Pasaulē
Eiropa

Pelosi sola ilgtermiņa ASV atbalstu NATO un ES0


ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi otrdien drošināja eiropiešus, sakot, ka transatlantiskajai aliansei ASV ir plašs ilgtermiņa atbalsts
ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi otrdien drošināja eiropiešus, sakot, ka transatlantiskajai aliansei ASV ir plašs ilgtermiņa atbalsts
Foto: AFP/LETA/Scnapix

ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi otrdien drošināja eiropiešus, sakot, ka transatlantiskajai aliansei ASV ir plašs ilgtermiņa atbalsts, neraugoties uz Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa pausto skarbo kritiku.

Netiešā veidā norādot, ka republikāņu prezidents nav visvarens, ietekmīgā demokrāte norādīja, ka viņa un kongresmeņi, kas ieradušies vizītē Briselē, aizstāv likumdevēju varas atzara lomu kā līdzvērtīgu izpildvarai.

Kongresmeņi “no jauna apstiprina mūsu saistības transatlantiskajai aliansei, mūsu saistības NATO, mūsu cieņu Eiropas Savienībai (ES) un mūsu spējas un vēlmi, lai mēs visi strādātu kopā un stiprinātu mūsu aliansi,” preses konferencē Briselē sacīja Pelosi.

Kongresmeņi pirmdien un otrdien uzturas Briselē, apmeklējot NATO un ES galvenās mītnes, kur viņi piedalās sanāksmēs ar NATO valstu parlamentu pārstāvjiem, kā arī risinot sarunas ar ES amatpersonām.

Demokrātu kontrolētajā Pārstāvju palātā arī republikāņi atbalstījuši NATO atbalsta likumu, kas tika pieņemts ar 357 balsīm pret 22, sacīja Pelosi.

Vašingtonas Eiropas sabiedroto vidū saglabājas zināms satraukums, kopš Tramps jūlija samitā, kā ticis ziņots, draudējis “tālāk doties viens”, ja sabiedrotie aizsardzībai neatvēlēs lielākus līdzekļus.

Trampa pieeja “Amerika pirmajā vietā” tirdzniecības jomā, ieskaitot tarifus metālam un tarifu noteikšanas draudus automobiļiem, radījusi bažas eiropiešos, ka viņš varētu pamest aliansi.

LA.lv