×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Pensijas pieaugums gadā – 80 lati
 (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Kā saprast Solvitas Āboltiņas 2. oktobra “Latvijas Avīzē” lielajā intervijā teikto, ka pēc visu pensiju indeksācijas, sākot no nākamā gada, vidējās pensijas saņēmējam pensijas apjoms gadā pieaugs vidēji par 80 latiem jeb 115 eiro? 
Voldemārs Vadziņš Talsos

Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane uzskata, ka minētie skaitļi ir reāli. Z. Brīvmane: “LM vēlas akcentēt, ka Saeimas priekšsēdētāja S. Āboltiņa tos norādījusi kā pensiju pieaugumu gadā. Tādējādi, izdalot 80 latus gada garumā, pieaugums mēnesī būtu vidēji 6,67 lati.”
Atbilstoši VSAA datiem pēc pensiju indeksācijas 2013. gada 1. septembrī tiem vecuma pensijas saņēmējiem, kuriem pensijas apmērs bez piemaksas pirms indeksācijas bija līdz 200 latiem, pensija mēnesī pieauga vidēji par 5,55 latiem. Bet jāņem vērā, ka nākamgad rudens pusē paredzēta nākamā pensiju indeksācija. LM parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens minējis, ka 2014. gadā pensijas varētu indeksēt ar koeficientu 1,025, tas būs kārtējais pensijas palielinājums, tiesa, mazāks nekā šogad. Tomēr, vidēji rēķinot, gada kopējais ieguvums tad varētu būt ap 80 latiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Man ir 27g.darba stazs bet pensija 50,50Ls

  2. Uzskatu ka jaapensioneejas ir 58.gadu vecumaa,vismaz,bet muusu valdiiba jau tik pieliek gadus uz priekssu,lai tie nabadzinni nospragst un nebuus jaamaksaa pensijas,vel vairak varees savaa kkessaa iebaazt,kaa vienmeet,kas ssaadus riikojumus izdod,tik uz Sibiirijas mezziem prom!

  3. Esiet modri, bez piemaksas, bet man neiedeva neko, kaut mana pensija bija zem 200Ls.

  4. Ar šādu indeksāciju, lai necer, ka par viņiem balsos oktobrī

Draugiem Facebook Twitter Google+