Pensiju 2.līmeņa aktīvo plānu ienesīgums pozitīvs, konservatīvo – negatīvs 0

Lielākās daļas valsts fondēto pensiju shēmas aktīvo ieguldījumu plānu ienesīgums 2013.gada septembra beigās Latvijā ir pozitīvs salīdzinājumā ar gada sākumu, bet konservatīvo ieguldījumu plānu ienesīgums lielākoties ir negatīvs, liecina publiskotā informācija par valsts fondēto pensiju shēmas ieguldījumu plāniem.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

Tostarp pozitīvs ienesīgums kopš gada sākuma ir deviņiem no desmit aktīvajiem ieguldījumu plāniem, bet starp deviņiem konservatīvajiem ieguldījumu plāniem pozitīvs ienesīgums ir vien diviem pensiju plāniem. Aktīvo ieguldījumu plānu ienesīgums kopš gada sākuma ir robežās no mīnus 0,09% līdz plus 3,42%, četru sabalansēto – no mīnus 0,25% līdz plus 2,58%, bet konservatīvo – no mīnus 0,95% līdz plus 1,47%.

Starp aktīvajiem ieguldījumu plāniem lielāko ienesīgumu kopš šā gada sākuma uzrāda “Finasta Asset Management” pārvaldītais pensiju plāns “Ekstra plus”, kura ienesīgums ir 3,42%, seko “Nordea Pensions Latvia” pārvaldītais ieguldījumu plāns “Nordea  aktīvais ieguldījumu plāns”, kura ienesīgums ir 2,99%, un “Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības” aktīvais ieguldījumu plāns “Dinamika”, kura ienesīgums ir 2,95%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus negatīvs ienesīgums kopš gada sākuma starp aktīvajiem pensiju plāniem ir “SEB Wealth Management” pārvaldītajam ieguldījumu plānam “Safari” – mīnus 0,09%.

2013.gada septembra beigās joprojām populārākais no aktīvajiem ieguldījumu plāniem bija “Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības” aktīvais ieguldījumu plāns “Dinamika”, kuram ir 397 118 dalībnieki (2012.gada beigās – 386 221 dalībnieks), un šā ieguldījumu plāna ienesīgums kopš 2013.gada sākuma, kā jau iepriekš minēts, bijis 2,95%, kas ir trešais lielākais ienesīgums starp aktīvajiem pensiju plāniem.

Otrs populārākais ieguldījumu plāns, kuram pievienojušies 120 663 dalībnieki (2012.gada beigās – 120 813 dalībnieki), septembra beigās ir ieguldījumu pārvaldes sabiedrības “SEB Wealth Management” pārvaldītais ieguldījumu plāns “SEB aktīvais plāns”, kura ienesīgums kopš šā gada sākuma ir 1,26%. Savukārt trešais populārākais aktīvais ieguldījumu plāns ir “Citadele aktīvais pensiju plāns”, kuru pārvalda “Citadele Asset Management” un kuram pievienojušies 102 438 dalībnieki (2012.gada beigās – 90 510 dalībnieku). Šā pensiju plāna ienesīgums kopš gada sākuma ir 0,76%.

No desmit konservatīvajiem ieguldījumu plāniem lielākais ienesīgums kopš gada sākuma ir “Finasta Asset Management” pārvaldītajam pensiju plānam “Finasta konservatīvais ieguldījumu plāns” – 1,47%. Savukārt lielākais ienesīguma kritums ir ieguldījumu pārvaldes sabiedrības “DNB Asset Management” pārvaldītajam ieguldījumu plānam “DNB konservatīvais ieguldījumu plāns” – mīnus 0,95%.

Arī populārākajam konservatīvajam plānam – “Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības” pārvaldītajam ieguldījumu plānam “Stabilitāte”, kuram pievienojušies 100 176 dalībnieki, – ienesīgums kopš gada sākuma ir negatīvs – mīnus 0,43%.

Reklāma
Reklāma

Savukārt starp četriem sabalansētajiem ieguldījumu plāniem lielākais ienesīgums kopš gada sākuma ir “Finasta Asset Management” pārvaldītajam pensiju plānam “Komforts” – 2,58%, bet negatīvs ienesīgums ir ieguldījumu pārvaldes sabiedrības “SEB Wealth Management” pārvaldītajam ieguldījumu plānam “SEB sabalansētais plāns” – mīnus 0,25%.

2013.gada septembra beigās valsts fondētos pensiju līdzekļus pārvaldīja astoņas ieguldījumu pārvaldes sabiedrības, piedāvājot 23 ieguldījumu plānus, tostarp deviņus konservatīvos ieguldījumu plānus, četrus sabalansētos un desmit aktīvos ieguldījumu plānus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.