×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. janvāris, 2016
Drukāt

Pensijas vecums pieaug līdz 62 gadiem un deviņiem mēnešiem (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Pensionēšanās vecums 2016.gadā palielināsies par trim mēnešiem, tādējādi sasniedzot 62 gadus un deviņus mēnešus, aģentūra BNS uzzināja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).

Priekšlaicīgās pensionēšanās vecums 2016.gadā būs 60 gadi un deviņi mēneši.

Savukārt nepieciešamais apdrošināšanas stāžs vecuma pensijas saņemšanai – 15 gadi, bet priekšlaicīgās vecuma pensijas saņemšanai – 30 gadi.

Jau ziņots, ka Latvijā pensionēšanās vecums pakāpeniski pieaug no 2014.gada par trim mēnešiem ik gadu, lai līdz 2025.gada 1.janvārim sasniegtu 65 gadus. Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu nākotnē sagaidāmos riskus saistībā ar iedzīvotāju novecošanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. uuū - uuūūūūūūūū! Atbildēt

  Augšminētais un medicīnas nepieejamība nenoliedzami dara savu – naudiņa budžetā ietaupās. Tikai kāds vairs strādātājs tajos “62unuzaugšu” gados? Padomijā, āreče, bij izskaitļots, kādā vecumā no strādnieka vairāk skādes nekā labuma – tie bij 55 gadi sievietēm un 60 – vīriešiem; vai atceraties?

 2. “valsts” pienīgākā govs – pensijas kapitāls…
  .
  Nomirst nesagaidījuši pensiju – ietaupās…
  Nomirst padzīvojuši dažus atlikušos gadus pensijā – ietaupās…
  Nesaņem sliekšņa paaugstināšanas dēļ – ietaupās…
  .
  Visi tie “ietaupās” aiziet dažāda ranga blēžu kabatās: saeimas,
  valdības, uzņēmumu padomju, pašvaldībām pietuvināto u.t.t.
  nevis tiek dalīti uz visiem pensionāriem.

 3. ka, šāda vecuma cilvēkiem vēl jāstrādā un ir kam darbs nav no viegliem… tas ir apkaunojoši no valdības puses , visu laiku pagarināt šo laiku.. vai tas ir izdevīgi tāpēc, ka daudzi vairs šo vecumu nesasniedz dēl neārstētām slimībām un izdzīti darbā?
  Ārzemēs ļoti izbrīnās cilvēki, ka Latvijā šādā vecumā vēl ir jāstrādā… atdodiet katram viņa nodokļu naudiņu un daudzi būs apmierināti -vienkaŗši vairs nestrādās….
  Vai domājat, ka ir viegli tik vecam un ar slimībām strādāt???? Cik sagaida pēdējā laikā pensijas vecumu??? Cik bēdīgi tas, ka līdz gandrīz kapa malai jāstrādā….

Draugiem Facebook Twitter Google+