemumu aizliegts pildit mēra pienakumus?

  • Na ja lasa tekstu, tad tur ir “ienākumi 2016.gadā”, nevis “ienākumi mēra amatā”…. un ienākumi cilvēkiem mēdz būt dažādi. Var jau būt, ka katram id.. ir jāpieraksta kaut kas no sērijas, ka mikroviļņu krāsns nav paredzēta kaķu žāvēšanai, bet cerams, ka kopumā cilvēki spēj atšķirt to, ka ienākumi ne vienmēr ir mēra alga. Nu tie, kuri neatšķir un bļauj par neprofesionalitāti…. “ienākumi 2016.gadā ne vienmēr ir mēra alga 2016.gadā un kaķus nedrīkst žāvēt mikroviļņu krāsnī!”.

 5. Požarnovs kā Baldones jaunais mērs praktiski nav redzēts, tik vien bija kā solījumi… Pilsētas svētkos Baldonē nepagodināja pat vēsturiskās strūklakas atklāšanu. Laikam dikti strādā savā Rīgas darbā… Vai tad amatpersona tagad var apvienot komercdarbu ar valsts krēslu?

 6. Uaaau!!! Līdz ar to (loģiski spriežot, tā būtu jābūt) – Ilūkstes novads – 4. bagātākais Latvijā! Ura, tovaršči!

  • Tāpat kā Liepāja, Baldone un Vaiņode! Iedzīvotāji noteikti ir apmierināti ar pašvaldības vadītāju sekmīgo darbu! Urā!
   Par Ventspili joprojām īpašs stāsts- valsts valstī.

  • Jāuzraksta tomēr korekti, ka tā nav alga pašvaldības darbā, bet arī pensija un ienākumi no zemnieku saimniecības.

 7. prieks par viņiem, vis maz tie nekad neuzzinās, kā ir izdzīvot ar 80 eur pensiju mēnesī.

 8. Lielākie uzkrājumi deklarēti Ventspils mēram Lembergam (373 932 eiro) eiro…
  ———————
  NESMĪDINIET!!! Vai paši tam ticat?

  • PIESKAITI TAK KLĀT TĀS PARĀDSAISTĪBAS BĒRNIEM UN VISUS ĪPAŠUMUS , KAPITĀLDAĻAS UN KAS VĒL NE .vAI NU ŠIS TURĒS KO SKAIDRĀ NAUDĀ VAI lATVIJAS BANKĀ ..

 9. cilvēki strādā: 24/7 ar rokām rok kanālus.

Draugiem Facebook Twitter Google+