×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Pensiju 3.līmeņa iemaksas pirmoreiz pārsniedz pirmskrīzes līmeni

LETALETA

Šogad pirmā pusgada beigās privāto pensiju fondu plānos uzkrātais kapitāls sasniedza 149,3 miljonus latu, kopš gada sākuma pieaugot par 4,8%, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija par privāto pensiju fondu darbības rezultātiem.

 

Uzkrātā pensiju kapitāla pieaugumu galvenokārt nodrošināja strauji augošās pensiju plānu iemaksas, kas pirmo reizi pārsniedza pirmskrīzes līmeni, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja FKTK.

No gada sākuma pensiju plānos iemaksāti 11,8 miljoni latu, kas ir par 51% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Galvenokārt turpināja strauji pieaugt pensiju plānu dalībnieku iemaksas – par 81%. Savukārt darba devēju iemaksas pieauga nedaudz – par 5%.

No pensiju plānu kapitāla tika izmaksāti 4,4 miljoni latu jeb par 4% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, tai skaitā lielākā daļa jeb 94% tika izmaksāti saistībā ar plānu dalībnieku pensijas vecuma iestāšanos.

Vidējais pensiju plānu sešu mēnešu ienesīgums šā gada pirmajā pusgadā mazinājās, sasniedzot vien 0,1%, salīdzinot ar 3,7% 2012.gada attiecīgajā periodā. Individuāliem plāniem ienesīgums bija robežās no mīnus 3% līdz 4%.

Pensiju plānu ieguldījumu struktūrā joprojām lielākais īpatsvars bija ieguldījumiem ieguldījumu fondu apliecībās (56%), kā arī parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (31%).

Latvijā veikto ieguldījumu apmērs sasniedza 46 miljonus latu jeb 32% no kopējiem ieguldījumiem, tas ir, par 1,7% vairāk nekā 2012.gada pirmā pusgada beigās. Savukārt no visiem ieguldījumiem ārvalstīs 92,8% veidoja ieguldījumi pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Kopējais privāto pensiju plāniem pievienojušais dalībnieku skaits pusgada beigās sasniedza 202 725, kas ir 20,2% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem jeb par 4800 dalībniekiem mazāk nekā gada sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+