Latvijā
Politika

Pensiju indeksācija nav vienas partijas nopelns 7

Foto – LETA

Latvijas Pensionāru federācijas domes sēdē ziņot par paveikto pensionārus interesējošu jautājumu risināšanā vakar bija ieradušies Saeimā pārstāvēto politisko partiju pārstāvji.

Teju visu partiju pārstāvji vienojās uzskatā, ka visas Saeimas kopdarbs esot rudenī gaidāmā pensiju indeksācija, kā arī elektrības tirgus liberalizācijas atlikšana.

Reformu partijas pārstāve Zanda Kalniņa-Lukaševiča pauda, ka svarīgākie jautājumi aizvien esot veselības aprūpe un pensijas. Vienlaikus atzina, ka jau līdz Jāņiem tikšot pieņemts likums par valsts uzņēmumu pārvaldi, kas ļaujot cerēt, ka arī slimnīcām atvēlētā nauda tiks sadalīta veiksmīgāk. Par uzdevumu nākamajam gadam RP pārstāve izvirzīja labākas formulas izstrādāšanu pensiju indeksācijai, kas ļautu neatstāt apdalītus mazo pensiju saņēmējus.

Partijas “Saskaņas centrs” deputāts Andrejs Klementjevs stāstīja, ka pagājušonedēļ iesniegts pieteikums Satversmes tiesai, lai panāktu kompensāciju piešķiršanu tiem pensionāriem, kuriem pensija aprēķināta krīzes gados.

Vienprātīgi viedoklī, ka pensiju indeksācija ir visas Saeimas un nevis kādas vienas partijas nopelns, bija Nacionālās apvienības pārstāvis Ilmārs Latkovskis un “Vienotības” pārstāve Ilze Viņķele. I. Latkovskis uzsvēra savas partijas ieguldījumu tajā, ka neatkarīgi no apmēra pensijas indeksēs politiski represētajām personām, 1. grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētājiem. NA turpmāk vēloties sākt diskusiju arī par to, vai pensiju apmēram jābūt atkarīgam no personas bērnu skaita un vai šo principu maz iespējams ieviest taisnīgi.

I. Viņķele pensionāriem skaidroja, ka neesot pamata liekam optimismam par pensiju neapliekamā minimuma atgriešanos pirmskrīzes līmenī, jo daudz vajadzību esot ļoti daudzām sociālajām grupām. “Brīnumi nenotiks, bet iet aizvien labāk,” tā izteicās Viņķele, atgādinot, ka pensionāru labklājība ejot roku rokā ar ekonomisko situāciju visā valstī.

Zaļo un zemnieku savienības pārstāve Aija Barča, kas vada Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju, minēja, ka turpmāk indeksācijā bez patēriņa cenu izmaiņu indeksa un algas indeksa būtu jāņem vērā arī darba stāžs.

LPF domes sēdē nolēma arī nosūtīt paziņojumu Saeimai un valdībai, paužot savu nostāju par pabalsta apmēru bēgļiem, kas ir lielāks nekā 70% pensionāru pensijas.

LA.lv