×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. septembris, 2012
Drukāt

“Pelnu kapsētas” būvniecību kavē birokrātija

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam pēdējā gada laikā izdevies atrast divus investorus, kas būtu ar mieru ieguldīt naudu kolumbārija būvniecībā. Viens uzņēmējs no Ukrainas, pusgadu nespējot sagaidīt, kad pašvaldība atrisinās birokrātiskās procedūras, atmetis ar roku; otrs no Krievijas piekritis pagaidīt vienu gadu līdz 2013.gada pavasarim, pastāstīja departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko (GKR).

Kaut arī “pelnu kapsētas” projekts jau vairākus gadus ir gatavs un nu ir atrasti arī investori, kas vēlas to īstenot, pirms kolumbārija būvniecības jāveic vēl virkne birokrātisku procedūru.

Aļeksejenko skaidroja, ka pašreizējā pilsētas attīstības plānā noteikts, ka kolumbāriju uz pašvaldībai piederošās zemes būvē pati pašvaldība un nav paredzēta iespēja zemesgabalu iznomāt vai nodot kādam citam projekta īstenošanai.

Lai zemi varētu iznomāt vai nodot lietošanā investoriem, jāveic grozījumi zemes izmantošanas noteikumos. Mājokļu un vides departamenta darbinieki jau sākuši darbu pie grozījumu izstrādes, tāpēc Aļeksejenko pauda cerību, ka jau drīzumā pašvaldībā tiks lemts par izmaiņām, kas ļautu kolumbārija būvniecību veikt privātiem uzņēmējiem. Viņš piebilda, ka investori no Krievijas arī pauduši vēlmi zemesgabalu no pašvaldības iegādāties.

Departamenta direktors norādīja, ka interese par kolumbārija būvniecību palielinājusies, kopš Rīgas krematorijā uzstādīta papildu krāsns. Vienlaikus viņš informēja, ka jaunu kremācijas krāsni Rīgā būvē arī kāds privāts uzņēmums, kas nodarbojas ar apbedīšanas pakalpojumiem. Uzņēmumam pieder arī savs morgs.

Patlaban Rīgā tiek veiktas aptuveni 2000 kremāciju gadā, un šim skaitlim ir tendence pieaugt.

Kā ziņots, Mājokļu un vides departamenta aprēķini liecina, ka kolumbārija būvniecība pašvaldībai izmaksātu ap 1,3 miljonus latu, taču šāda veida investīcijas patlaban nav Rīgas domes prioritāte. Aļeksejenko pieļāva, ka projektu gan varētu nedaudz pamainīt, lai izmaksas samazinātu līdz aptuveni 600 000 latu.

Lēmums par kolumbārija izveidošanu Varoņu ielā pieņemts domē jau 2006.gadā. Rīgas kolumbārija projektēšana pašvaldībai izmaksāja 54 000 latu, 2008.gada nogalē pat izsludināts būvniecības konkurss, taču kolumbārija būvniecība joprojām nav sākta. Pērn būvprojekta termiņu nācies pagarināt, taču arī šogad pašvaldības budžetā tā būvniecībai līdzekļi netika paredzēti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.3
Alūksne +17.6
Daugavpils +18.6
Saldus +16
Liepāja +8.1
Jelgava +18
Ventspils +8.4
Limbaži +15
Madona +17
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+