×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Pensijas piemaksas vietā – “kluss pamudinājums”. Barikāžu dalībniekiem jāpaciešas (40)

Foto - Lauris Nagliņš/LETAFoto - Lauris Nagliņš/LETA

Cilvēkiem, kuri vēlēsies saņemt barikāžu dalībnieka statusu, būs jāvēršas Barikāžu dalībnieku biedrībā, līdzi ņemot vai nu barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi, vai Saeimas Pateicības rakstu. Statusu varēs saņemt arī cilvēki, kuriem neviens no šiem apbalvojumiem vēl nav piešķirts.

Saeimā tapis alternatīvs variants likumam “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”, kurā vairs netiek paredzēti materiāli labumi barikāžu dalībniekiem. Pavasarī parlaments izskatīja un nodeva Sociālo un darba lietu komisijai Barikāžu dalībnieku biedrības Mārupes nodaļas ierosinātu un deputāta Romualda Ražuka (“Vienotība”) vadītas darba grupas izstrādātu likumprojektu, kas palīdzētu barikāžu dalībniekiem palielināt pensijas un piešķirt citus sociālus atvieglojumus. Taču sabiedrībā šis projekts tika uztverts ļoti pretrunīgi, tādēļ komisija uzdeva Ražuka darba grupai izstrādāt jaunu likumprojekta variantu, ar ko vakar tika iepazīstināti deputāti. Tajā vairs nav runa par pensijas palielināšanu vai citiem materiāliem labumiem, bet tikai par barikāžu dalībnieka statusa noteikšanu un apliecību izsniegšanu. Likumprojekta noslēgumā gan atrodams pants, ka valsts atbalsta pašvaldību tiesības lemt par sociālo garantiju noteikšanu barikāžu dalībniekiem un sava budžeta ietvaros piešķirt viņiem kādus atvieglojumus. “Faktiski tas ir tāds kluss pamudinājums. Nav obligāts,” teica Ražuks.

Lai pašvaldībām būtu vieglāk noskaidrot, kuri cilvēki tiešām pelnījuši atbalstu, nepieciešams oficiāls mehānisms barikāžu dalībnieka statusa piešķiršanai. Saskaņā ar alternatīvo likumprojektu pieteikumus izvērtētu un statusu piešķirtu Barikāžu dalībnieku biedrība, kas uztur arī Barikāžu muzeju. Cilvēkiem, kuri vēlēsies saņemt šo statusu, būs jāvēršas biedrībā, līdzi ņemot vai nu barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi, vai Saeimas Pateicības rakstu. Taču vairāki simti barikāžu dalībnieku vēl nav saņēmuši nevienu no šiem apbalvojumiem. Ražuks iedrošina, ka arī viņi pēc likuma pieņemšanas varēs vērsties biedrībā, lai saņemtu statusu. Likumprojekts paredz, ka barikāžu dalībnieka statusu nevarēs saņemt personas, kuras sadarbojušās ar PSRS represīvajām struktūrām, piedalījušās komunistiskā vai nacistiskā režīma represijās, sodītas par smagiem noziegumiem un nav reabilitētas, kā arī mazgadības dēļ nevarēja apzināti piedalīties 1991. gada barikādēs. Pozitīva izvērtējuma gadījumā persona saņems barikāžu dalībnieka apliecību. Likumprojekta atbalstītāji neslēpj cerību, ka nākotnē, kad “valsts būs kļuvusi bagātāka”, šī apliecība varētu kļūt par pamatu arī kādiem sociāliem labumiem.

Kaut arī jaunais likumprojekta variants nerunā par materiāliem labumiem, Saeimas Sociālo lietu komisijā par to domas dalījās. Parlamenta Juridiskā biroja eksperti piedāvāto statusa piešķiršanas kārtību sauca par neloģisku, jo apbalvojums (Piemiņas zīme vai Pateicības raksts) jau pats par sevi apliecina, ka persona piedalījusies barikāžu notikumos un nekāda papildu izvērtēšana nebūtu nepieciešama. Turklāt kopumā likumprojekts neesot pareizi noformēts. Piemēram, nav skaidrs, vai un cik lielus izdevumus no valsts budžeta prasīs apliecību izgatavošana. Ražuks sprieda, ka šīs izmaksas varētu segt Barikāžu dalībnieku biedrība no saziedotajiem līdzekļiem bez valsts budžeta aiztikšanas.

Tomēr deputātu vairākums bija piesardzīgi un nolēma šo likumu nesūtīt uz izskatīšanu Saeimā, bet vispirms palūgt ministriju atzinumus, kā arī dot laiku darba grupai kopā ar Juridisko biroju novērst tehniskās nepilnības tekstā. Uz kārtējo vilcināšanos asi reaģēja arī barikāžu atbalsta biedrības pārstāvis Renārs Zaļais: “Pēc mūsu pasūtīta demogrāfiskā pētījuma, šobrīd no 31 104 cilvēkiem, kas saņēmuši Piemiņas zīmes, dzīvi palikuši 21 554, kuri vēl varētu saņemt kādu atzinību no valsts. Vai pieņemsim šādu likumu pēc 10 gadiem, kad atlikuši būs tikai 10 000 šo cilvēku, vai pēc 20 gadiem, kad būs tikai kādi 2000? Mums tomēr jau tagad jāizrāda kāda pateicība ļaudīm, kuru nopelniem pateicoties, mēs visi šeit šodien esam.” Šos barikāžu muzeja vadītāja skarbos vārdus deputāti uzņēma ar neapmierinātu murdēšanu.

Šeit gan jāpiebilst, ka šāda likuma pieņemšana veiktos raitāk, ja paša R. Zaļā saimniecībā valdītu kārtība. Datus par apbalvoto barikāžu dalībnieku skaitu biedrība sagatavoja tikai pēc vairākkārtējiem deputātu lūgumiem, un tie diemžēl nesniedz pilnu ainu. Saskaņā ar biedrības informāciju Piemiņas zīmi saņēmuši 31 104 cilvēki. Pēc tam šā apbalvojuma piešķiršana tika pārtraukta, kaut arī ne visi to bija saņēmuši. Pašlaik barikāžu dalībniekiem tiek dalīti Saeimas Pateicības raksti, ko saņēmuši 555 cilvēki. Taču daļa cilvēku saņēmusi abus apbalvojumus, citi 25 gadu laikā nav saņēmuši nevienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. PAR PENSIJĀM, KAS NOPELNĪTAS, BALSOJOT PAR NEATKARĪBU……TAS IR NABAGU DOMĀŠANAS SINDROMS – KUR VAIRĀK NOKAMPT, NEPALAIŽOT GARĀM NEVIENU, PAT VISABSURDĀKO IEMESLU – KĀ ŠAJĀ GADĪJUMĀ. KAUNS PAR ULMANI, KAUNS PAR TIEM CILVĒKIEM, KURIEM NAV KAUNA LATVIJAS TAUTAS PRIEKŠĀ – PAR ŠĀDU LĒMUMU PIEŅEMŠANU, IT KĀ KARĀ BŪTU BIJUŠI, KĀJAS NOSALDĒJUŠI, PADARĪTI PAR FIZISKIEM INVALĪDIEM, KURIEM VAJAG PAR TO MAKSĀT PENSIJAS. NU, SKATĪSIM, KAS NOTIKS JAU ŠAJĀS, PAŠVALDĪBU VĒLĒŠANĀS. MANĪ VAIRS NAV CERĪBU, KA MANIEM BĒRNIEM REIZ BŪS SKAISTA, GODPRĀTĪGA, PĀRTIKUSI, IZGLĪTOTA VALSTS, KURĀ TURPINĀTIES……

 2. TĀ KĀ TĒVIJAS KARA VETERĀNIEM – KAUT KĀDAS PRIEKŠROCĪBAS. TIKAI ŠIE NEPIEDALĪJĀS KARĀ, NESAGANDĒJA SAVU VESELĪBU, NECIETA NO KARA IZRAISĪTĀM SLIMĪBĀM UN TĀ TĀLĀK! MAN IR KAUNS PAR LATVIJAS VALSTI! ATKAL MĀKSLĪGI, PILNĪGI BEZ JEBKĀDA IEMESLA GRASĀS IZVEIDOT PRIVILEĢĒTU CILVĒKU GRUPU. ES CERU, KA NEVIENS NORMĀLS CILVĒKS, KAS BIJA DAŽAS DIENAS TAJĀS BARIKĀDĒS, NEDOMĀ, KA PAR TO VIŅAM PIENĀKAS PENSIJA, KĀDAS SOCIĀLĀS GARANTIJAS UTT. RAŽUKAM VAJADZĒTU KAUNĒTIES! VAI TIEŠĀM VISU MŪSU VALSTĪ VAR NOPIRKT UN PĀRDOT PAR NAUDU? PAT SAVAS ZEMES AIZSTĀVĪBAI VELTĪTAS PĀRIS DIENAS ? BEZ IEVAINOJUMIEM UN VESELĪBAS SAGRAUŠANAS? JA CILVĒKI UZ TO PAVILKSIES UN SKRIES SAŅEMT KĀDU NAUDU PAR BARIKĀDĒM, ES VAIRS ŠO VALSTI NESPĒŠU CIENĪT!

 3. Nāksies paciesties līdz vēlēšanām!

  • ;)))))

   Varētu padomāt, ka PĒC kārtējā “vēlēšanu” FARSA kaut kas un kaut vai minimāli mainīsies?!?

   Ir sacīts: “Nepamatota cerība = mierinājums priekš lētticīgiem MUĻĶIEM.” 😉

 4. eurolatvānijas LUMPEŅI - klausieties uz SILES izrijēju vārdiem, bet neskatieties uz "darbiem" Atbildēt

  Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

  “Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām.”

  1.pants. Par nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā tiem bijušajiem Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja “par” 1990.gada 4.maija deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, piešķirams šajā likumā noteiktais tiesiskais stāvoklis un speciāla valsts pensija.

  3.pants. Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem piešķirama īpaša apliecība, kas apliecina viņu tiesisko stāvokli un nopelnus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā, kā arī īpaša krūšu nozīme.

  5.pants. (1) Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem, sasniedzot vecumu, kādu valsts vecuma pensijas piešķiršanai nosaka likums “Par valsts pensijām”, ir tiesības saņemt speciālu valsts pensiju 80 procentu apmērā no Saeimas deputāta mēnešalgas(!!!!!!!).

  (2) Speciālo valsts pensiju izmaksā no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kuri piešķirti saskaņā ar gadskārtējā valsts budžeta likuma apropriāciju.

  (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.12.2000. likumu, kas stājas spēkā 19.01.2001.)

  Likums Saeimā pieņemts 1999.gada 29.aprīlī.

  Valsts prezidents G.Ulmanis

 5. Nu tak’ – iesāliet savu apzināti novilcināto un izsmiekla vērto “labdarību”, MUĻĶU zemes eurolatvānijas “vadošie locekļi” un “lielākie kretīni”.

  Šādas un taml. nožēlojamas ubagu dāvanas – pēc līdzšinējās tīši un pat demonstratīvi pazemojošās “uzmešanas” 25 gadiem vēl atlikušo izdzīvojušo Barikāžu dalībnieku “pārreģistrāciju” – pietaupiet saviem trekni nobarotajiem sugas biedriem, SILES cūklopiem un SILEI pietuvinātajiem sīklopiem “cērpamauniem”.

  Patiešām būtu ļoti jau vēlams, lai vēsture atkārtojas – kā FARSS. Jo – TAD jūs, trekni nobarotie SILES vepri, redzētu, cik “daudzi” no kādreizējiem Barikāžu dalībniekiem TAGD celtos un ietu aizstāvēt šo pašreizējo “valsti” un tajā truli parazitējošos “vienlīdzīgĀKos” cūklopus – visticamāk, ka to nedarītu NEVIENS no jūsu līdz šim, pašreiz un vēl joprojām apkrāptajiem un apsmietajiem cilvēkiem. Kuri, kā izrādās, TOREIZ gāja uz Barikādēm, lai TAGAD tiktu “piečakarēti pēc pilnas programmas”.

  KAUNS un NEGODS jums, SILES cūklopi, kas atļaujas TIK kretīniski izņirgāties par Barikāžu dalībniekiem! Un KAUNS arī mums, vēl atlikušajiem līdz šim izdzīvojušajiem, kuri Barikādēs aizstāvēja šo pašreizējo “valsti”…

 6. Es arī piedalījos barikādēs, taču neesmu nekur pieteicies un meklējis kādu labumu vai atzīšanu, jo domāju, ka tas bija katra latvieša pienākums !!! Izrādās ka nē, atgriežas padomju laiku tikumi – grāmatiņas, bļembuki un specveikali !!!

 7. Jocīgi, ka atkal jāiet kaut kur uzskaitīties. Mājās paskatīšos, vai piemiņas zīme nav numurēta. Internetā sarkastā es sevi atrodu. Jautājums: kam tad tie apbalvotie cilvēki bija j;āuzskaita? Ja goda zīmi piešķir Saeima un aprakstīto papīru arī un tas ir valsts apbalvojums, tad nav ko mest akmeni sabiedriskas organizācijas dārziņā. Apbalvoto dalībnieku uzskaite bija jāveic Saeimai. Tiešām nokaras rokas.

 8. Es nevaru saprast ,kas ko grib sanemt .Tani laika es stradaju uz dzezcela un vakara ar autobusu no cesim veda uz barikadem ,ta man bija goda lieta .Pa dienu darba un pa nakti Riga .Tajau sanak ka pa naudu vai vel pa ko .Kur ta ir ta Dzimtenes milestiba ,milesim ja maksa ,kauns pa visu gimi ,aprobezotie latviesi,Es pasakos dievam ka nedzivoju jusu bara

 9. Paši sevi gan neaizmirst! Un pareizi-Latvija taču ir Eiropas Savienības paraugvalsts!

  • Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

   “Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām.”

   1.pants. Par nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā tiem bijušajiem Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja “par” 1990.gada 4.maija deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, piešķirams šajā likumā noteiktais tiesiskais stāvoklis un speciāla valsts pensija.

   3.pants. Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem piešķirama īpaša apliecība, kas apliecina viņu tiesisko stāvokli un nopelnus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā, kā arī īpaša krūšu nozīme.

   5.pants. (1) Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem, sasniedzot vecumu, kādu valsts vecuma pensijas piešķiršanai nosaka likums “Par valsts pensijām”, ir tiesības saņemt speciālu valsts pensiju 80 procentu apmērā no Saeimas deputāta mēnešalgas(!!!!!!!).

   (2) Speciālo valsts pensiju izmaksā no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kuri piešķirti saskaņā ar gadskārtējā valsts budžeta likuma apropriāciju.

   (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.12.2000. likumu, kas stājas spēkā 19.01.2001.)

   Likums Saeimā pieņemts 1999.gada 29.aprīlī.

   Valsts prezidents G.Ulmanis

 10. kā vēl varētu to sabiedrību sabīdelēt – represētie, par neatkarību balsojušie, barikāžu dalībnieki, pilsoņi, nepilsoņi, krievi, ebreji, īstenie latvieši, bēgļi……. PSRS laikos bija tādi Tēvijas kara invalīdi un dalībnieki pārāki par visiem, kuri durvis ar kāju spēra vaļā

  • Tēvijas kara veterāni karoja, reāli, daudzi no pirmās līdz pēdējai dienai, daudzi no kara pārnāca invalīdi. Ja kāds uzvedās izaicinoši, tā jau konkrēta cilvēka rakstura, ne statusa iezīme.
   bet barikādes, tas bija organizēts pasākums, ar pasēdēšanu pie ugunskuriem, dziesmām, arī iedzeršanu un ilūziju, ka mēs varonīgi kādu sargājam. Sargājāt jau arī, tieši tādu valsti kurā tikai naudas vara, tā ka nav ko tagad brīnīties, ka “moris savu padarījis, var būt brīvs” .
   Arī tajā laikā populāro teicienu “Kaut pastalās, bet brīvi, neaizmirstiet”

 11. Pacietīgie tautas kalpi Atbildēt

  Klausaties mūsu vārdos,neskatieties uz mūsu darbiem!

 12. Sāk likties, ka Ražuks un Zaļais savu ambīciju dēļ sanaidos latviešus.

 13. Normālas pensijas ir pelnījis ikviens Latvietis, kas piedalījās organizētos pasākumos un atbalstīja barikāžū veidošanu, kas tika organizētas no augšas un piedalījās pasākumos pie Saeimas, pasākumos Krastmalā, Baltijas ceļā un t.t. Tur tika dotas komandas, kam kur braukt, kam ko darīt. Bet transports, smagā tehnika un pulcēšanās vietas tika stingri noteiktas. Un tehnika un transports piederēja Latvijas tautai, tās lauku tehnikām, solhoziem, kolhoziem un padomju transporta un būvniecības organizācijām. Cilvēkiem tās darba dienas tika apmaksātas. Tā būtībā bija iestāžū vadītāju izvēle, sūtīt savu tehniku un darba spēku uz barikādēm vai nē. Un nožēlojami, ja tagad tie šoferīši un traktoristi gaida kādu īpašu apbalvojumu. Es arī tur biju, bet nekādu medaļu es nepieprasu, es iestājos par
  brīvu, labāku un pārtikušaku valsti . Bet rezultāts ir nožēlojams.

 14. Vai tiešām atkal tauta jādala daļās represētie barikāžu dalībnieki kādam arī bija jāstrādā vai tie sliktāki daudzi sēdēja pie ugunskura un malkoja ko stiprāku kādas privilēģijas tik nesagribas ja esat īsti patrioti tad lūdzu neapkaunojat sevi ar savām prasībām

 15. Ne jau par pensijas pielikumu es stāvēju uz barikādēm, bet par savas valsts neatkarību. Par nožēlošanu šodien jākonstatē, ka tālāk par gribēšanu neesam tikuši arī šodien, jo tā arī neesam sapratuši kas mums pašiem jādara lai valsts plauktu.Visi tik bļaujam un gānāmies, bet kad pie urnām tad galviņas paliek tik durnas, ka nesaprotam paši, kas ievēlēts tiek.

 16. Es arī biju barikadēs. Kā mediķis palīdzēju cilvēkiem. Cik zinu,no mūsu slimnīcas mediķi dežūrēja uz kuģīša, Salu tilta, Anglikāņu baznīcā u.c. Vecrīgā. Atceros 15. gadīgu puisi no Liepājas, kurs teica, ka te jau ir 5 dienas. Vai viņš kur tika reģistrēts???- diezin vai. Arī es un citi kolēģi- nekur netika reģistrēti. Un par ko sliktāki ir tie cilvēki kuri gatavoja maizītes, vārīja siltu tēju.
  NAV GODĪGI MEKLĒT LABUMU NO STĀVĒŠANAS BARIKĀDĒS. PROTIETIES KAUNU AUGSTIE KUNGI!!! Vai jums par maz labumu. VISA TATAUTA TOREIZ “CĪNĪJĀS “, ja ne Doma laukumā – tad mājā (gatavojot pārtiku). VAI IEDOSIET ORDEŅUS VISAI TAUTAI???? Un kas no tā mainīsies! Vai tāpēc dzīvosim labāk? TĀDU VIENOTĪBU KĀ TOREIZ IZJUTU, IR VĒRTS PIEDZĪVOT. Žēl, bet tautas sapņi – laikam jau drusku ir vilšanās, kad doma par sociālo jomu……….

  • Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

   “Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām.”

   1.pants. Par nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā tiem bijušajiem Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja “par” 1990.gada 4.maija deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, piešķirams šajā likumā noteiktais tiesiskais stāvoklis un speciāla valsts pensija.

   3.pants. Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem piešķirama īpaša apliecība, kas apliecina viņu tiesisko stāvokli un nopelnus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā, kā arī īpaša krūšu nozīme.

   5.pants. (1) Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem, sasniedzot vecumu, kādu valsts vecuma pensijas piešķiršanai nosaka likums “Par valsts pensijām”, ir tiesības saņemt speciālu valsts pensiju 80 procentu apmērā no Saeimas deputāta mēnešalgas(!!!!!!!).

   (2) Speciālo valsts pensiju izmaksā no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kuri piešķirti saskaņā ar gadskārtējā valsts budžeta likuma apropriāciju.

   (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.12.2000. likumu)

   Likums Saeimā pieņemts 1999.gada 29.aprīlī.

   Valsts prezidents G.Ulmanis

 17. Vairums barikāžu dalībnieku ir pensionāri kas par savu mūža darbu saņem pensijas kas ir mazākas par iztikas minimumu, jo ir strādājuši svešas valsts labā. Jaunā paaudze redz kā senču varoņdarbs tiek novērtēts un, ja radīsies nepieciešamība, diez vai ies uz barikādēm. Bet laikam tāds arī ir “mūsu” valdības mērķis.

 18. Ta ir tiraka blefa dzisana. Kadam sagribejies titulus un labumus.
  Es ari biju Barikades Doma laukuma. Un pat sanemu sankcijas no prieksnieces komunistes par to, ka lavu aizdzit uz turieni tehniku. Bet neuzskatu to par nekadu sasniegumu, ar kuru butu kka jaizcelas. Man nav pat ne to apliecibu, ne medalu. Ta bija tautas brivpratiga kustiba, faktiski pienakums mums visiem savas brivibas varda, kuru, diemzel, ka redzam, mums neizdevas atkarot, jo valda tie pasi komunistu pecteci, tikai nomainot kazokus un retoriku. Mes darijam savu un nevienam neatskaitijamies, nekur neregistrejamies, kaut ari redzejam, ka staiga dazadi sarakstu taisitaji. Nebija nekada iemesla nezinamiem viriem, varbut cekistiem, sevi reklamet.
  Ta ka visa ta aziotaza ap labuma gusanu kadiem sevi izcelusiem ir nekas cits ka citu diskriminacija, kadus taisot par dizakiem patriotiem.
  Toties ir cita, konkreta un reala, pieradama sfera, par kuru ari parunaja, ka vajadzetu kadu koeficientu pie pensijas staza, bet noklusa. Ta ir Zemessardze. Tur viri reali nodarbojas ar noziedznieku aizturesanam, veica BEZMAKSAS apgaitas, nereti darbojas policistu vieta, balstoties tikai uz patriotismu. Tas viss ir fksets, gan teretais laiks, gan personigie lidzekli, kaut vai degvielai un sava transporta izmantosana, lai veiktu attiecigos uzdevumus. To gan butu valstij janem vera un kaut ka jaatspogulo pensiju aprekinos, vai pensionesanas vecuma. Jo parastai gramatvedei, kura strada iekslietu, vai aizsardzibas ministrijas, tadas ir. Bet reali riskejusiem valsts laba, nav. Tas ir negodigi.

 19. Uz barikādēm stāvēja vai visa Latvija – kurš tad nu visus tur apzināja un pierakstīja. Un ne jau naudas dēļ tur stāvēja.

 20. Cik ir tādu cilvēku kuri barikādēs stāvēja no pirmās līdz pēdējai dienai un nekādas piemiņas zīmes nav saņēmuši.Ko tiem nekas nepienākas,jeb atkal tikai tiem kas sēž saeimas un valdības namos.Ar ko mēs atšķiramies no komunistu izdarībām,ne ar ko….

  • Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

   “Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām.”

   1.pants. Par nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā tiem bijušajiem Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja “par” 1990.gada 4.maija deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, piešķirams šajā likumā noteiktais tiesiskais stāvoklis un speciāla valsts pensija.

   3.pants. Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem piešķirama īpaša apliecība, kas apliecina viņu tiesisko stāvokli un nopelnus Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā, kā arī īpaša krūšu nozīme.

   5.pants. (1) Šā likuma 1.pantā minētajiem deputātiem, sasniedzot vecumu, kādu valsts vecuma pensijas piešķiršanai nosaka likums “Par valsts pensijām”, ir tiesības saņemt speciālu valsts pensiju 80 procentu apmērā no Saeimas deputāta mēnešalgas(!!!!!!!).

   (2) Speciālo valsts pensiju izmaksā no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kuri piešķirti saskaņā ar gadskārtējā valsts budžeta likuma apropriāciju.

   (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 21.12.2000. likumu, kas stājas spēkā ar 19.01.2001.)

   Likums Saeimā pieņemts 1999.gada 29.aprīlī.
   Valsts prezidents G.Ulmanis

 21. Toreiz atlika tikai dažiem iebļauties ka nevajag neko šiem dot, uzreiz sadzirdēja gan Saeimā gan Ministru Kabinetā. Redziet – kad grib dzirdēt, tad var.
  Tas nekas, ka lielāko daļu tautā teiktā augstmaņi nedzird.
  Man ir gan barikāžu dalībnieka apliecība, gan Piemiņas medaļa, netaisos tās nest vēl kaut kādām komisijām, man nekas no viņiem nepienākas, man jau ir, paldies Dievam, 77 gadi.

 22. Vai jūs tur naudas dēļ stāvējāt uz barikādēm?

 23. Ar katru dienu pārliecinos, cik saeima ir stulbi cilvēki.

 24. Vai barikāžu dalībniekiem vēders kurkst skaļāk nekā pārējiem?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Iespējams, ka kurkst klusāk, iespējams, ka skaļāk, tas nav sarunas galvenais saturs!
   Jārunā par barikāžu dalībnieku rīcības novērtēšanas morālo pusi un te es neko nosodāmu nesaskatu, ja vēlamies kaut cik nebūt atzīmēt šo cilvēku paveikto. Esmu jau rakstījis, ka nebūt barikādēs nestāvēja VISA Latvija, nebūt visa “tauta” bija uz tām! Barikādēs bija tiešām tikai patriotiskākā, aktīvākā un UZŅĒMĪGĀKĀ daļa. Ļoti daudzi nobijās, vēl vairāk ir to, kas VIENMĒR stāv malā un tādu, kas gaida, lai to izdara citi un tad mēs būsim rindā pirmie! Lūk, tieši tādēļ IR jābūt kaut kādām priekšrocībām- vai nu pie ārsta bez kvotām, vai bezmaksas tramvajs vai piepilsētas autobuss lauciniekiem, vai pilsētas satiksme mazpilsētās, vai teātru un koncertu biļetes ar papildus atlaidi.
   Pirmsākumos arī es biju zemessargos. Tad kritiski paskatījos pasē uz dzimšanas gadu un, novērtējot savu karotāja potenciālu, izstājos. Pat ļoti iespējams, ka toreiz pasteidzos. Aizejot no zemessardzes, uzdāvināju tai par personīgiem līdzekļiem pirkto ieroci.
   Ar to tikai vēlos teikt, ka nauda nav man lielākā vērtība, bet tik un tā uzskatu, ka Barikāžu dalībniekus tomēr vajag izcelt un atbalstīt vismaz tur, kur tas neprasa lielus līdzekļus. Tā vienkārši būtu godīga un cienīga sabiedrības rīcība.

   • Ja iedos valsts, izskatīsies pēc visiem reiz pieriebušās padomijas VETERĀNU būšanas. BET: ja nebūtu barikāžu, nebūtu arī mūsu TREKNĀ GALA. Tādēļ, manuprāt, šiem jāsanāk kopā, jāsarunā un jāprotas … Tik jauki būtu dzirdēt, ka barikāžu dalībniekiem piešķirtas, par piemēru, 1000 Hūtes stipendijas, 10 000 Bārdas prēmijas vai Kājiņu saimnieka sarūpēts paikas vagons …

 25. Kārtējā ņirgāšanās. Bet nekas cits jau nevar būt, jo zivs pūst no galvas. Man personīgi kauns par mūsu valsts GALVĀM, kuras mūsu TAUTU un valsti 25 gados iegrūduši nabadzībā….

  • Tas viss tādēļ, ka šodienas lēmēji bija tālu no barikādēm -barikādes un ceļš uz urāna raktuvēm, ja paliktu dzīvs – to šodienas politiķi nespēj piedot – kāpēc neaizveda un būtu tik labi – nebūtu – šodienas 3 A un izpild ”lēmēju” nebūtu… Prasiet pat mēslu bērējam uz Airītes ceļa – un atbildē sajutīsiet barikāžu riebumu par zaudēto varas amatu…jā šodienas amats ir liels , bet kalpa liktenis …

 26. Kamdēļ tiem barikāžu dalībniekiem kuri saņēmuši Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi vēl vajadzētu braukt uz Rīgu. Jums taču tas viss ir arhīvā. 1oo ,,gudrās,, galvas ,domājiet ar galvu.Ar cieņu barikāžu dalībnieks.

Draugiem Facebook Twitter Google+