×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

“Pelnrušķīte” aicina mazus un lielus


Foto - Ziedonis SafronovsFoto - Ziedonis Safronovs

Pelnrušķītes stāsts ir par sapņu piepildīšanos un labu sirdi – Liepājas teātra jaunās, muzikālās bērnu izrādes “Pelnrušķīte” veidotāji ir pārliecināti, ka par šīm lietām ir svarīgi runāt visos laikos. No 19. oktobra senā pasaka aicinās just līdzi čaklās un labsirdīgās Pelnrušķītes gaitām, pasmaidīt par viņas untumaino māsu niķiem, piedzīvot labās fejas burvestības un, protams, sastapt cēlo princi.


 

Klasisko stāstu izrādes režisors, Liepājas teātra aktieris Leons Leščinskis, kas deviņdesmitajos gados bērniem iestudējis arī izrādes “Brēmenes muzikanti” un “Papīra zirdziņš”, izvēlējies tieši tādēļ, ka tajā skaidri parādīts – balts ir balts un melns ir melns.

Šoreiz gan par iestudējuma pamatu ņemta nevis Šarla Pero klasiskā pasaka, bet 1946. gadā Maskavā veidotās filmas scenārijs, kura autors ir Jevgēņijs Švarcs. Izrādes režisors uzsver – ja formālais iestudējuma tapšanas iemesls ir nepieciešamība pēc jaunas bērnu izrādes Liepājas teātrī, tad būtiskākais iemesls, kādēļ brīnumpasaka tiekot iestudēta šeit un tagad, esot fakts, ka starp talantīgajiem Liepājas teātra jaunās paaudzes aktieriem pašlaik sevi pierādījusi jaunā aktrise Laura Jeruma, kas Pelnrušķītes lomai esot kā radīta.

Pati aktrise atzīst – Pelnrušķītes tēlā jūtoties lieliski. “Izrādē daudz dziedam, dejojam, netrūkst humora. Bet pats galvenais, man ir brīnišķīgs princis Edgars Ozoliņš, kurš noteikti iepatiksies visām meitenēm. Turklāt ir piepildījies mans bērnības sapnis par īstu princešu kleitu, par kādu sirds dziļumos sapņo katra maza meitene,” pasmaida Laura.

Viņa atklāj – par pasakainu gaisotni izrādē gādāšot gan septiņjūdžu zābaki, gan dažādas interesantas uzpariktes un burvestības.

Īpaši izrādei radīta arī jauna mūzika – dziesmas un instrumentālā partitūra. Kā stāsta tās autors, Liepājas Simfoniskā orķestra trompetists un komponists Oleksijs Demčenko, “dzīvie” instrumenti (ne sintezatori) LSO mūziķu sniegumā bērnu izrādei Liepājas teātrī neesot izmantoti pēdējos 70 gadus. “Režisors man deva pilnīgu muzikālu brīvību, tādēļ uzstāju, ka jāskan īstiem instrumentiem, lai bērni jau mazotnē pierod pie dzīva, īsta skanējuma, nevis sintētiskām skaņām.” Komponists atklāj, ka centies radīt melodisku, vienkārši uztveramu partitūru, kurā būšot saklausāmas dažādu mūzikas stilu ietekmes no akadēmiskās mūzikas līdz rokam. Ar dziesmu tekstu autoru, Liepājas teātra aktieri Ēriku Vilsonu komponists sastrādājies jau iepriekš – veidotas vairākas koncertprogrammas, kā arī muzikālais materiāls Liepājas teātra izrādei “Brālītis Trusītis”. “Liepājā vadu muzikālo studiju bērniem un praksē skatos, kas viņiem ir interesanti. Pagaidām izskatās, ka mūzika patīk arī izrādes aktieriem, tas dod cerību, ka patiks arī skatītājiem!”

Jautāts par stāsta morāli, “Pelnrušķītes” režisors uzsver, mūsdienās teātrī esot svarīgi bērniem atgādināt, ka vienkārši jācenšas būt labam cilvēkam. “Ja tu esi labs, tad kāds no augšas to vienmēr pamana,” saka L. Leščinskis.

Un neesot jau tā, ka šī būtu tikai un vienīgi meiteņu izrāde. Arī puikas, kas ne vienmēr esot tik skarbi kā izliekas, bieži vien vēloties kaut ko skaistu un gaišu. Režisors ir pārliecināts – ja iestudējums būs izdevies, tas priecēšot kā lielus, tā mazus. Viņš atklāj, izrāde tiekot veidota tā, lai to varētu pielāgot arī izbraukumiem, tiekot plānotas izrādes arī citviet Latvijā.

 

UZZIŅA

Režisors – Leons Leščinskis.

Scenogrāfs – Ivars Noviks.

Kostīmu māksliniece – Zigrīda Atāle.

Horeogrāfe – Santa Grīnfelde.

Lomās: Laura Jeruma, Edgars Ozoliņš, Sigita Jevgļevska, Kaspars Gods, Anete Berķe, Ilze Jura, Marģers Eglinskis, Anda Albuže, Gatis Maliks, Pēteris Lapiņš, Ivars Krastiņš un Ģirts Lukevics.

Izrādes: 19., 21. X 13.00; 23. X 10.00; 11. XI 13.00; 13. XI 10.00.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+