×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Pensiju indeksācijai plāno izmantot divus rādītājus (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valdes priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Senioru lietu padome ceturtdien vienojās, ka pensijas turpmāk tiks pārskatītas, ņemot vērā divus rādītājus – inflācijas līmeni un vidējās darba algas pieaugumu tautsaimniecībā, pavēstīja Latvijas Pensionāru federācijas līderis Andris Siliņš.

Piedāvātais modelis paredz visām pensijām indeksēt vienu bāzes summu 200 latu.

“Mūs visnotaļ apmierināja modelis, ko piedāvāja Labklājības ministrija, atskaitot vienu jautājumu – nevienojāmies, ka visiem pensionāriem vajadzētu pielikt vienādu summu pie pensijas. Mēs gribētu, la visiem pensionāriem ir vienāds pielikums, jo dzīves dārdzība skar visus vienādi,” sacīja Siliņš. Viņš skaidro, ka 84% pensionāru nesaņem 200 latu, tādējādi viņi saņemtu mazāku pielikumu tīri skaitliskā izteiksmē.

Pašreizējie aprēķini liecina, ka indekss varētu būt robežās no 2,5% līdz 4,5% jeb pielikums no trīs līdz astoņiem latiem, pastāstīja Siliņš.

Modelis tiks apspriests Pensionāru federācijas sēdē, kas notiks 25.novembrī, un tajā piedalīsies arī Labklājības ministrijas pārstāvji. “Labklājības ministrija mēģinās mūs pārliecināt, ka viņu piedāvātais modelis ir pietiekami sociāli taisnīgs un cits modelis nav iespējams,” piebilda organizācijas vadītājs.

Labklājības ministrija paziņojumā medijiem informē, ka jaunais modelis paredzētu, ka visām pensijām tiek indeksēta viena bāzes summa jeb 50% no iepriekšējā gada vidējās apdrošināšanas algas – 2014.gadā 200 latu. Piemērojamais indeksēšanas koeficients veidojas no patēriņu cenu izmaiņu indeksa, kā arī fiksētas daļas no algas indeksa.

“Mums ir jāvienojas, vai šāda pieeja pensiju indeksācijai senioriem šķiet taisnīgāka par līdzšinējo likumā noteikto modeli un tad ar kopēju viedokli varam doties pie valdības, kad sāksies nākamā gada budžeta sarunas. Jāatceras, ka valsts ekonomiskā izaugsme ir stabila, un pakāpeniska, bet nelielie papildu finanšu līdzekļi būs samērīgi jāiegulda visu sabiedrības grupu, kas pakļautas nabadzības riskam, atbalstam,” sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele.

Līdz novembra beigām pensionāru pārstāvētajām organizācijām jāiesniedz ministrijai savs rakstisks viedoklis par šo modeli.

Senioru padomē piedalās Latvijas Pensionāru federācija, Latvijas Senioru alianse, Latgales Reģionālā senioru apvienība, Rīgas Aktīvo senioru alianse, kā arī ministriju un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jaatceras,ka Vinkele neieredz pensionarus-varetu izdod brosuru ar vinas izteikumiem par veciem cilvekiem!Kaut nu vina atrak aizvaktos no si amata!!!!Te vajadzigs cilveks,kurs neizdoma visadus mulkigus iemeslus par pensiju nepalielinasanu,bet stradatu pie ta,lai pensijas var palielinat!Pirmo reizi mums ir tads Labklajibas Ministrs,kurs nedoma par tautas labklajibu.Nevajag muldet-naudas socialaja budzeta ir pietiekami,tikai nevajag nemt naudu pamatbudzeta vajadzibam!!!!!!!!!!Nevajag apmaksat pabalstus,kuri jamaksa no pamatbudzeta.Ari miljoni aiziet visadam Eiropas vajadzibam,tikai ne savai tautai!

  2. 1.Jo vairāk samudzīnāti pensiju aprēkini ar n-tajiem koeficiantiem reizināti, jo labāk. Neviens nevar pārbaudīt pensijas aprēkinu pareizību. Vēl pensijas koeficientu aprēķini ar katru gadu ir jāsamazina, bet ja kādiem no valdības vīriem pienāk laiks pensionēties, tad koeficientus palielina. Nekur nav dekādu skaidrojumu par šo koeficientu noteikšanas kārtību un likumību.
    2. Pensijas jāideksē tikai mazās ,līdz tās sasniegs vidējo pensiju līmeni. Tad sakiet kādēļ man smagi strādājot, ir jāmaksā nodokļi, lai tie, kas nestrādāja vai nododkļus nemaksāja saņem tādu pašu pensiju, kā nodokļu maksātāji, jo redziet ,viņu ir lielākai vairākums.
    3.Viens likums viena taisniba visiem!

  3. Kā teica premjers – dzīve esot daudz plašāka nekā tikai budžets. Kāpēc mūsu dzīves sašaurina, izmetot pusi no tās misenē un nemaksājot neko par darbu līdz 1996. gadam, kas palīdzēja daudziem pārņemt uzņēmumus un īpašumus. Lai tad maksā tie no miljonāru saraksta…

  4. un kur piemaksa par darba gadiem līdz 1996. gadam? Esmu strādājusi Padomju laikā 25 gadus vismaz, maksājusi nodokļus. Ja Jums nav naudas, vajag saimniekot ekonomiskāk, arī man savs budžets jāapsaimnieko tā, lai izdzīvotu. Vienkārši piemaksa pienākas!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+